Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Репитри, работа с тях, може ли да има мобилен такъв?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    За репитер,поне 10 мегахерца разлика между двете честоти.За качествен репитер ,си иска качествени филтри.

    Практиката да ползваш една антена с филтър за две честоти не дава добри резултати,не че не сме го правили,но никога не е достатъчно добре.

    Може да имам готов репитер Yaesu на 400 мегахерца,може би да имам доста качествени омни антени ,филтри май нямам никакви...Само незнам къде съм ги сврял.
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/

    Коментар


    • Roninn
      Roninn коментира
      Редактиране на коментар
      Антените с които работим,са произведени за точната честота.И няма грешка в това което пиша.Отделно режехме с филтри по 1к долара.

      Ползвали сме дуплексни филтри,не е същото,без значение мощността.

    • Roninn
      Roninn коментира
      Редактиране на коментар
      Има и нещо много важно,колкото и перфектен репитер да направиш,мобилните и ръчните станции,едно че при тях нямаш избор на антени,ами и повечето са китайски реплики и т.н

    • KingofROAD
      KingofROAD коментира
      Редактиране на коментар
      Абе ясно че всичко няма да е мед и мАсло. И при китайсксите реплики, е въпрос да уцелиш читава бройка. За мен ако го докарам до 10км. радиус, ще е достатъчно добре. Не ми трябва да ме чуват в Антарктида...

  • #32
    На вниманието на доктора, доколкото си спомням той се интересуваше от мобилен репитер - симплекс или дуплекс.

    С голямо закъснение, но все пак благополучно ми дойдоха от алиекспрес радиостанция Retevis RT1 (5W/10W) и симплекс репитер конктролер (папагал) Retevis RT10. (исках да са от една марка). Купил съм им магнитна антена - външна антена NAGOYA UT-108UV male- 47см. Засега експерименти съм правил само в къщи и по двора. Колкото да видя как работи. Идеята е цялата галимация да се сложи в колата, да се захрани от втори акумулатор. И да работи с външна антена на покрива на колата ( засега магнитна). Симплекс репитер контролерът може да записва три гласови съобщения, по 60 сек. всяко. Има и управление с тонално набиране - DMTF, но засега нямам радиостанция с такава екстра. РТ1 е простичка, 16 канала, програмира се с компютър. По-нататък ще трябва да намеря някаква подходяща кутия, да направя малко захранващо табълце, от втория акумулатор с ключ, 2-3 USB порта, и гнездо за запалка ( евентуално друг куплунг). Иначе самия репитер има интересни възможности за управление през DMTF - да се приспива ( слийп режим, да се изключва), да се включва, да повтаря последното съобщение, или всяко едно от трите поотделно. И тн. И може да бъде полезен в някои ситуации, които го интересуват доктора. А и не само това. Това, което съм събрал, е необходимия минимум, за да може да работи симплекс контролера с една радиостанция. В комплекта на репитер контролера има два кабела за свързване към радиостанцията - с кенуудски куплунг, и още един кабел с моторолски куплунг. Варианти на окомплектовка има поне още няколко. Засега ще тествам така как ще работи. И какъв обхват реално ще има на 5 вата и 10 вата.

    В по-далечни планове, мисля да си купя още една радиостанция 16 канала ( може и да не е Ретевис), и дуплекс репитер контролер на Surecom - SR-628 cross band Duplex Repeater Controller. Може да работи в един обхват - VHF или UHF, или като кросбанд. Също има и тонално управление през DTMF. И такава радиостанция мисля да си купя ( TYT UV 8000 D или Е). Но по-нататрък, като имам малко повече практически опит.
    -Чем занимаетесь по жизни?
    -Ну в последнее время - в основном офигеваю от происходящего.
    -Историята се пише с кръв, а се чете с пот!

    Коментар


    • #33
      Тая антенка е пълен боклук, не че радиото е много по...убаво, ам поне си вземи истинска антена.

      Коментар


      • KingofROAD
        KingofROAD коментира
        Редактиране на коментар
        Антенката си е много добра даже, просто трябва да се нагрее основата с топъл въздух, и да се извади внимателно магнита с металната планка. Оказва се че ширмовката (екрана,уплетката) на кабела не е запоена за металната основа на магнита. Пайваш там, събираш ФнИмаТилнУ, така че жилото да не опре във ширмовката, лепиш със топъл силикон, събираш обратно, прозвъняваш. И си ти.

        А и за радиото четох добри отзиви, че имало чувствителен приемник. А антените в комплекта си баца добре, подкарах го си магнитката по същия начин. Тестове за растояния още не съм правил.

        А каква е истинската антена?

    • #34
      Това е пълна пародия , а не антена ( имам я същата за проби) и радиото е ... като за толкова пари - толкоз!
      Истинска антена е например някоя даймъндка

      Коментар


      • #35
        Засега на диаманти, кенууди, айкоми и други джобоизпразващи играчки няма да налитам.

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:img_20170208_185124_.jpg
Прегледи:257
Размер:210.4 КБ
ID:6619060
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:picture_picblock_a_4.jpg
Прегледи:253
Размер:43.8 КБ
ID:6619061
        -Чем занимаетесь по жизни?
        -Ну в последнее время - в основном офигеваю от происходящего.
        -Историята се пише с кръв, а се чете с пот!

        Коментар


        • #36
          Мери ли и КСВ ?
          0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

          Коментар


          • KingofROAD
            KingofROAD коментира
            Редактиране на коментар
            Нямам уред за КСВ, но приемането се доближи до това на заводските антени, дето бяха в комплекта на радиото. Иначе беше с адски смущения, и то на метри от предаваща радиостанция.

        • #37
          Може да приема перфектно и да предава ужасно, хубаво е да се премери .
          0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

          Коментар


          • KingofROAD
            KingofROAD коментира
            Редактиране на коментар
            Наясно съм, но при тестовете в къщи и по двора забележима разлика на ухо нямаше.
            По-нататък като си купя КСВ метър, ще го измеря.

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X