Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ПРОБЛЕМ С baufeng uv-5r

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • ПРОБЛЕМ С baufeng uv-5r

    Здравейте имам един проблем с моите baufeng uv-5r по едно време спря да възпроизвежда звук демек нищо не се чува от нея а иначе си предава без грешка не знам говорителя ли е за смяна нещо стана ли и даже и трубка да сложа или слушалките от комплекта пак предава но нищо не се чува ако може някак да ми помогнете ще съм ви много благодарен.

  • #2
    От: ПРОБЛЕМ С baufeng uv-5r

    Може.
    Най-евтино ще ти излезе да си купиш нова. Има много варианти за подобен дефект, които се свеждат до отваряне, преглед и ремонт. Това само по себе си е 50 лв. и нагоре, или няколко човекочаса загуба на приятел. Резултатът може би ще е незадоволителен и със сигурност "временен".
    Щом предава, може би е добре да помислиш дали да не я превърнеш в АПРС тракер, вместо да се опитваш да я съживяваш.
    Аз лично бих я отворил и бих прегледал дали вътре няма нещо скъсано/разпоено/изгоряло, преди да предприема каквото и да било...
    Ако не свършва добре, значи не е свършило!
    0888 315 794
    LZ1UPI
    A1 (Rh+)

    Коментар


    • #3
      От: ПРОБЛЕМ С baufeng uv-5r

      Добре де не мога да схвана едно нещо хубаво говорителя е заминал обаче защо през трубката или слушалките пак е същото положение

      Коментар


      • #4
        От: ПРОБЛЕМ С baufeng uv-5r

        Какво пипа последно, преди да се получи проблема? Да не си сложил случайно субтон на приемане?

        Коментар


        • #5
          От: ПРОБЛЕМ С baufeng uv-5r

          Ами не бях я ползвал доста време но с заредена батерия беше а преди да я прибера когато я ползвах последно единствено я изпуснах но пак си работеше звукът и след това до сега не съм имал нужда да я ползвам.

          Коментар


          • #6
            От: ПРОБЛЕМ С baufeng uv-5r

            Ами най-вероятно не е говорителят. Сигурно е нещо по усилвателя дето клати вградения говорител и този на трубката... а може и още по-нагоре по веригата.

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X