Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Търся помощ.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Търся помощ.

    В периода 1975-76г.служих заедно в Ямбол с един младеж.След уволнението бях на сватбата му.След това ни завъртя живота и не съм го чувал над 30 години.Пиша тук защото имам спомен,че или е бил радиолюбител или е имал поне временни интереси в РАДИОКЛУБ Добрич(или Генерал Тошево)Не съм сигурен даже дали не става въпрос за едно и също нещо.Казва се Стефан.Може би Стефанов.Набор .'55/56.В Ямбол беше ст.школник във ВВС поделение.Родом е от Генерал Тошево.Учил е средно/мисля ел.техникум/ в Добрич,но и в това не съм сигурен.Имам спомен за позивна LZ1KBZ-дано не пиша някоя голяма глупост.Уволнихме се 13.10.1976г.-мл.лейтенанти.Опитах да го потърся чрез военното окръжие,но не се получи.Помня,че следва в София,завърши и се върна със семейството си в Добрич.Комсомол или ТНТМ-нещо такова.Имаше дъщеря-майка и се казва Емилия.Толкова знам или мога да възпроизведа.Ако някой знае нещо и иска да помогне:Аз съм Веселин Иванов Василев-Русе.Тел:0 889 880 424 и 0 882 650 359.Служих Артилетийския полк В Ямбол.Ще се радвам много ако се получи връзка.

  • #2
    От: Търся помощ.

    Току виж има профил във фейсбук???
    Ако не свършва добре, значи не е свършило!
    0888 315 794
    LZ1UPI
    A1 (Rh+)

    Коментар


    • #3
      От: Търся помощ.

      LZ1KBZ не е със сигурност, щото LZ1KBZ е 70-ти набор, ако съдим по профила му в ipmart-bg:
      http://www.ipmart-bg.com/member.php?33633-lz1kbz
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #4
        От: Търся помощ.

        Ако е от Добрич или Г.Тошево няма да е LZ1. Може да е LZ2, LZ4, LZ6, LZ8.
        Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
        Най-добрите ми спомени са предстоящите!

        Коментар


        • #5
          От: Търся помощ.

          LZ1KBZ e клубен инициал
          Ако мислиш, че е радиолюбител, погледни тук

          Първоначално публикуван от sobax Преглед на мнение
          Ако е от Добрич или Г.Тошево няма да е LZ1. Може да е LZ2, LZ4, LZ6, LZ8.
          Освен, ако не си е взел инициала, докато е живял в София. Ако предположим, че не е така, то възможностите от списъка горе с четни номера и има Стефан Стефанов са 3. Ако Инициала е отдавна, то остава само един -
          СТЕФАН ВИЧЕВ СТЕФАНОВ 9/1988 1 LZ4SS Личен
          Всичко това, при положение, че човека е регистриран като радиолюбител ... което май не е ясно
          Последно редактирано от upi; 16-12-14, 22:28.
          Ако не свършва добре, значи не е свършило!
          0888 315 794
          LZ1UPI
          A1 (Rh+)

          Коментар


          • #6
            От: Търся помощ.

            Благодаря на всички отзовали се.Позивната ми е по спомен и не твърдя, че е точно така,Не съм запознат,но 70-те години да имаш лична позивна трябваше да си поне национален състезател,според моите скромни разбирания.Написах искането за помощ,защото четейки нещо попаднах на позивна в нечий подпис.Събрах две и две и реших да опитам по този начин,надявайки се някой от вас да е чувал или да знае нещо.Аз съм се занимавал с водомоторен спорт и водни ски в същата организация до 89г.Сега ми идва наум,че мога да питам в нашия радиоклуб-стига да съществува още.Много е възможно човекът след казармата да не е пипвал радио повече.Мисля,че говореше за първи клас,но може и да си измислям.Не спирам да се надявам защото никога не знаеш от коя трънка ще излезе заек/предпочитам да е бавно за да не го изтърва/.Благодаря още веднъж на всички реагирали.Весели празници!

            Коментар


            • #7
              От: Търся помощ.

              Първоначално публикуван от vesvas5 Преглед на мнение
              Не съм запознат,но 70-те години да имаш лична позивна трябваше да си поне национален състезател,според моите скромни разбирания.
              Не, не е така! Радиоклубове към ОСО е имало и са бълвали редовни радиолюбители.
              Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
              Най-добрите ми спомени са предстоящите!

              Коментар


              • #8
                От: Търся помощ.

                Първоначално публикуван от sobax Преглед на мнение
                Не, не е така! Радиоклубове към ОСО е имало и са бълвали редовни радиолюбители.
                Говоря даже и за ОВТПН,чиито приемник стана ОСО.Просто не познавам работата на радиоклубовете и изказах предположение,явно погрешно.

                Коментар


                • #9
                  От: Търся помощ.

                  Първоначално публикуван от upi Преглед на мнение
                  LZ1KBZ e клубен инициал
                  Ако мислиш, че е радиолюбител, погледни тук


                  Освен, ако не си е взел инициала, докато е живял в София. Ако предположим, че не е така, то възможностите от списъка горе с четни номера и има Стефан Стефанов са 3. Ако Инициала е отдавна, то остава само един -
                  СТЕФАН ВИЧЕВ СТЕФАНОВ 9/1988 1 LZ4SS Личен
                  Всичко това, при положение, че човека е регистриран като радиолюбител ... което май не е ясно
                  Възможно е,но нямам начин да проверя.Благодаря!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Търся помощ.

                    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                    LZ1KBZ не е със сигурност, щото LZ1KBZ е 70-ти набор, ако съдим по профила му в ipmart-bg:
                    http://www.ipmart-bg.com/member.php?33633-lz1kbz
                    Това ми е останало като спомен.Даже не знам как го помня.Идеята ми беше,ако някой нещо е чувал или срещал да направи връзката.С човека спахме една година един до друг и даже не мога да кажа кога и как загубихме връзка.Все пак благодаря за отзивчивостта.Надеждата умира последна.Весели празници!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Търся помощ.

                      LZ1KBZ е инициала на Ямболския радиоклуб. Не е активен от години.
                      Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                      Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                      Коментар


                      • #12
                        От: Търся помощ.

                        Първоначално публикуван от CarTest™ Преглед на мнение
                        LZ1KBZ е инициала на Ямболския радиоклуб. Не е активен от години.
                        Благодаря.Може би за това сме си говорили.Все пак беше 1975г.,а и служихме в Ямбол.Весели празници!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Търся помощ.

                          Висял съм в клуба с години, но не се сещам за този човек.
                          Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                          Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                          Коментар


                          • #14
                            От: Търся помощ.

                            Първоначално публикуван от CarTest™ Преглед на мнение
                            Висял съм в клуба с години, но не се сещам за този човек.
                            Беше старшина школник от ВВС-свързочник по-скоро н-к радиостанция.От Ямбол би следвало Иван Здравков Пашов/по това време мл.лейтенант в под.60 930 да се сети.Ако съм разбрал правилно,че става дума за Ямбол.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Търся помощ.

                              Не познавам и този човек.
                              Вероятно годините са си казали думата.
                              Аз съм бил в клуба от 1982 до към 1994-5 .. когато го ликвидираха.
                              Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                              Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X