Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Радиостанциите и органите на реда

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Радиостанциите и органите на реда

    Ок дотк разбрах всичко, само не знам какво да правя с документа за собственост (фактура), тъй като моята станция съм я взел от китайката на Илиянци. Както мисля са направили и много колеги . Попаднах на това писмо, може би то ще помогне.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture3.jpg
Прегледи:1
Размер:143.2 КБ
ID:5290866Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture%20001.jpg
Прегледи:1
Размер:129.1 КБ
ID:5290867

    73
    LZ1RCK

    Коментар


    • #17
      От: Радиостанциите и органите на реда

      Имал съм подобен случай, във Виетнам. При митнически контрол искаха документи за радиостанциите и сат. телефон. Аз обикновено имам командировъчно от фирмата, с приложение списък на цялата техника, която нося. Това е напълно достатъчно за митницата.
      Show must go on!
      LZ1VES

      Коментар


      • #18
        От: Радиостанциите и органите на реда

        Първоначално публикуван от Rado12 Преглед на мнение
        Ок дотк разбрах всичко, само не знам какво да правя с документа за собственост (фактура), тъй като моята станция съм я взел от китайката на Илиянци.
        При купуване на станция трябва да искате фактура. Ако нямате и касова бележка, значи вече сте нарушили няколко закона.... И рисковете са изцяло за вас.
        Show must go on!
        LZ1VES

        Коментар


        • #19
          От: Радиостанциите и органите на реда

          Наистина много сериозно се гледа на тези неща!Аз моята станция я крия,но бях монтирал на джипа от тези имитациите на полицейските станции (които издават наподобяващи звуци на сирени и можеш да говориш,като мегафон) за 25лв от Илиенци и се продават съвсем спокойно!...Един,два пъти само са ме питали,за какво ми е,а преди 10 дена на Бистришката караулка ми я изкубаха най-брутално и казаха:"правим ти компромис"! ....За същата играчка мой приятел го прибраха във 6-то РПУ за 24 часа!
          Майка Япония.......Всичко друго е компромис!

          Коментар


          • #20
            От: Радиостанциите и органите на реда

            Първоначално публикуван от CrAzY_eMo Преглед на мнение
            ...За същата играчка мой приятел го прибраха във 6-то РПУ за 24 часа!
            Интересно в какво нарушение са го обвинили...
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #21
              От: Радиостанциите и органите на реда

              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
              Интересно в какво нарушение са го обвинили...
              Обзалагам се, че не са го обвинили в нищо. И, ако си спомняш, за какво си говорихме преди 2 г.(в Ст.Загора) си правят каквото си искат за тези 24 ч. ...Булгаристан, майна!

              Коментар


              • #22
                От: Радиостанциите и органите на реда

                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                Интересно в какво нарушение са го обвинили...
                Могат да те задържат по усмотрение и без обвинение, а повдигне ли се обвинение си е вече за съд.
                Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                Коментар


                • #23
                  От: Радиостанциите и органите на реда

                  Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
                  Не е много по темата, но....
                  По стечение на обстоятелствата изненадващо за мен се наложи да си дойда в България с пълното оборудване за океанско пресичане. Освен всичко останало в саковете имам 2 морски ръчни УКВ /VHF/, Иридиум сателитен телефон, 406 EPIRB /авариен сателитен предавател/, Spot, 3 Walkie talkie/американски стандарт- ако имат разлика с тукашните де/, няколко ръчни GPSа, GSM...
                  По обясними причини не нося фактура за нито едно от тия неща. Какво да правя ако някой властимащ /готина дума/ ми отвори сака / на летището да речем/?
                  Малиии, това си е затвор за тероризъм....
                  edoors.bg- Джаджи за врати и врати

                  Коментар


                  • #24
                    От: Радиостанциите и органите на реда

                    NIKSD, считай, че във всеки един момент(най-вероятно на границата), могат да ти приберат цялото оборудване, за което нямаш документи.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Радиостанциите и органите на реда

                      Първоначално публикуван от Еmil Преглед на мнение
                      NIKSD, считай, че във всеки един момент(най-вероятно на границата), могат да ти приберат цялото оборудване, за което нямаш документи.
                      Ааа, за тук не се и сьмнявам. За 4 месеца -14 дьржави. Никьде никакви проблеми. Като повдигнат вьпросително вежда, вадя си капитанската тапия и радиооператорския лиценз и готово. Родината обаче е уникален случай, тук всичко очаквам. Даже заради тази уникалност имам международна шофиорска книжка- превод от американската на няколко езика. Знаете ли, че тукашните фурашки четат китайски идеално? Тази книжка само тук са ми я искали.
                      Та викате да ги пращам в колет до лодката сега а? Еххх, кога ще ни застигнат с обиколка, че поне да видим как става...
                      https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                      Коментар


                      • #26
                        От: Радиостанциите и органите на реда

                        Глупавите полицай за какво ли няма да се захванат.. не им се оставяйте да си правят каквото си искат. Само да ми посегнат към станцията ще ги съсипя със куп факти. Плюс това за обиск и изземане на каквито и да било вещи са длъжни на място да попълнят протокол в който да се опише иззетото и ПРИЧИНИТЕ за обиска.
                        Нека да ми я вземат после където мога ще подам жалби да видим...
                        "Когато целта е всичко и пътят е без значение"

                        Grand Cherokee Limited 2.7CRD

                        Коментар


                        • #27
                          От: Радиостанциите и органите на реда

                          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                          Интересно в какво нарушение са го обвинили...
                          Обвинение не му повдигнаха,но през цялото време го заплашвали,че ще го съдят за "незаконна употреба на полицейска апаратура" ,което няма как да стане! ....той не е пускал жалби за задържането,но смятам,че за 24 часа могат винаги да измислят причина!Аз имам провинение на 14г. възраст и съм регистриран като контингент....от тогава са ме прибирали 40 пъти за по 24 часа,въпреки,че нямам други провинения в живота си и съм бил дете тогава.....Обяснението: "регистриран си,дежурния каза да те водим"!
                          Майка Япония.......Всичко друго е компромис!

                          Коментар


                          • #28
                            От: Радиостанциите и органите на реда

                            Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
                            Ааа, за тук не се и сьмнявам. За 4 месеца -14 дьржави. Никьде никакви проблеми. Като повдигнат вьпросително вежда, вадя си капитанската тапия и радиооператорския лиценз и готово. Родината обаче е уникален случай, тук всичко очаквам. Даже заради тази уникалност имам международна шофиорска книжка- превод от американската на няколко езика. Знаете ли, че тукашните фурашки четат китайски идеално? Тази книжка само тук са ми я искали.
                            Та викате да ги пращам в колет до лодката сега а? Еххх, кога ще ни застигнат с обиколка, че поне да видим как става...
                            Няма нужда от колет, според мен (а и след като датския DHL ни "загуби" един магнетофон за 3'000 евро и го намериха след два месеца под бюрото в офиса им в Копенхаген, на никого нямам 100% вяра за пратките). Както казва Веско - напиши си едно "командировъчно" за инвентара, с пълен опис на всичко + изречение, че ще бъде върнато в САЩ, за да не те мъчат за мито и ДДС нашите, и си я вози смело. Редовно се разнасяме по суша и по въздух с доволно количество техника, и по тази схема не сме имали проблем (това в последните 10 години де, през веселите '90 в Сърбия и Румъния и за портативен телевизор в колата те пънеха да плащаш мито или рушвет).
                            Право казват докторите, че калта е целебна. Колкото по-дълбоко се бухнеш, толкова по-нахилен излизаш...

                            TLC 100 1HD-FTE manual '02 | Forester '98 | Моntesa 315 '99

                            Коментар


                            • #29
                              От: Радиостанциите и органите на реда

                              Тоя приятел дали само са това са го прибрали?

                              Коментар


                              • #30
                                От: Радиостанциите и органите на реда

                                Чл. 80. Движима вещ се придобива по давност с непрекъснато владение в продължение на 5 години.
                                Демек, имаш ли двама свидетели, които са те виждали с това радио през последните 5 години, не ти трябва нито фактура, нито каквито и да е други документи за собственост.
                                Най-общо казано, в момента в който ме попитат дали може да видят станцията, казвам, че според това, което пише на гърба на картончето "..... на основание чл. 32 от закона за електронните съобщения и притежателят му придобива правата и задълженията (а именно, да не предоставяме и да не предаваме радиото на никой, който няма разрешително за правоспособност на радиолюбител, да го ползва) на радиолюбителски клас N". Ако все пак "куката" ти покаже своето "радиолюбителско картонче", можеш да му го покажеш и да му дадеш да го пробва, само ако поискаш . Тъй като полицаите радиолюбители не са много, теми като тази въобще съществуват. Проблемът на нашите полицаи е, че нямат представа за какво става дума и обикновено им трябва време за да разберат (понякога и по трудния начин). Повечето от 6-то и 4-то РПУ вече са по-наясно, но с цената на "здържани" колеги (и аз в кюпа) . Така де, после си пускаш жалба, уволняват някого или го мъмрат, но пък има възпитателен ефект.
                                Последно редактирано от upi; 15-07-11, 00:25.
                                Ако не свършва добре, значи не е свършило!
                                0888 315 794
                                LZ1UPI
                                A1 (Rh+)

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X