Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Следващ изпит за радиолюбители

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Следващ изпит за радиолюбители

    Не се плаща втора такса, мацката беше категорична. Аз пропуснах изпита, тъй като в същото време бях на друг по-важен. Като питах след 6 месеца ли ще е - вика не, към декември!

    Коментар


    • До: Следващ изпит за радиолюбители

      Колеги, за да не звъним всички в КРС, нека този, който разбере кога ще са готови кетапите и евентуално по какъв начин (освен лично) могат да се получат, да пусне едно съобщение във форума.
      ВСИЧКО Е НА НЕРВНА ПОЧВА
      LZ1YBB

      Коментар


      • До: Следващ изпит за радиолюбители

        Велинова каза след две седмици, засега е минала само една.
        Ако разбера ще пусна съобщение тук.
        LZ1VPT

        Коментар


        • До: Следващ изпит за радиолюбители

          Днес трябваше вече да говоря по станцията (KG-UVD1p), но вместо това някой турски митничар ще я ползва. Човека, който ми я беше купил от панаира в Китай се върна вчера след тридневен престой в кауша "за контрабанда". На летището в Истанбул му изтарашили багажа и взели десетина ГСМ-а и МОЯТА станцийка . Прибрали и него и спътника му в ареста и едва успели с триста зора и .... долара да се приберат съответно с черни печати. Уредих му адвокат в Турция (междувременно е образувано и дело), но големи надежди няма. Стоката я оценяват по пазарна стойност (нямат фактури и сега се опитваме да получим от братята китайци) и става много голяма. Та въпроса с поръчването отново е актуален.
          ВСИЧКО Е НА НЕРВНА ПОЧВА
          LZ1YBB

          Коментар


          • До: Следващ изпит за радиолюбители

            Акаунт в Пайпал се прави много лесно. Изкарай си една карта. Аз съм с мастъркард. Специално за поръчки в нета си я направих преди 2 седмици. Поръчах си въпросната радиостанция и разни други неща от 409shop, и вече пътуват насам.

            Коментар


            • До: Следващ изпит за радиолюбители

              Имам акаунт, но все се надявах, че ще ми донесат на ръка. Между другото цената на KG-UVD1 на панаира е била 65 долара, а не 114 като в 409 шоп-а.
              ВСИЧКО Е НА НЕРВНА ПОЧВА
              LZ1YBB

              Коментар


              • До: Следващ изпит за радиолюбители

                Pretor, aз чакам един двубандер ТУТ да дойде (вече е поръчан и пътува насам). Като дойде мисля да му направим няколко "изпитания" и после да го продавам. Ако нямаш нищо против да го разучим - ако имаш път насам и заедно (обещавам, че тестовете няма да са за издържливост на удър и работа под вода и от тоя род) мисля, че въпросът с двубандера ти е уреден.
                Ако не свършва добре, значи не е свършило!
                0888 315 794
                LZ1UPI
                A1 (Rh+)

                Коментар


                • До: Следващ изпит за радиолюбители

                  Първоначално публикуван от Pretor Преглед на мнение
                  Имам акаунт, но все се надявах, че ще ми донесат на ръка. Между другото цената на KG-UVD1 на панаира е била 65 долара, а не 114 като в 409 шоп-а.
                  На панаира винаги има отстъпки, понякога сериозни. Като махнеш от това и пощенските разходи, които в никакъв случай не са безплатни - нищо чудно няма в тая цена. 15 долара транспорт + 30% отстъпка - ето ти ги.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • До: Следващ изпит за радиолюбители

                    Първоначално публикуван от upi Преглед на мнение
                    Pretor, aз чакам един двубандер ТУТ да дойде (вече е поръчан и пътува насам). Като дойде мисля да му направим няколко "изпитания" и после да го продавам. Ако нямаш нищо против да го разучим - ако имаш път насам и заедно (обещавам, че тестовете няма да са за издържливост на удър и работа под вода и от тоя род) мисля, че въпросът с двубандера ти е уреден.
                    ОК. Съгласен съм, но ако някой има поглед върху двата модела може ли да ми каже дали има разлики между ТУТ-а и УВД-то в качеството, функциите и т.н.
                    ВСИЧКО Е НА НЕРВНА ПОЧВА
                    LZ1YBB

                    Коментар


                    • До: Следващ изпит за радиолюбители

                      Първоначално публикуван от Pretor Преглед на мнение
                      ОК. Съгласен съм, но ако някой има поглед върху двата модела може ли да ми каже дали има разлики между ТУТ-а и УВД-то в качеството, функциите и т.н.
                      Нали за това го поръчах - да придобием поглед
                      Ако не свършва добре, значи не е свършило!
                      0888 315 794
                      LZ1UPI
                      A1 (Rh+)

                      Коментар


                      • До: Следващ изпит за радиолюбители

                        Първоначално публикуван от Pretor Преглед на мнение
                        Днес трябваше вече да говоря по станцията (KG-UVD1p), но вместо това някой турски митничар ще я ползва. Човека, който ми я беше купил от панаира в Китай се върна вчера след тридневен престой в кауша "за контрабанда". На летището в Истанбул му изтарашили багажа и взели десетина ГСМ-а и МОЯТА станцийка . Прибрали и него и спътника му в ареста и едва успели с триста зора и .... долара да се приберат съответно с черни печати. Уредих му адвокат в Турция (междувременно е образувано и дело), но големи надежди няма. Стоката я оценяват по пазарна стойност (нямат фактури и сега се опитваме да получим от братята китайци) и става много голяма. Та въпроса с поръчването отново е актуален.
                        24 телефона са носили...
                        наистина са прекалили
                        LZ1NDI
                        DR650SE K8

                        Коментар


                        • До: Следващ изпит за радиолюбители

                          Да, общо са били горе-долу толкова, но моя човек е бил с по-малко .
                          ВСИЧКО Е НА НЕРВНА ПОЧВА
                          LZ1YBB

                          Коментар


                          • До: Следващ изпит за радиолюбители

                            Днес говорих с г-жа Велинова,
                            Удостоверенията не са готови още, по принцип срокът бил един месец, но тя мислела, че ще бъдат готови до две седмици.
                            Не знае кога ще са готови, каза да се обадим след една седмица...
                            Не знам защо, но тази мудна работа с администрацията мнооого ме дразни!
                            LZ1VPT

                            Коментар


                            • До: Следващ изпит за радиолюбители

                              Ти поне правиш средства за саморазправа.
                              LZ1AID

                              Коментар


                              • До: Следващ изпит за радиолюбители

                                Първоначално публикуван от vasstop Преглед на мнение
                                Днес говорих с г-жа Велинова,
                                Удостоверенията не са готови още, по принцип срокът бил един месец, но тя мислела, че ще бъдат готови до две седмици.
                                Не знае кога ще са готови, каза да се обадим след една седмица...
                                Не знам защо, но тази мудна работа с администрацията мнооого ме дразни!
                                Току що звъннах. Още не са готови.
                                Каза края на другата седмица пак да звънна. Което не означава, че ще са готови тогава.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X