Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Следващ изпит за радиолюбители

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Следващ изпит за радиолюбители

    Първоначално публикуван от parafoil252 Преглед на мнение
    Млади колеги бъдещи радиолюбители изпит ще има на 23 по прогноза на мацката която е в КРС -201 стая (мацката е добра...) и аз днес си подадох заявлението за клас 2 и продължавам да уча смотани Q - кодове ... добре,че имам зрителна памет иначе няма научаване ...
    Моля някой напреднал да даде някаква схема за научаването им ... ако е възможна такава ...
    благодаря предварително ...
    73 ЕМО.
    Каква ти схема - имаш 7-8 кода в целия конспект...
    И то те са най-използваните и определено ще ти трябват, така че просто ги научи .

    Коментар


    • До: Следващ изпит за радиолюбители

      Първоначално публикуван от bobs Преглед на мнение
      Каква ти схема - имаш 7-8 кода в целия конспект...
      И то те са най-използваните и определено ще ти трябват, така че просто ги научи .
      въпросът ми приятелю не е само за тея 7-8 ако ще и 10 да са тях съм ги запаметил и изпринтирал и закачил на стената за фототапет
      идеята е всичките да може да се научат .... и да ги зная.... аз не възнамерявам да гадая фърляки боб когато говоря по станцията си кой какво ми е казал ... а само да отговарям автоматично,защото вече ще съм ги научил ... това ми е общо мисълта ...
      73 ЕМО.
      LZ2GWN skype: parafoil252
      e-mail:vector3micron@abv.bg

      Коментар


      • До: Следващ изпит за радиолюбители

        Зубкане му е майката ... и слушане с таблицата пред радиото.
        Ако не свършва добре, значи не е свършило!
        0888 315 794
        LZ1UPI
        A1 (Rh+)

        Коментар


        • До: Следващ изпит за радиолюбители

          Първоначално публикуван от avalanche Преглед на мнение
          Знам, знам. Четох
          Но все пак си чакам инициала и новата лицензия, преди да светна TX-a

          Малко ме замисли за "С оператор", защото моя е конструкторски (пуста телеграфия), но пък според преходните разпоредби на Техническите изисквания, старите класове са A,B,C (приравняват се на 1) и D (приравнява се на 2). Тоест, старото разделение на двата "С" не е отразено. Изпит по телеграфия вече няма, така че стискам палци да не изпусна цялото КВ само заради телеграфията.
          73!

          P.S. Като гледах примерните въпроси за клас 1 на места се смях с глас. Някой в КРС има инженерно чуство за хумор
          А сега де
          Преди много време класовете са били А,В и С. Само. После ги разделиха на А, В, С оператор, С конструктор(май наистина така се казваше) и D. По мои спомени, А,В и С оператор ставаха клас 1, а С конструктор и D на клас 2. Та, по-добре провери преди да се запишеш на изпит(ако изобщо имаш нужда).
          LZ1DWW

          Коментар


          • До: Следващ изпит за радиолюбители

            Първоначално публикуван от parafoil252 Преглед на мнение
            въпросът ми приятелю не е само за тея 7-8 ако ще и 10 да са тях съм ги запаметил и изпринтирал и закачил на стената за фототапет
            идеята е всичките да може да се научат .... и да ги зная.... аз не възнамерявам да гадая фърляки боб когато говоря по станцията си кой какво ми е казал ... а само да отговарям автоматично,защото вече ще съм ги научил ... това ми е общо мисълта ...
            73 ЕМО.
            Хех, не го взимай толкова присърце, тези кодове са наследство от телеграфията, когато се е предавало главно на морз и е имало нужда от съкращения по разбираеми причини...
            В момента са останали и се ползват активно само тези основни 7-8. Останалите освен телеграфистите почти никой не ги знае и на телефония не ги използват (поне дококото чувам по ефира) .

            Коментар


            • Изпит за радиолюбители на 23.02.2010

              Здравейте колеги,

              днес говорих с Велинова от КРС. Тя даде неофициална информация че ще бъде обявена дата за изпит за радиолюбители на 23.02.2010.
              Нека всеки който има интерес да си подаде заявление в КРС ул. Гурко 6 (Централна поща) на втория етаж стая 201. Таксата е 28лв.
              За изпита всеки кандидат трябва да си подготви снимка и няколко варианта на позивна които да предаде на комисията след изпита.

              Полезни линкове:
              http://www.crc.bg
              https://htftp.offroad-bulgaria.com/V...Radioamateurs/


              Последно редактирано от Pacific; 13-02-10, 12:32.
              LZ1AZA
              MAZDA B2500 4x4 2004

              Коментар


              • До: Следващ изпит за радиолюбители

                Готово! Следващия изпит е назначен официално:

                На 23.02.2010 г. (вторник), от 10.00 часа в сградата на Комисията за регулиране на съобщенията, на пл. „Славейков” № 11, 7 етаж ще се проведе изпит за придобиване на правоспособност за радиооператори - любители клас 1 и клас 2. Изпитът се организира съгласно чл. 20 от Техническите изисквания за осъществяване на електронни съобщения чрез радиосъоръжения от любителската радиослужба.


                (източник: http://crc.bg)

                Коментар


                • До: Следващ изпит за радиолюбители

                  Който не си е дал снимка да си вземе за изпита ... такъв като мен например ...
                  LZ2GWN skype: parafoil252
                  e-mail:vector3micron@abv.bg

                  Коментар


                  • До: Следващ изпит за радиолюбители

                    Първоначално публикуван от Митко (smile) Преглед на мнение
                    А сега де
                    Преди много време класовете са били А,В и С. Само. После ги разделиха на А, В, С оператор, С конструктор(май наистина така се казваше) и D. По мои спомени, А,В и С оператор ставаха клас 1, а С конструктор и D на клас 2. Та, по-добре провери преди да се запишеш на изпит(ако изобщо имаш нужда).
                    Здравейте,
                    Искам да "затворя" темата със старите радиолюбителски класове C-конструктор и С-оператор. И двата в момента се приравняват на клас 1. Доказано!
                    От вчера си имам инициал. В писмото на КРС пише, че е издаден на база притежаваното от мен разрешително за клас 1. Стария ми документ от 1994 беше за С-конструктор. Новото разрешително още не съм го получил, но като остане временце да прескоча до КРС и това ще стане.

                    Ако някой ще подава заявление, има стар клас и няма инициал, то да не се колебае да попълни графите за преиздаване и за инициал на веднъж. Така всичко ще се получи с едно разкарване до КРС, а хората там очевидно са достатъчно коректни, та да "прикачат" инициала към номера на новото разрешително.
                    При добра организация, разкарването до КРС за подаване на документи ви е 15-20 минути (с паркирането). Моя инициал излезе след 16 дни (да отбележа, че беше в период между изпити, т.е. служителите в КРС не са били особено заети с обработката на повечко заявление на куп)

                    73! LZ1NJS
                    (още ме няма ни в регистъра, ни в колбука, не се смейте)

                    Коментар


                    • До: Следващ изпит за радиолюбители

                      Явно аз не съм разбрал както трябва или съм се заблудил. Извинявам се!
                      LZ1DWW

                      Коментар


                      • До: Следващ изпит за радиолюбители

                        Първоначално публикуван от Митко (smile) Преглед на мнение
                        Явно аз не съм разбрал както трябва или съм се заблудил. Извинявам се!
                        Пука ти
                        Написах го, за да остане в архива. Защото преди да се засиля към КРС, доста рових, но никъде не беше споделен практически опит

                        73! LZ1NJS

                        Коментар


                        • До: Следващ изпит за радиолюбители

                          Само едно допълнение. Тези, които имат стар клас, няма защо да се явяват на изпит. Всички стари класове са приравнени на клас 1 с /. изключение на клас"D", той е приравнен на клас 2/. Направо попълват заявление за преиздаване и получават и инициал, ако нямат такъв.
                          Подалите заявление за предишни изпити и неявили се, могат да отидат на всеки следващ, вкл. и на 23.02 2010 г. Успех.
                          73. Анна.

                          Коментар


                          • До: Следващ изпит за радиолюбители

                            YES! Взех си изпита с резултат 100% .
                            Влезнах, сигурно нямаше и 5 минути по часовник и свърших първи.
                            Ооо, след 6 месеца отивам за клас 1.

                            Коментар


                            • До: Следващ изпит за радиолюбители

                              Честито!
                              На теб и на всички положили изпита

                              Колко човека се явихте?
                              LZ1DWW

                              Коментар


                              • До: Следващ изпит за радиолюбители

                                Мерси!
                                Ами значи аз влязох с още 3-ма и там вече имаше 6-7 човека дето пишеха, та май около 10-ина човека бяхме. А това беше в 10 без 10, после може да са дошли още хора ама аз бях свършил май преди 10ч....

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X