Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Следващ изпит за радиолюбители

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Следващ изпит за радиолюбители

    Те така се стимулира създаването на широко радиолюбителско движение. Дръжте се колеги, задава се нов Отечествен фронт.
    ВСИЧКО Е НА НЕРВНА ПОЧВА
    LZ1YBB

    Коментар


    • До: Следващ изпит за радиолюбители

      Първоначално публикуван от anna Преглед на мнение
      КРС вдигна всички такси и НАМАЛИ радиолюбителските.
      За явяване на изпит вместо 45 лв. таксата е 28 лв. За разглеждане на заявление от 10 лв. на 5 лв. Другите остават без промяна.
      73. Анна
      Чудесна новина! Жалко само че не го бяха въвели декември... но по-добре късно, отколкото никога.

      73
      "Light travels faster than sound. That is why some people appear bright before you hear them speak."
      LZ1NWW
      B(+)

      Коментар


      • До: Следващ изпит за радиолюбители

        Здравейте,
        Не е ли време за нов изпит. Имам едно заявление - ще го подам тези дни. За да се проведе изпит в София са необходими още 4. За останалите области и градове трябват по 10 броя.
        73. Анна

        Коментар


        • До: Следващ изпит за радиолюбители

          Първоначално публикуван от anna Преглед на мнение
          Здравейте,
          Не е ли време за нов изпит. Имам едно заявление - ще го подам тези дни. За да се проведе изпит в София са необходими още 4. За останалите области и градове трябват по 10 броя.
          73. Анна
          Здрасти Анна, имам поне трима познати, които твърдят, че са си пуснали заявления за изпит.
          Ако не свършва добре, значи не е свършило!
          0888 315 794
          LZ1UPI
          A1 (Rh+)

          Коментар


          • До: Следващ изпит за радиолюбители

            И на брат ми си седи платен изпита от септември и чака следващата дата. Този път няма как да не се яви.

            Коментар


            • До: Следващ изпит за радиолюбители

              Здравейте,
              Тази сутрин са подадени няколко заявления. Утре ще занеса и това, което е при мене и ще проверя колко са общо. Ако успеем да известим и неявилите се, ще има изпит скоро.
              73. Анна

              Коментар


              • До: Следващ изпит за радиолюбители

                колеги искам и аз да имам любителски лиценз(позивна) дайте някаква информация или да ходя в центъра на София(КРС) и да се разправям с дивотията на българската бюрокрация ... аз бюрокрацията м...
                ако има изпит само кажете кога да се явя аз уча активно защото колкото и да е прост и елементарен изпита след него искам да знам нещо и да се развивам в тая моя малка страст ......
                благодаря предварително и както пишат повечето 73 ЕМО
                LZ2GWN skype: parafoil252
                e-mail:vector3micron@abv.bg

                Коментар


                • До: Следващ изпит за радиолюбители

                  Здравейте, вчера по обяд се записахме с колегата след което звъннахме на г-жа Велинова (жената, която провежда изпита) и тя спомена нещо за края на месеца около 23 февруари и за да се разбере със сигурност да и звъннем след две седмици. Каза също така, че има поне още един записал се досега.
                  ------------------------------------------------
                  LZ1OCZ

                  Коментар


                  • До: Следващ изпит за радиолюбители

                    И аз се записах днеска за изпит. Ще следя темата.
                    Успех на всички!

                    Коментар


                    • До: Следващ изпит за радиолюбители

                      Първоначално публикуван от parafoil252 Преглед на мнение
                      колеги искам и аз да имам любителски лиценз(позивна) дайте някаква информация или да ходя в центъра на София(КРС) и да се разправям с дивотията на българската бюрокрация ... аз бюрокрацията м...
                      ако има изпит само кажете кога да се явя аз уча активно защото колкото и да е прост и елементарен изпита след него искам да знам нещо и да се развивам в тая моя малка страст ......
                      благодаря предварително и както пишат повечето 73 ЕМО
                      Ей Тино Нино ще ходим ли на изпит заедно. Ха сега да видим дали ще се сетиш кой съм . Малък жокер има няма три години не сме ходили заедно по изпити .
                      ------------------------------------------------
                      LZ1OCZ

                      Коментар


                      • До: Следващ изпит за радиолюбители

                        във вторник след обяд си подавам и моите документи ... а Дидо това е ясно че ще се видим отново на изпит рамо до рамо да видим знаем ли нещо и какво сме запомнили докато сме учили ... предната вечер
                        Ох МЕИ МЕИ ...
                        ако може да не си спомням за това прокълнато място,където съм оставил два живота нерви с идиоти ... бих се радвал много но с повечето ми приятели все то ни е събрало .... или идеята да бъдем инженери ....
                        LZ2GWN skype: parafoil252
                        e-mail:vector3micron@abv.bg

                        Коментар


                        • До: Следващ изпит за радиолюбители

                          Здравейте,
                          този форум ме подпали да си подновявам старото картонче, на което пише клас "С" И аз съм в "чакащата" група вече.

                          Тази вечер в бюлетина на федерацията, потвърдиха че скоро ще има изпит. За повече инфо - http://crc.bg/section.php?id=453&lang=bg

                          Ако някой от вас е много запален, може да слуша бюлетините на БФРА онлайн. Всеки вторник от 18.00. Сайтът е http://bfra.org/. В лявото меню, почти най-долу има линк към pls-a на Radio73.

                          Коментар


                          • До: Следващ изпит за радиолюбители

                            Първоначално публикуван от avalanche Преглед на мнение
                            Здравейте,
                            този форум ме подпали да си подновявам старото картонче, на което пише клас "С" И аз съм в "чакащата" група вече.

                            Тази вечер в бюлетина на федерацията, потвърдиха че скоро ще има изпит. За повече инфо - http://crc.bg/section.php?id=453&lang=bg

                            Ако някой от вас е много запален, може да слуша бюлетините на БФРА онлайн. Всеки вторник от 18.00. Сайтът е http://bfra.org/. В лявото меню, почти най-долу има линк към pls-a на Radio73.
                            Привет и добре дошъл във форума!

                            Ако имаш картонче за клас "С" не е задължително да ходиш на изпит. Отиваш с него в КРС подаваш си молба и копие от класа и ти издават от новите документи. Ако си бил "С оператор" се приравнява автоматично на 1 клас.
                            LZ1DWW

                            Коментар


                            • До: Следващ изпит за радиолюбители

                              Първоначално публикуван от Митко (smile) Преглед на мнение
                              Привет и добре дошъл във форума!

                              Ако имаш картонче за клас "С" не е задължително да ходиш на изпит. Отиваш с него в КРС подаваш си молба и копие от класа и ти издават от новите документи. Ако си бил "С оператор" се приравнява автоматично на 1 клас.
                              Знам, знам. Четох
                              Но все пак си чакам инициала и новата лицензия, преди да светна TX-a

                              Малко ме замисли за "С оператор", защото моя е конструкторски (пуста телеграфия), но пък според преходните разпоредби на Техническите изисквания, старите класове са A,B,C (приравняват се на 1) и D (приравнява се на 2). Тоест, старото разделение на двата "С" не е отразено. Изпит по телеграфия вече няма, така че стискам палци да не изпусна цялото КВ само заради телеграфията.
                              73!

                              P.S. Като гледах примерните въпроси за клас 1 на места се смях с глас. Някой в КРС има инженерно чуство за хумор

                              Коментар


                              • До: Следващ изпит за радиолюбители

                                Млади колеги бъдещи радиолюбители изпит ще има на 23 по прогноза на мацката която е в КРС -201 стая (мацката е добра...) и аз днес си подадох заявлението за клас 2 и продължавам да уча смотани Q - кодове ... добре,че имам зрителна памет иначе няма научаване ...
                                Моля някой напреднал да даде някаква схема за научаването им ... ако е възможна такава ...
                                благодаря предварително ...
                                73 ЕМО.
                                LZ2GWN skype: parafoil252
                                e-mail:vector3micron@abv.bg

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X