Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Идеи за монтаж на външна антена на Диско 2?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Идеи за монтаж на външна антена на Диско 2?

    Взех външна антена за Wouxun-а и сега се чудя къде да я монтирам на Диското ... http://www.409shop.com/409shop_product.php?id=105779

    От 409 взех два варианта:
    - магнитна стойка - ама не съм се сетил че на Диското само тавана му е метален....;
    - стойка за монтаж с разпробиване. Мислех на задната броня вляво, но като пробих се оказа, че бронята е поне 1 см и резбата не стига да навия антената...
    http://www.409shop.com/409shop_product.php?id=106071
    Запасих се и с това, ама но не ми идва свежа идея къде да го сложа... - http://www.409shop.com/409shop_product.php?id=109163

    Моля за съвети кой как си е решил въпроса с външната антена.
    Land Lord Discovery II TD5 + Garmin Oregon 450 + Norica Marvik Gold + Sprint Apolon + Liverpool fan.
    LZ2РSD

  • #2
    От: Идеи за монтаж на външна антена на Диско 2?

    Един професор викаше, че главата на човека и антената си приличали и били най-важни, не за друго, ми че стояли най-отгоре.
    А тези простотии се правят от името на всички ни.
    Даника
    Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

    Коментар


    • #3
      От: Идеи за монтаж на външна антена на Диско 2?

      Здрава антена с постоянен монтаж и чупеща се стойка. На задната част на покрива, за да може ако я удрят клони да "пада" назад, но да не се чупи. Това е моето решение. На джипове от червения кръст имат друго - повечето ползват предната броня, за да се вижда ситуацията и по всяко време. Има и опцията за монтаж на предния капак, но е рядко използвана, заради ... проблеми при отварянето му и положението на кабели и антена.
      Ако не свършва добре, значи не е свършило!
      0888 315 794
      LZ1UPI
      A1 (Rh+)

      Коментар


      • #4
        От: Идеи за монтаж на външна антена на Диско 2?

        Не рейнджа ми е с последната от посочените джаджи, на горния ляв ъгъл на петата врата. Дори и в града се бие в клони, а в гората. .. забрави! Отделно, че тая джаджа се оказа толкова кЕтайска, че още при тестовете се спука пластмасата и сега не може да се стегне, но пък реагира "гъвкаво" на всякакво препятствие. И ламаринките за захвата към ръба на капака се изправиха, и. ... въопще-изопщо...
        edoors.bg- Джаджи за врати и врати

        Коментар


        • #5
          От: Идеи за монтаж на външна антена на Диско 2?

          Използвах почивните дни и успях да я измисля.
          Отвора който бях направил на задната броня вляво го поразширих и я монтирах без проблеми, после кабела по тавана и над сенника вече стои станцията. Ще постна снимки.
          Сега само чакам да я пробвам при подходящи условия дали ефективно ми увеличава обхвата.
          Има ли някакъв начин да се чуваме през повече репитри? във Варна има само два активни които прослушвам да се уча засега....
          Land Lord Discovery II TD5 + Garmin Oregon 450 + Norica Marvik Gold + Sprint Apolon + Liverpool fan.
          LZ2РSD

          Коментар


          • #6
            От: Идеи за монтаж на външна антена на Диско 2?

            Има, но по-добре да се учите с колеги от Варна на директна връзка да си говорите. Не е като да няма радиолюбители от форума там . Вие се разберете кога да се чуете, пък ако не на директна, все на някой от 3-те репитри (че дали не са и 4 с покритие във Варна) ще успеете да се уцелите.
            Ако не свършва добре, значи не е свършило!
            0888 315 794
            LZ1UPI
            A1 (Rh+)

            Коментар


            • #7
              От: Идеи за монтаж на външна антена на Диско 2?

              Миналото лято попаднах на голяма активност на варненските репитри. И забавата е голяма. Има една веселяшка група, които си "оправяха" девиацията с... ракия!
              edoors.bg- Джаджи за врати и врати

              Коментар


              • #8
                От: Идеи за монтаж на външна антена на Диско 2?

                Ето малко снимки как стана...
                Прикачени файлове
                Land Lord Discovery II TD5 + Garmin Oregon 450 + Norica Marvik Gold + Sprint Apolon + Liverpool fan.
                LZ2РSD

                Коментар


                • #9
                  От: Идеи за монтаж на външна антена на Диско 2?

                  Добре, че не ползваш уреди за мерене на показателите на антената.... но пък Воксуна е кораво радио, така че ще издържи. Перкай смело и успех.
                  П.П. Станало е красиво .
                  Ако не свършва добре, значи не е свършило!
                  0888 315 794
                  LZ1UPI
                  A1 (Rh+)

                  Коментар


                  • #10
                    От: Идеи за монтаж на външна антена на Диско 2?

                    Бронята метална ли е?
                    edoors.bg- Джаджи за врати и врати

                    Коментар


                    • #11
                      От: Идеи за монтаж на външна антена на Диско 2?

                      Не, пластмасова е бронята.
                      Днес направих проба - направих един тигел през града и се чувах много добре на репитъра с други колеги. Само като минавах около Пожарната имаше ужасни смущения - някакъв разговор чувах.
                      Мисля, че това е логичното място на антената - няма да има опасности в гората - зад колата е де-факто.
                      Ще пробвам и магнитната стойка тези дни - но само отгоре на тавана, защото предния капак е алуминиев.

                      Следващата стъпка е да измеря КСВ, но чакам някой колега от Варна да помогне с такъв ако има....
                      Какво да очаквам според теб? кабела е 5 м....
                      Land Lord Discovery II TD5 + Garmin Oregon 450 + Norica Marvik Gold + Sprint Apolon + Liverpool fan.
                      LZ2РSD

                      Коментар


                      • #12
                        От: Идеи за монтаж на външна антена на Диско 2?

                        Логичното място, според тебе, няма нищо общо с правилното място, според законите на физиката.

                        Пробвай с магнитната стойка, залепена на средата на тавана... и сподели резултатите.
                        Ако ти не намираш разлика, искай RS оценка от тия, които те чуват - най-добре - на директна връзка, а не през репитер.
                        Ще ти я намерят разликата, със сигурност.

                        Ако не забравя, ще ти пратя снимка от решението ми върху Паджерото, само че то е желязно цялото
                        та при тебе може да не е приложимо, ако си пластмасов..

                        А, и още нещо - щипката на Воксуна е ~5 USD - това е информативно, щото, там, дето си го защипал, ще ти е консуматив тая пластмасарийка.
                        Отделно, че докато видиш нещо на дисплея, и си свалиш погледа на пътя, ще си погледнал поне един път към слънцето...

                        Коментар


                        • #13
                          От: Идеи за монтаж на външна антена на Диско 2?

                          Първоначално публикуван от shaterhand Преглед на мнение
                          Не, пластмасова е бронята.
                          ....Следващата стъпка е да измеря КСВ, но чакам някой колега от Варна да помогне с такъв ако има....
                          Недей щом се чува. Ако някога я преместиш, тогава.
                          А тези простотии се правят от името на всички ни.
                          Даника
                          Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                          Коментар


                          • #14
                            От: Идеи за монтаж на външна антена на Диско 2?

                            Първоначално публикуван от shaterhand Преглед на мнение

                            Следващата стъпка е да измеря КСВ, но чакам някой колега от Варна да помогне с такъв ако има....
                            Какво да очаквам според теб? кабела е 5 м....
                            Мога да помогна с КСВ на 144,пиши на 'ушенце'

                            Коментар


                            • #15
                              От: Идеи за монтаж на външна антена на Диско 2?

                              Първоначално публикуван от shaterhand Преглед на мнение
                              Не, пластмасова е бронята.
                              Днес направих проба - направих един тигел през града и се чувах много добре на репитъра с други колеги. Само като минавах около Пожарната имаше ужасни смущения - някакъв разговор чувах.
                              Мисля, че това е логичното място на антената - няма да има опасности в гората - зад колата е де-факто.
                              Ще пробвам и магнитната стойка тези дни - но само отгоре на тавана, защото предния капак е алуминиев.

                              Следващата стъпка е да измеря КСВ, но чакам някой колега от Варна да помогне с такъв ако има....
                              Какво да очаквам според теб? кабела е 5 м....
                              Уф..сега си направих труда да разгледам снимите..Кабела от радиФцето ми се види RG58..Мястото на антената,особено на пластмасова броня е меко казано,неудачно,а и не знам защо,тая антена ми прилича на антена за СВ.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X