Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за Baofeng UV5-R

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос за Baofeng UV5-R

    Здравейте приятели, наскоро купих за мен и още няколко приятели въпросната станция и освен връзка по между ни, не мога да чуя абсолютно нищо друго. Знам че трябва да имам придобит клас за използване на дадени честоти, но ме интерсува конкретно как мога да слушам с нея други ползватели на ефира? И как мога да въвеждам честоти под 136.000 мгхц?

  • #2
    От: Въпрос за Baofeng UV5-R

    Първоначално публикуван от Vencislav Sandov Преглед на мнение
    ...

    И как мога да въвеждам честоти под 136.000 мгхц?

    За 88-108Mhz е доста по-практично да ползваш обикновен домашен радиоприемник. За 108-136 трябва да си много сигурен, че си пасивен режим. Нямам представа за конкретното радио как е реализирано ограничението, но е много разумно да го има.

    Коментар


    • #3
      От: Въпрос за Baofeng UV5-R

      Не мисля, че въпросният модел може да слуша обхвата 108-136 МХц. За ФМ обхвата си има вграден радиоприемник.

      Коментар


      • #4
        От: Въпрос за Baofeng UV5-R

        Отварял съм воксун до 118, ама бауто.. не знам
        edoors.bg- Джаджи за врати и врати

        Коментар


        • #5
          От: Въпрос за Baofeng UV5-R

          Извинявам се,че ползвам темата на колегата...-аз съм от известно време също с Baufeng,но модел UV-6R.
          В статично положение нямам проблеми,смущения,чуваме се нормално с колегите-(ако е от значение най-често ползваме по тяхно му 8ми канал).
          Тръгна ли,обаче с джипа много често има моменти в които станцията ми се смущава,издава ужасно дразнещи звуци и се принуждавам при каране в гората да я държа постоянно намалена до минимум!
          Забелязвам,че сякаш най-много са проблемите, когато в групата няма човек с друг Baufeng.
          Дойде ли с нас момче, което има,сякаш смущенията се свеждат до минимум-(пак се проявяват,но доста по-рядко).
          Ще бъда много благодарен,ако някой вещ по настройките на станции-(аз определено не съм) ми даде съвет,тъй като менюто ми е с около 38-40 стъпки,а аз съм настроил само основните, колкото да мога да се чувам с колегите с други типове станции.
          П.П.Още веднъж се извинявам,че се включих в темата на колегата и ще бъда много благодарен,ако някой ми даде съвет за настройка за да изчистя тоя ужасно досаден проблем, поради който почти не мога да си ползвам нормално станцията...
          Прикачени файлове
          Последно редактирано от Янко Желязков; 25-04-19, 08:34.

          Коментар


          • #6
            От: Въпрос за Baofeng UV5-R

            баофенга не би трябвало да слиза в авио диапазона. но някои модели слизат до 130 примерно(128-176 ), но слушаш на ФМ а не на АМ с леко изместване се чува нещо и ако си наблизо.

            Може да са смушения от електроники , и в колата сигналите се бликират от ламарината и може да си има сигнал но да не го чуваш достатъщно пмр е половин ват , а някой баофенг с повече мощност може да се чува по-лесно. ако искаш слагате CTCS или DCS и ще се отваря скуелча само когато го има наличен кода , те са за това да не чуваш излишни неща, ще ти свети лампичката че има нещо но няма да го чуваш( пак ще е зает канала). но всяка радиостанция трябва да го поддържа

            Коментар


            • #7
              От: Въпрос за Baofeng UV5-R

              Вземете си изкарайте по един радио курс,там ще се явят много от отговорите ви!Колкото знам не е много законно да се разкарвате с такива радива!

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X