Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Рециклиране на радиолампа ??

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Рециклиране на радиолампа ??

    Миналата седмица ни се скапа една радиолампа шведска RB 2 която е в управлението на една фотоклетка на немска машина за овсето печат на ламарина . Машината е производство 1968 година а фотоклетката командва притискащия вал като през нея мине лист ламарина вала да натисне . Нова такава лампа не можахме да намерим излиза че е взаимо заменяема с RB 21 пак шведска . Лампите са от типа с така наречения студен катод каквото и да означава това . Един колега я занесе на негов познат който по някакъв начин я регенерира и сега лампата и фотоклетката работят перфектно . Как става тая гяволия ? Човека е казал че може да работи както 2 минути така и 20 години след регенерацията . Някой ако има идея от къде може да се намери такава радииолампа нова ще почерпя
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

  • #2
    От: Рециклиране на радиолампа ??

    Питай този:

    nikiotpetrich@abv.bg

    Има много ламби!
    Lancia Delta HF Integrale Evolucione

    Коментар


    • #3
      От: Рециклиране на радиолампа ??

      Тя щом управлява фотоклетка може да се замени с почти всичко. Примерно с диод. Това не е точно радиолампа в смисъла на елемент който прави нещо с тока който тече през него.

      Регенерирането... може да значи много работи. Възстановяване на вакуума, термообработка на електродите или на стъклото, разни електрически режими и какво ли не.

      Коментар


      • #4
        От: Рециклиране на радиолампа ??

        Вместо лампа не може ли да се сложи едно транзистроче. А съм сигурен че има и готови модули за да заменят лампата.

        Коментар


        • #5
          От: Рециклиране на радиолампа ??

          Това не е радиолампа, а източник на светлина.

          Коментар


          • #6
            От: Рециклиране на радиолампа ??

            Не мога да я намеря в нета как точно изглежда тая лампа. Студения катод си е газоразрядна лампа. Предимството е, че позвоялва изкилиферчени форми на самия светлинен източник и работи на ниска температура. Заради това е масово ползвана по разни машини.
            Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

            Коментар


            • #7
              От: Рециклиране на радиолампа ??

              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
              Това не е радиолампа, а източник на светлина.
              Чиста радиолампа си е источника на светлина е друг . Днес ще го снимам целия модул .
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • #8
                От: Рециклиране на радиолампа ??

                Добре де що не се подмени с някакакъв модерен ИР бариерен датчик примерно.
                То тез ламби за таквиз цели са пари за ток на вятъра.


                Land Rover Discovery II, V8 4.0
                VW Golf VI variant
                Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                Коментар


                • #9
                  От: Рециклиране на радиолампа ??

                  Щото най лесно се сменя лампата Така или иначе оригиналната изкара 50 години . На другата машина която е английска вместо фотоклетка има механичен прекъсвач който като работеше машината го сменяхме през ден . Машината печата със скорост малко под 2 листа в секунда и всичко това минава под фотоклетката . Една пачка ламарина е средно 1400 листа . Разхода на лампата и това управление е най малкия дерт . По сушилната имам поне 100 киловата вентилатори и две дизелови горелки които пият от 10 до 30 литра нафта на час .
                  Последно редактирано от sek.1; 09-04-19, 08:12.
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • #10
                    От: Рециклиране на радиолампа ??

                    Това е фотоклетката управлението с радиолампата както и цялото електрическо табло . Машината е J.G.Mailander 1968 година производство . Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN1333.jpg
Прегледи:1
Размер:473.2 КБ
ID:5812303Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN1337.jpg
Прегледи:1
Размер:532.1 КБ
ID:5812302Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN1380.jpg
Прегледи:1
Размер:637.2 КБ
ID:5812301
                    Последно редактирано от sek.1; 09-04-19, 20:12.
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • #11
                      От: Рециклиране на радиолампа ??

                      Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                      Чиста радиолампа си е источника на светлина е друг . Днес ще го снимам целия модул .
                      Може да погледнеш и тук:

                      https://www.pentod.com/product/2900/...-cerberus.html
                      Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                      Коментар


                      • #12
                        От: Рециклиране на радиолампа ??

                        Първоначално публикуван от bojitch Преглед на мнение
                        Може да погледнеш и тук:

                        https://www.pentod.com/product/2900/...-cerberus.html
                        Пратих им едно запитване да видим какво ще излезе .
                        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                        Коментар


                        • #13
                          От: Рециклиране на радиолампа ??

                          Доколкото се сещам от старите кръжоци - регенерирането ставаше като подадеш пиков ток на катода така, че да разрушиш повърхностния окислен слой (т.е. механично да се отдели от катода)...
                          С това излъчването се подобрява чувствително, но спада общата маса на катода и съответно - вероятността да прекъсне рязко се увеличава....
                          Май правихме на времето такива мултивибратори, които да го 'разклатят' в що годе умерени граници и преди да изгори...
                          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Рециклиране на радиолампа ??

                            Днес пускам печата на машината и ще видим в реални условия как ще се държи регенерираната лампа . Че на Болярка и Балканско им трябват капачки за сезона
                            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                            Коментар


                            • #15
                              От: Рециклиране на радиолампа ??

                              Ако това е датчик за позиция на листа, тоест, следи се кога краят му ще пресече лъча, със сигурност има няколко стотин съвременни алтернативи - и бариерен тип, и отражателни.
                              Не чета коментари и не отговарям на такива.

                              И коментаторите...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X