Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Питане относно FM трансмитер.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Питане относно FM трансмитер.

    Имам следния казус: Искам да си сложа трансмитер в къщи за да си бродкаствам mp3 музика в дома. Естествено сигнала няма как да е точно до входната врата....в тоя ред на мисли как е уредено това със закон? Има ли допустима мощност в W до която не е проблем да излъчвам и как като цяло е възможно да излъчвам без това да е незаконно ?
    Истината е някъде там...

    LZ2-009

  • #2
    От: Питане относно FM трансмитер.

    Слагай смело. Колкото и да мощен трансмитера, едва ли ще разпространява в целия квартал. Сигнала на трасмитерите в колите, също излиза извън колата, а WiFi излиза извън апартамента... Всички устройства си имат допустима мощност съобразена с ЕУ нормативите и затова са на пазара...

    Коментар


    • #3
      От: Питане относно FM трансмитер.

      Със сигурност няма никакъв проблем. Трансмитера ще излъчва на свободна честота, защото иначе няма да го чуваш, а така няма да пречи на никого.

      Коментар


      • #4
        От: Питане относно FM трансмитер.

        FM трансмитерите всъщност работят малко на ръба на закона. Т.е. теоретично в този обхват нямаш право изобщо да излъчваш без надлежен лиценз. На практика ако не пречиш на прекалено много хора никой не се занимава с теб. А на пазара съвсем законно се продават и по-проблемни устройства.

        Да не се бърка с WiFi - там е напълно законно да излъчваш каквото си искаш с мощност до 0.1W .

        Та обратно за FM предавателя - пердаши смело, но гледай да не седнеш на някоя честота, любима на съседите. Имай предвид че тези трансмитери, които ги има на пазара (за кола и тн) през две стени не минават лесно.

        Коментар


        • #5
          От: Питане относно FM трансмитер.

          Благодаря за информацията. Разбира се ,че ще ползвам свободна честота нямам за цел или идея да преча на когото и да било.
          За информация харесал съм си трансмитер на които пише 0.5w.
          Истината е някъде там...

          LZ2-009

          Коментар


          • #6
            От: Питане относно FM трансмитер.

            Ако реално е 0.5 значи ще те слушат в квартала.

            Коментар


            • #7
              От: Питане относно FM трансмитер.

              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
              ...
              Та обратно за FM предавателя - пердаши смело, но гледай да не седнеш на някоя честота, любима на съседите. Имай предвид че тези трансмитери, които ги има на пазара (за кола и тн) през две стени не минават лесно.

              Пътувам си за работа, слушам си Зи-рок. Изведнъж нещо става и Зи-рок обръщат на чалга. Понеже не слушах много съсредоточено не обърнах внимание... Следващата песен беше кючек! Наострих уши, преизбрах станцията, за да съм сигурен, че е Зи-рок на 106 мх при мен. Настигна ме бял хюндай и чалгата не преставаше. Изпревари ме и се загуби на повече от 200-300 м. Вече не го виждах, но слушах чалга. Чак като се скри зад байра чалгата изчезна. Аз като се качих на високото отново за момент минах на чалга.
              Извинете ме за дългото отклонение, но явно има такива у-ва, които мятат и на повече от 200-300 метра.
              Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

              "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

              Коментар


              • #8
                От: Питане относно FM трансмитер.

                Странно обаче, как той е слушал чалга на вълна на радио, по принцип е почти невъзможно, освен ако станцията вече аха-аха да се загуби напълно и я хващаш на пресекулки, ако знаеш колко ми е трудно да си настроя моя в колата, че в София бъка от станции.
                подаръци за мъже от FACOM
                промоция на читави инструменти

                и на хоби такива

                тел. О879 Ч8Ч 2З5

                Коментар


                • #9
                  От: Питане относно FM трансмитер.

                  Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
                  Странно обаче, как той е слушал чалга на вълна на радио, по принцип е почти невъзможно, освен ако станцията вече аха-аха да се загуби напълно и я хващаш на пресекулки, ако знаеш колко ми е трудно да си настроя моя в колата, че в София бъка от станции.
                  Е да де - явно точно така си е решил проблема. Слага много мощен трансимитър (ФМ предавател + усилвател).
                  ;-)
                  Grand Cherokee I - 5.2 - супер беше!
                  нула 999 нула 3 нула 9 нула 3

                  Коментар


                  • #10
                    От: Питане относно FM трансмитер.

                    Аз съм с 5 ватов ( поне на хария де) трансмитер и да ти кажа няма страшно ( не че съм му въртял мощността на повече от една десета де ) . Засега не са идвали хора с балаклави. Ама па и немам мноо съседи. Първо извъртях всички радиа и видях къде няма и помен от някакво излъчване. Там си настройваш и си свиркаш. Шанса да попречиш на някой е почти невероятен. Ама тия трансмитери за кола не могат да ти свършат никаква работа ( поне без накакъв усилвател) . Иначе братята китайци работят здраво и вбея е пълно с модели, които биха вършили малко по-сериозна работа ( добро "меткане" из цяла къща и двор).
                    висете отпуснато

                    Коментар


                    • #11
                      От: Питане относно FM трансмитер.

                      Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
                      Странно обаче, как той е слушал чалга на вълна на радио,...
                      Наште пускат ли чалга и кючек по едно радио? Ми ние съвсем сме си отишли.
                      А тези простотии се правят от името на всички ни.
                      Даника
                      Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                      Коментар


                      • #12
                        От: Питане относно FM трансмитер.

                        А пускай го трансмитера. Ако е чалга и около нас, все едно колко вата е - няма да се чува.
                        А тези простотии се правят от името на всички ни.
                        Даника
                        Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                        Коментар


                        • #13
                          От: Питане относно FM трансмитер.

                          Абсолюто е възможно с китайски трансмитер да заглушиш радиото в обсег 80-100м. Въпрос на екзепмляр е ! Аз фосега съм изгорил 7-8, други 5 загубих, 2 нарочно изхвърлих, последния на който попаднах бе най-дълготраен, ма радито взе, че ми се развали , ма т'ва друга тема , Та с някой сбъркан китаец съм хващал радио от кола, която е на 150-200м. пред мен.
                          А иначе за колегата - не се притеснявай, само гледай да не си на някое слушано радио

                          Поздрави !

                          Коментар


                          • #14
                            От: Питане относно FM трансмитер.

                            Определено няма да е чалга.
                            Колебая се между: ВАРИАНТ-1 и ВАРИАНТ-2
                            Като за вариант 2 малко се притеснявам...въпреки ,че ще е в шкаф и антената няма да е разпъната...
                            Истината е някъде там...

                            LZ2-009

                            Коментар


                            • #15
                              От: Питане относно FM трансмитер.

                              Ако си е истински трансмитер, ще си му трябва истинска антена,5вт. не си е малко. Има опасност и от пожар в затворен малък обем. За тия пари, вероятно ще се изкефиш с нещо. Някой не ги ли е ли пробвал?
                              А тези простотии се правят от името на всички ни.
                              Даника
                              Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X