Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на радиостанция

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Избор на радиостанция

    Здравейте!
    Съвсем нов съм както във форума, така и в радиолюбителската сфера, но с изключително голямо желание да навлеза в тези среди. От около месец уплътнявам свободното си време с четене за видове марки и модели радиостанций и техните спецификации, но така и не успявам да се оправя... Имам следната молба - посъветвайте ме каква радиостанция да си взема предвид факта че искам да я използвам в пресечена местност (лов, риболов и къмпингуване). Към момента на сносни цени спрямо качеството съм се насочил към Baofeng UV-5R. И още един въпрос - каква е разликата между тази 5R и Pofung 6R и коя е по-добра (цената е почти сходна в момента)?
    Извинявам се ако вече е отговорено на тези въпроси и благодаря за отделеното време!

  • #2
    От: Избор на радиостанция

    Колега ползвам от две три години чифт Silver Crest закупенеи от лидъл за 35 лв . Станциите използвам за посочените от теб цели и ми вършат перфектна работа!

    Коментар


    • #3
      От: Избор на радиостанция

      Ето тука малко по темата: http://www.offroad-bulgaria.com/show...=Baofeng+UV-5R
      Публикувайте отговор

      Коментар


      • #4
        От: Избор на радиостанция

        Може би YAESU FT-60 ще ти допадне още повече. Има много литература за него. Почети и не бързай!!!
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20160116_112637.jpg
Прегледи:2
Размер:81.9 КБ
ID:5699427
        LZ3YG

        Коментар


        • #5
          От: Избор на радиостанция

          РадиостанциЙ, FT60 - подкрепям.

          73
          Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
          „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
          LZ1EMS

          Коментар


          • #6
            От: Избор на радиостанция

            iCom IC-M23

            Радиостанциите iCom IC-M23 са се доказали като най-удобните и практични за използване в каяк. Корпуса на радиостанцията е непромукаем със защита IPX7 и може да издържи 30 минути на един метър дълбочина.


            • Корпуса на радиостанцията е непромукаем със защита IPX7 и може да издържи 30 минути на един метър дълбочина.
            • Автоматично сканиране
            • Превключване на канал 16 с едно натискане на буто
            • Четири степенен индикатор за заряда
            • Отбелязване на любими канали
            • Подсветка на дисплея и клавиатурата
            • AquaQuake™ - функция, която изчиства говорителите от вода

              Води се "морска", но мисля, че ще върши страхотна работа.
              Иначе, аз ползвам това


              Радиостанция без лиценз MOTOROLA TLKR T80 EXTREME

              Успех и поздрави.
            Ланд Ровър-Дискавъри,ТД5-1999 год.,готин е.
            "Мъжко е да обещаеш,човешко да не го изпълниш."
            "Правото на глас,не винаги означава да имаш право на избор."

            Коментар


            • #7
              От: Избор на радиостанция

              Леле къде го метнахте колегата. Той ясно си е посочил какво го интересува ,а вие го фъргате във фисшата лига.
              баофенга 5r е неговата станция ,стига да има някой да му я програмира.
              Румен Николов

              0888 358 572

              Коментар


              • #8
                От: Избор на радиостанция

                Здравейте!
                Днес сутринта имах път покрай Илиянци и се спрях да погледна какво предлага толкова хвалената "китайка от Илиянци". След около 30 минути разговор къде на български, къде долавях от китайския, ме убеди че Baofeng UV-5R е моята радиостанция. Предвид факта, че в OLX въпросните радиостанции "от официален вносител" струваха 69 лева бързо успя да ме спечели като ми каза че струва 60 при нея и след десет секунден пазарлък стигнахме до 55. Та от днес съм горд собственик на 5R и кабел за програмиране, който отново с малко пазарлък от 20 лева взех за 15
                Следващите ми въпроси може и да имат отговор във форума, но аз не го намерих. Та на въпросите:
                Как, аджеба, да настроя радиостанцията, има ли учебни помагала и къде мога да ги намеря за подготвяне за изпит за радиолюбител?

                Коментар


                • #9
                  От: Избор на радиостанция

                  Да питам и аз.Ако си купя две уокитокита,ще ми вършат ли някаква работа?
                  Какво да очаквам,ще работят ли в планината до 5км.?
                  Или,задавам глупави въпроси?
                  Това с радиостанцията ми изглежда много сложно.
                  .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                  Киа спортаж2000тди 98г
                  Ауди А3 1.9ТДИ
                  Каравана Аdria 390Q

                  Коментар


                  • #10
                    От: Избор на радиостанция

                    Лидълките май ги даваха до 3 км.
                    Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

                    Коментар


                    • #11
                      От: Избор на радиостанция

                      Първоначално публикуван от dedoKoko Преглед на мнение
                      Лидълките май ги даваха до 3 км.
                      Мога да пробвам,само трябва да ги намеря.
                      Зависи и каква е цената?
                      .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                      Киа спортаж2000тди 98г
                      Ауди А3 1.9ТДИ
                      Каравана Аdria 390Q

                      Коментар


                      • #12
                        От: Избор на радиостанция

                        Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
                        Мога да пробвам,само трябва да ги намеря.
                        Зависи и каква е цената?
                        Baofeng Bf-666s 5w

                        Това иска ли да му се инсталира нещо,или вземам две и си работят
                        без да търся помощ?
                        .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                        Киа спортаж2000тди 98г
                        Ауди А3 1.9ТДИ
                        Каравана Аdria 390Q

                        Коментар


                        • #13
                          От: Избор на радиостанция

                          Не съм запознат съвсем с нещата, но подвижната антена не я ли прави незаконна, освен ако нямаш лиценз де? Иначе според описанията, на места я дават двубандова, което съвсем я изключва от безлицензните възможности за ползване.

                          П.П. Лидълските токита по книжка са с обхват до 8 км на открито.
                          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                          Из "Златния телец"

                          Коментар


                          • #14
                            От: Избор на радиостанция

                            Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
                            Baofeng Bf-666s 5w

                            Това иска ли да му се инсталира нещо,или вземам две и си работят
                            без да търся помощ?
                            Те са си по две в комплекта. За Лидълките говоря де.
                            Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

                            Коментар


                            • #15
                              От: Избор на радиостанция

                              Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
                              Baofeng Bf-666s 5w

                              Това иска ли да му се инсталира нещо,или вземам две и си работят
                              без да търся помощ?
                              Ако вземеш чифт от Ибей, да речем си работят. Обаче се явяват леко незаконни за свободна употреба заради антената и мощността. Приятели ловджии си накупиха доста такива под името Retevis H-777, уж по данни от обявата на ПМР честотите, но (май) не е съвсем така. Иначе останаха доволни, то няма и как иначе, при цена под 13 евро за бройка...
                              And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X