Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Няколко въпроса за Baofeng UV-B6

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Няколко въпроса за Baofeng UV-B6

    Здравейте скоро си взех и аз едно такова токи, все още нямам лиценз, но мисля скоро да си извадя.Нямам проблеми с боравенето с токито, проблема ми е, че не мога( или по-скоро не знам как) да се свържа с репитърите.От Стара Загора съм и много ще се радвам, ако ми кажете кой репитъри се хващат тук.Пробвах с един на 145.650 но явно не правя нещо както трябва.До колкото разбирам трябва да се настрой DTMF код за да свържа с репитъра и shift в - посока за да предава на 145.050.Ако може малко разяснение ще бъде чудесно.Поздрави

  • #2
    От: Няколко въпроса за Baofeng UV-B6

    Първоначално публикуван от Shhh Преглед на мнение
    все още нямам лиценз
    Това обяснява много работи. Моля ви, преди да се опитате да излъчвате в любителските честоти, да научите как се работи там, след което да вземете лиценз и знак.

    Коментар


    • #3
      От: Няколко въпроса за Baofeng UV-B6

      колега на 24-ти ще има изпит в София ако имаш възможност се яви. Иначе НЯМАШ ПРАВО ДА ГО ПОЛЗВАШ ТОЗИ РЕПИТЕР! Иначе за настройки на В6 очаквам да се появи SharkyDog той е с такъв.
      Последно редактирано от ckaytss; 19-09-13, 19:01.
      Техниката на безопасност е като религия - може и да не вярваш, но по-добре да спазваш ритуалите...
      Калоян Кирилов
      LZ2ZGT

      Коментар


      • #4
        От: Няколко въпроса за Baofeng UV-B6

        И аз съм горд собственик на 2 броя баута някои ако има въпроси да пита.

        Коментар


        • #5
          От: Няколко въпроса за Baofeng UV-B6

          [QUOTE=na4ko_88;2495081]И аз съм горд собственик на 2 броя баута някои ако има въпроси да пита.[

          Здравейте. Скоро си взех Baofeng UV-5R. Може ли някой да ми каже от къде да си изтегля инструкция на български. Моята книжка е на английски и не всичко разбирам. благодаря предварително.

          Коментар


          • #6
            От: Няколко въпроса за Baofeng UV-B6

            Не ти трябва DTMF код, а до колкото си спомням, на това радио в менюто има a t-code. Там трябва да потигнеш стойност 79.7
            Шифта трябва да ти е "-" с отместване 7.600
            Ако не свършва добре, значи не е свършило!
            0888 315 794
            LZ1UPI
            A1 (Rh+)

            Коментар


            • #7
              От: Няколко въпроса за Baofeng UV-B6

              Добър съвет ... само малко закъснял... Колегата е питал на 19-09-13г. и може да си е взел и клас 1 колегата....

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X