Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Търси се хижа на Витоша за UHF ретранслатор.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Търси се хижа на Витоша за UHF ретранслатор.

    Търся хижа на Витоша, която да е на високо поне - 1500м. За монтиране на ретранслатор в радиолюбителския UHF банд.

    Може и място, което да има подходящ излас към София, и естествено 220v

    Ретранслатора има малка консумация на електричество, което може да бъде предплатено.

    пс
    Ако някой знае хижара на хижа Средец или човек, който го познава също може да помогне. Почерпката е задължителна.

    Благодаря!

  • #2
    До: Търси се хижа на Витоша за UHF ретранслатор.

    средец беше неработеща с пазач ;качи се и го питай за собственик;виж и хотел хюндаи

    Коментар


    • #3
      До: Търси се хижа на Витоша за UHF ретранслатор.

      Хижа Звездица Н.в 1850м ето и телефни за връзка 957 11 11 и 0887 200 395
      Ето и линк с телефони за връзка на всички хижи в Витоша!!Званиш и питаш,можели или не може!!!!!!!http://www.geocities.com/the_bulgari...ni/Vitosha.htm



      Поздравления за инициативата.А може ли да ми кажеш какъв е реда в КРС за монтиране на репитер???Че имам възможностто до сложа на една вила намираща се над Асеновград на 1200 м . П.С А какви ще са честотите?????? 73 LZ1GTG
      Последно редактирано от joro-g; 26-05-08, 16:53.

      Коментар


      • #4
        До: Търси се хижа на Витоша за UHF ретранслатор.

        Ретранслатора ( LZ0UHF - 434.400MHz), както се разбра вече е на Витоша покрива София и околностите.
        Има осъществени радиовръзки между гр Пирот и Златица, Пирдоп.
        Също и този на вр.Ботев, като най далечни кореспонденти има от Силистра Русе Дупница (LZ0BGR - 434.600MHz).

        Сега търся подходящо място за третия, който мисля да е на Петрохан или в краен случаи на Мусала при метролозите.

        Който може да помага сега е момента!

        Днес имахме среща, за да се уточнят подробностите по новия репитър.
        Присъства председателя на БФРА Милчо Миланов.
        За съжаление никой от хората който пишат тук, и се обаждат по радиата "радиолюбители" не дойде.
        А много хора от форума вече се лицензираха и ползват пълноправно услугите на радиолюбителството.

        ...за бъдеще ще е хубаво да синхронизираме действията си, защото тока е непостоянен и понякога прекъсва в най-неподходящия момент.
        Вярвам,че може да се получат нещата.

        LZ1LSD 73!
        Последно редактирано от DOBERMANN®; 26-01-09, 07:18.

        Коментар


        • #5
          До: Търси се хижа на Витоша за UHF ретранслатор.

          Колега, аз работя в ефир отскоро и все още набирам опит, както всички нови радиолюбители тук.
          От друга страна, радиоелектрониката ми е професия и разбирам добре колко работа, средства, ентуасиазъм и енергия хвърляте, за да работят репитрите и хората да се радват на възможностите им.

          Така, че разчитайте на нас и нашите скромни възможности за всеки нов проект. Тук има много ентусиасти, които тепърва ще подсилят радиолюбителските редици.
          За сбирката на 25.01 чух в последния момент и не можах да дойда. Добре е някой да пише тук предварително, за да знаят хората.

          Надявам се да се срещаме често и да си помагаме взаимно
          Show must go on!
          LZ1VES

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X