Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Следващ изпит за радиолюбители

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Следващ изпит за радиолюбители

    Първоначално публикуван от upi Преглед на мнение
    Говорих с госпожа Велинова. Тя разбра от мен за проблема и бе искренно изненадана. Обеща, че ще говори с ИТ отдела и до днес след обяд проблема трябва да е решен.

    П.П. Много ми е интересно, от колко ли време го има този проблем и колко хора са си взели клас 1 по тези конспекти???
    Поне от 2 години го има. А най-вероятно откакто са правили самите тестове. Решението е простичко - просто трябва да еmbed-нат шрифтовете в PDF-а. Да не говорим че за повечето неща не се налага да ползват гръцки букви, например съвсем успешно се използва "u" вместо гръцко "мю", за микрофаради, микрохенри, и т.н.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • До: Следващ изпит за радиолюбители

      В този ред на мисли забелязвам следното:
      В клас 2, раздел 3, въпрос № 14

      14. На каква възраст може да се получи радиолюбителски клас? (A)
      А . Без ограничения;
      Б . След навършване на 14 години;
      В . След навършване на 18 години;
      Г. Преди навършване на 70 години.

      В същото време в Техническите изисквания :


      Лица , които могат да положат изпит


      Чл . 18. Кандидатът за полагане на изпит е всяко физическо лице, което отговаря на следните условия:
      1. придобило дееспособност или е навършило 14 г. и има писмено съгласие на родител или попечител;

      2. подало е заявление и придружаващите го документи съгласно чл. 19 , спазва тези технически изисквания и е заплатило административна такса.

      Заявление за осъществяване на електронни съобщения чрез радиосъоръжения от любителската радиослужба

      Та в крайна сметка на каква възраст може да се стане радиолюбител?



      ВСИЧКО Е НА НЕРВНА ПОЧВА
      LZ1YBB

      Коментар


      • До: Следващ изпит за радиолюбители

        Означава да разтълкуваме какво е "Придобило дееспособност". Може би покрай членство в радиоклуб, или нещо от сорта.

        По принцип наистина и аз знам че няма възрастови ограничения. Обаче тънкия момент е че до една възраст няма как да се носи отговорност за нарушения, или поне някой трябва да поеме тая отговорност.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • До: Следващ изпит за радиолюбители

          Първоначално публикуван от Pretor Преглед на мнение


          Та в крайна сметка на каква възраст може да се стане радиолюбител?


          Ами, друже, обади се на г-жа Велинова и я питай - така и така ще поправят конспектите, да го правят на веднъж. Ако имаш и други забележки, сподели и тях.
          Ако не свършва добре, значи не е свършило!
          0888 315 794
          LZ1UPI
          A1 (Rh+)

          Коментар


          • До: Следващ изпит за радиолюбители

            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
            Означава да разтълкуваме какво е "Придобило дееспособност". Може би покрай членство в радиоклуб, или нещо от сорта.

            По принцип наистина и аз знам че няма възрастови ограничения. Обаче тънкия момент е че до една възраст няма как да се носи отговорност за нарушения, или поне някой трябва да поеме тая отговорност.
            Няма смисъл да тълкуваме термина дееспособност. Той е законово определен в чл.2 от Закона за лицата и семейството. :

            1. Всяко лице, от момента на раждането си, придобива способността да бъде носител на права и задължения.

            2. С навършване на 18-годишна възраст лицата стават пълнолетни и напълно способни чрез своите действия да придобиват права и да се задължават.

            3. Лицата, които не са навършили 14-годишна възраст, са малолетни.
            Вместо тях и от тяхно име правни действия извършват техните законни представители - родители или настойници.

            4. Лицата от 14 години до навършване на 18-годишна възраст са непълнолетни.
            Те извършват правни действия със съгласието на техните родители или попечители, но те могат сами да сключват обикновени дребни сделки за задоволяване на текущите им нужди и да разполагат с това, което са придобили със своя труд.

            Точно затова за лицата, навършили 14г. се изисква съгласието на родител. Ако лица и под 14 г. можеха да придобиват радиолюбителска правоспособност, тогава в Техническите изисквания това щеше да е предвидено (примерно: за лица, ненавършили 14г. възраст заявлението се подава от родител или настойник).
            Според мен просто във въпросника е посочен грешния отговор.
            Последно редактирано от Pretor; 14-10-09, 12:04.
            ВСИЧКО Е НА НЕРВНА ПОЧВА
            LZ1YBB

            Коментар


            • До: Следващ изпит за радиолюбители

              Първоначално публикуван от Pretor Преглед на мнение
              Според мен просто във въпросника е посочен грешния отговор.
              Проблемът е, че ако отговориш вярно, ще ти го броят за грешка.
              От друга страна, може пък идеята да е била, че можеш да се явиш на изпит на 10 години, пък да си получиш клас на 14 ????
              Ако не свършва добре, значи не е свършило!
              0888 315 794
              LZ1UPI
              A1 (Rh+)

              Коментар


              • До: Следващ изпит за радиолюбители

                Там е работата, че не можеш да се явиш на изпит на 10г., защото чл.18, т.1 от Техническите изисквания не го допуска.
                А за възможността при верен отговор да ми го зачетат като грешен си прав. Но като се има предвид колко добре съм научил матрИала , една грешка ще я преживея .

                PS Току що говорих с г-жа Велинова. Констатира, че отговора във въпросника е грешен. За сведение на кандидат радиолюбителите 2 клас верният отговор на въпрос № 14, раздел 3 да се чете "Б"
                Пропуснах обаче да си кажа името, за да ме пишат при издържалите изпита .
                ВСИЧКО Е НА НЕРВНА ПОЧВА
                LZ1YBB

                Коментар


                • До: Следващ изпит за радиолюбители

                  Първоначално публикуван от Pretor Преглед на мнение
                  В този ред на мисли забелязвам следното:
                  В клас 2, раздел 3, въпрос № 14
                  Здравейте, от къде може да се изтегли раздел 3 за клас 2, защото на тази страница не го намирам. http://www.crc.bg/section.php?id=363〈=bg

                  Благодаря за помощта.
                  http://www.irlandetza.com
                  Forever is our today
                  http://www.lre-bulgaria.org
                  мотора на аватара е на Gorgio

                  Коментар


                  • До: Следващ изпит за радиолюбители

                    https://htftp.offroad-bulgaria.com/V...Radioamateurs/ - сваляш Klas2-Razdel3.pdf

                    П.П. Благодаря на г-жа Велинова за своевременната намеса и "ремонта" на конспектите - вече се виждат и гръцките букви и конспекта намира своето смислово изражение . Най-вероятно тази част, която търси колегата е свалена от сайта, за да бъдат поправени грешките.
                    Благодаря и на колегата Pretor за заслугите към бъдещите радиолюбители.
                    Последно редактирано от upi; 15-10-09, 13:34.
                    Ако не свършва добре, значи не е свършило!
                    0888 315 794
                    LZ1UPI
                    A1 (Rh+)

                    Коментар


                    • До: Следващ изпит за радиолюбители

                      Може би са го свалили за да го коригират. Дай имейл за да ти го пусна (без корекцията обаче).
                      С UPI сме писали едновременно.
                      ВСИЧКО Е НА НЕРВНА ПОЧВА
                      LZ1YBB

                      Коментар


                      • До: Следващ изпит за радиолюбители

                        Moже ли някой знаещ да ми отговори каква е разликата между Т филтър (Т звено) и П филтър (П звено), ако има такава (в конспекта клас 1 раздел 1 -въпроси 73 и 74)???
                        Ако не свършва добре, значи не е свършило!
                        0888 315 794
                        LZ1UPI
                        A1 (Rh+)

                        Коментар


                        • До: Следващ изпит за радиолюбители

                          Първоначално публикуван от upi Преглед на мнение
                          Moже ли някой знаещ да ми отговори каква е разликата между Т филтър (Т звено) и П филтър (П звено), ако има такава (в конспекта клас 1 раздел 1 -въпроси 73 и 74)???
                          T филтъра пропуска високата честота и подтиска по-ниските честоти(хармоници). П филтър прави обратното при предаване.

                          Повече информация тук
                          LZ1DWW

                          Коментар


                          • До: Следващ изпит за радиолюбители

                            стискаме палци на всички които в момента са на изпит...
                            LZ1NDI
                            DR650SE K8

                            Коментар


                            • До: Следващ изпит за радиолюбители

                              Първоначално публикуван от nii Преглед на мнение
                              стискаме палци на всички които в момента са на изпит...
                              Успех колеги !

                              Чакаме да се похвалите
                              LZ1DWW

                              Коментар


                              • До: Следващ изпит за радиолюбители

                                Хайде честито ми радиолюбителски клас 2
                                Честито и на всички взели изпита днес!
                                LZ1VPT

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X