Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Следващ изпит за радиолюбители

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Следващ изпит за радиолюбители

    Първоначално публикуван от Pretor Преглед на мнение
    Аре сега .

    ..................................................................................
    Само за сведение, инициала ми е LZ1YAM ..... и имам клас 1 ....
    Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

    Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

    Коментар


    • До: Следващ изпит за радиолюбители

      Ако има колеги от Пловдив - дайте да се организираме да вървим заедно
      "Докато умните се намъдруват,лудите се налудуват"
      "LZ1WAN"

      Коментар


      • До: Следващ изпит за радиолюбители

        Първоначално публикуван от vnsh Преглед на мнение
        Ако има колеги от Пловдив - дайте да се организираме да вървим заедно
        Не така! Като си рекъл - организираш.
        Няма безнадежни ситуации; има единствено хора, които гледат безнадежно на тях.

        Коментар


        • До: Следващ изпит за радиолюбители

          Гледам префиксите на отделните държави, Q-кодовете и CW-кодовете и не мога да намеря никаква логика на образуването им. Примерно съкращения от наименованията на държавите или на думи на английски. При това положение остава сама папагалското зазубряне, което не ми е в стила на запомняне. Може ли някой да ми каже има ли логика в префиксите и кодовете или някаква друга логична система за запомняне?
          ВСИЧКО Е НА НЕРВНА ПОЧВА
          LZ1YBB

          Коментар


          • До: Следващ изпит за радиолюбители

            Няма намаааааааа. Зубрене му е майката. И аз много разпитвах, но уви.
            LZ1AID

            Коментар


            • До: Следващ изпит за радиолюбители

              Първоначално публикуван от Pretor Преглед на мнение
              Гледам префиксите на отделните държави, Q-кодовете и CW-кодовете и не мога да намеря никаква логика на образуването им. Примерно съкращения от наименованията на държавите или на думи на английски. При това положение остава сама папагалското зазубряне, което не ми е в стила на запомняне. Може ли някой да ми каже има ли логика в префиксите и кодовете или някаква друга логична система за запомняне?
              Ами CW-кодовете са си съкращения на английските думи. Q-кодовете са си поредна таблица, която трябва да си научиш. (може и да има някаква логика, ама според мен трябва да си доста навътре в историята на радиото, за да си обясниш последователността).
              Ако не свършва добре, значи не е свършило!
              0888 315 794
              LZ1UPI
              A1 (Rh+)

              Коментар


              • До: Следващ изпит за радиолюбители

                Да CW кодовете съм ги включил по погрешка във въпроса си.
                ВСИЧКО Е НА НЕРВНА ПОЧВА
                LZ1YBB

                Коментар


                • До: Следващ изпит за радиолюбители

                  А префиксите на държавите са разпределени от Международния съюз
                  по далекосъобщения /ITU/. Налага се да ги зубриш.
                  Има и по лесен и мързелив начин, но изисква време - да установяваш радиовръзки с отделните страни - щеш не щеш ще ги запомниш.
                  Същите префикси се използват и от морския и въздушен флот на страните.
                  73. Анна

                  Коментар


                  • До: Следващ изпит за радиолюбители

                    Аз ако имах право да установявам радиовръзка, нямаше да се явявам сега на изпит .
                    ВСИЧКО Е НА НЕРВНА ПОЧВА
                    LZ1YBB

                    Коментар


                    • До: Следващ изпит за радиолюбители

                      Имаш право,ако се запишеш в някой клуб .
                      0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                      Коментар


                      • До: Следващ изпит за радиолюбители

                        Имам проблем и не знам дали е от адоб риидър-а или от самите файлове. Проблемът е следния - не показва гръцките букви и неща като микро, нано, пико, ом, алфа и т.н. ми се отварят като празни квадратчета. На всички компютри до които успях да се добера, ми отваря конспектите все по този начин. Някой от вас имал ли е този проблем или е само при мен???
                        Пример:
                        клас 1 раздел 1 въпрос 22 и 23 - ..... време 2 .? Въппос 24 - ....... кондензатор 100 F и и резистор 470 к ?
                        Пробвах с адоб риидър от 6 до 8 и още няколко програми и все този резултат. Помагайте!
                        Ако не свършва добре, значи не е свършило!
                        0888 315 794
                        LZ1UPI
                        A1 (Rh+)

                        Коментар


                        • До: Следващ изпит за радиолюбители

                          Проблемът явно не е при тебе. И при мен е така. Може би е качено по този начин за да не можем да го отворим.
                          ВСИЧКО Е НА НЕРВНА ПОЧВА
                          LZ1YBB

                          Коментар


                          • До: Следващ изпит за радиолюбители

                            И при мен беше така. Назубри ги. Въпроса и отговора, който ще ти се падне на изпита са съвсем същите, само че там всичко ще си е наред.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • До: Следващ изпит за радиолюбители

                              Sparki, то зубренето е ясно, самоче не е ли редно поне тези, които са в официалната страница, да бъдат поправени, за да може да има смисъл от този конспект. Ако проблема не е в мен, то значи някой трябва да им каже за него. Хайде аз ще се обадя на г-жа Велинова да я питам и после ще върна отговор
                              Ако не свършва добре, значи не е свършило!
                              0888 315 794
                              LZ1UPI
                              A1 (Rh+)

                              Коментар


                              • До: Следващ изпит за радиолюбители

                                Говорих с госпожа Велинова. Тя разбра от мен за проблема и бе искренно изненадана. Обеща, че ще говори с ИТ отдела и до днес след обяд проблема трябва да е решен.

                                П.П. Много ми е интересно, от колко ли време го има този проблем и колко хора са си взели клас 1 по тези конспекти???
                                Ако не свършва добре, значи не е свършило!
                                0888 315 794
                                LZ1UPI
                                A1 (Rh+)

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X