Обява

Свий
Няма добавени обяви.

КСВ метър?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • КСВ метър?

    Здравейте колеги,

    И аз като един от многото новобранци със "стари" инициали от съвсем скоро реших да си възобновя хобито.

    И така на майтап се сдобих с едно популярно китайско отроче BAOFENR UV-5RE. Не мога да оценя адекватно станцийката понеже базата ми за сравнение е меко казано бедна.

    И въпреки това като за второ начало съм доволен

    Реших и да си направя една стационарна антена. харесах си тази: http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=91638

    Струва ми се относително лесна за изработка като за начинаещ като мен

    До няколко дни ще си накупя материалите и ще се захвана за работа.

    Обаче по- големия ми проблем, е че ще все още си нямам КСВ метър, нито товар.

    Та въпроса ми е някой колега от София би ли ми услужил и/ или да помогне с настройката на антената и захранващия кабел?

    Аз планирам да си поръчам КСВ метър но със сигурност ще е след празниците по разбираме ми причини


    LZ2VKR
    73

  • #2
    От: КСВ метър?

    Китайското КСВ-метърче, което го има снимано по-надолу в темата, която цитираш, ми се въргаля някъде из гаража. Ако му изнамеря пач кабела SMA към N с който да си го вържеш към токито и минеш да си го вземеш, то може и да се уредиш с нещо като КСВ метър за някакво време Малко е неудобен, защото измерването е дискретно през няколко секунди (друго си е аналоговата стрелка), но с по-бавни движения на елементите съм настройвал и яги. Изходът на КСВ метъра е също N конектор, но имам преходник към BNC. От радиото мога да ти сваля и преходник към UHF конектор.
    Не е перфектното решение за настройка на антена, но специално за тази, която си избрал, би трябвало да свърши работа.

    73!
    LZ1NJS
    Последно редактирано от avalanche; 06-12-13, 15:12. Причина: правопис

    Коментар


    • #3
      От: КСВ метър?

      Първоначално публикуван от avalanche Преглед на мнение
      Китайското КСВ-метърче, което го има снимано по-надолу в темата, която цитираш, ми се въргаля някъде из гаража. Ако му изнамеря пач кабела SMA към N с който да си го вържеш към токито и минеш да си го вземеш, то може и да се уредиш с нещо като КСВ метър за някакво време Малко е неудобен, защото измерването е дискретно през няколко секунди (друго си е аналоговата стрелка), но с по-бавни движения на елементите съм настройвал и яги. Изходът на КСВ метъра е също N конектор, но имам преходник към BNC. От радиото мога да ти сваля и преходник към UHF конектор.
      Не е перфектното решение за настройка на антена, но специално за тази, която си избрал, би трябвало да свърши работа.

      73!
      LZ1NJS
      Благодарско

      Аз утре ще обикалям по Бриложа и Практикер да видя къде ще си намеря алуминиеви тръби че миналата седмица в Бриколажа нямаше ( бяха свършили или все още не бяха заредили :Д )

      Та живот и здраве след някой друг ден ще ти пиша на лично като стане време за настройката.

      П.П. Дано живееш в София

      LZVKR
      73
      Последно редактирано от jik_jika; 06-12-13, 19:16.

      Коментар


      • #4
        От: КСВ метър?

        На ъгъла на "Щросмайер" и "Крум Стоянов" има склад / магазин за всякакви алуминиеви профили. Тръбите се продават на пръти по 6 метра, а цената е според теглото. Преди година и нещо прът 8 мм ми излезе към 9-10 лева. Дават и ножовка да си срежеш пръта както ти е удобен за транспортиране
        LZ1OAL

        Коментар


        • #5
          От: КСВ метър?

          Първоначално публикуван от Floyd Преглед на мнение
          На ъгъла на "Щросмайер" и "Крум Стоянов" има склад / магазин за всякакви алуминиеви профили. Тръбите се продават на пръти по 6 метра, а цената е според теглото. Преди година и нещо прът 8 мм ми излезе към 9-10 лева. Дават и ножовка да си срежеш пръта както ти е удобен за транспортиране
          Мерси, утре ще го проверя точно къде е там и дано да работи. На всичкото отгоре ми е близко и мога да си го занеса до нас на собствен ход

          Коментар


          • #6
            От: КСВ метър?

            Floyd е прав. Бриколаж, Практикер и прочие, всъшност продават с висока надценка. Някои от металните профили са просто на умопомрачителни цени. Вярно, че като ти трябват 2-3 метра алуминиева тръба 6мм не прави кой знае какво впечатление, но пък дразни, че в бриколаж 1м тръба е колкото в практикер 2м а тези от 2м в практикер са сигурно колкото 4м в норрмален склад и 6м в стилмет
            Вярно, Практикера е удобен, щото работи всеки ден и до късно, но това може да е плюс само според конкретната ситуация.
            В София съм. Иначе нямаше да отговоря
            За всеки случай пиши и на lz1njs ат yahoo.com, че тук я те видя, я не

            73!
            LZ1NJS

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X