Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Експеримент - колко игри трябват за достигане на Т10 танк.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Експеримент - колко игри трябват за достигане на Т10 танк.

    Хрумна ми да си направя един експеримент - колко игри са необходими за танк 10-то ниво.
    Правила - чисто нов акаунт, само рандом мачове. Премиум и/или злато - ако/колкото се спечели от мисии. Избирам си една линия и играя само нея.
    Ако някой има интерес - очаквам предложения коя линия да подхвана.
    “When you see the tree you’re about to hit it’s called understeer. When you can only hear and feel it it’s oversteer.”
    Walter Rohrl
    GSM: нула, три осмици, две двойки, девет, пет, девет, две.

  • #2
    От: Експеримент - колко игри трябват за достигане на Т10 танк.

    Със сигурност - която и линия да избереш, времето необходимо за да я развиеш до края, е едно и също - ще са ти необходими между 6 месеца и 1 година, в зависимост от това колко време отделяш на ден, за да играеш! Чисто нов акаунт за този експеримент също не ти е нужен, стига да не купуваш злато или ако вече си купил - да не го използваш. Има особености при някои нации - например при франсетата и американците до 5 - 6-то ниво танковете са с почти нулева боеспособност в сравнение с руснаците и немците, но за сметка на това пък после е кеф, а играта с високите тиери не е толкова скъпа от към ремонт на машините и муниции. От това което аз съм видял като игра до момента - най-леко се развиват руснаците (линия средни танкове), на фона на френските AMX и немските тежки танкове до Е 100. Бих ти препоръчал да огледаш, броя на модификациите за всеки танк от всяка линия, и да избереш тази с най-малкото такива или с най-голям пренос (примерно един двигател, купол или оръдие, да се ползва в голям брой машини и няколко нива) - това би ти спестило доста време като чиста игра (например при АМХ на франсетата на 5-то или 6-то ниво още имаш 90 мм. оръдие, което важи до 8-мо ниво). В това отношение (реално - чисто исторически) при немците е някакъв ад. Много производители, много модели и модификации по тях във всички отношения, докато руснаците например използват почти една и съща платформа, която само надграждат. Просто трябва да отделиш известно време за проучване (с лист и химикал - да си записваш) преди да започнеш.

    Поздрави

    Коментар


    • #3
      От: Експеримент - колко игри трябват за достигане на Т10 танк.

      6 месеца са много. Първите 5 тиъра се минават за два-три дни игра без напрягане.
      Аз в момента например грайндя Индиен Панцер с идеята да стигна до леопардите, както и Т-54 за Т-62А. Без премиум съм. За по два-три месеца, само с обиране на двойните или тройни/петорни бонуси плюс още 2-3 допълнителни битки на вечер, съм на 2/3 от следващия танк. С премиум ще стане много по-бързо.

      За многото модели и модификации при немците не съм съгласен. Имат два основни производителя в играта - Хеншел и Порше, масата оръдия също са универсални.

      Според мен, ако се играе само една линия при условията на Javoresku, срокът от 1 до 10 е не повече от 3 месеца при два-три часа активна игра всеки ден.

      Рекордът от Трактор до Маус при стартирането на играта беше по спомен около десетина дни - някакъв маниак с премиум акаунт, няколко премиум танкове и доста похарчено злато за конвертиране на свободен опит, но това е изключение.
      Comin' in on a wing and a prayer, Comin' in on a wing and a prayer
      Though there's one motor gone, We can still carry on, Comin' in on a wing and a prayer

      Коментар


      • #4
        От: Експеримент - колко игри трябват за достигане на Т10 танк.

        Основния ми акаунт е с премиум, затова ще ползвам друг, ако въобще се навия. Линиите вече съм ги огледал, най-евтини откъм пари и опит са франсетата - ЕЛЦ АМХ и нагоре до БатЧат 25т.
        За справка ето "цените" на някои от линиите от 1-ви до 10-ти тиър:

        Немци:
        Е100 - 15, 4М сребро; 861 300 опит
        WT auf E100 - 19,8М ; 920 000

        Руснаци:
        Обект 140, Т-62А - 15,8М; 1 024 000 ( за обекта - още 1М сребро)
        ИС-7 - 16,3М; 930 000

        Франсета:
        Bat chat 25t - 9,8М; 821 000

        Американци:
        Т110Е5 - 17М; 950 000
        Т57 Хеви - 16,4м; 945 000
        Патън - 16,2м; 867 000

        Първоначално публикуван от feersum Преглед на мнение
        Рекордът от Трактор до Маус при стартирането на играта беше по спомен около десетина дни - някакъв маниак с премиум акаунт, няколко премиум танкове и доста похарчено злато за конвертиране на свободен опит, но това е изключение.
        Един руснак за един уикенд (с двоен опит за всички битки) е изкарал от МС-1 до ИС-7.
        Последно редактирано от javoresku; 24-03-14, 08:02.
        “When you see the tree you’re about to hit it’s called understeer. When you can only hear and feel it it’s oversteer.”
        Walter Rohrl
        GSM: нула, три осмици, две двойки, девет, пет, девет, две.

        Коментар


        • #5
          От: Експеримент - колко игри трябват за достигане на Т10 танк.

          Първоначално публикуван от javoresku Преглед на мнение
          Един руснак за един уикенд (с двоен опит за всички битки) е изкарал от МС-1 до ИС-7.
          Не е невъзможно... Но не вярвам съвсем.

          От www.wotdb.ru - най-евтиният път до ИС-7 е този:
          МС-1 [Стоковый] -> Легкий танк Т-26 -> Легкий танк Т-46 -> Средний танк Т-28 -> Тяжелый танк КВ-1 -> Тяжелый танк КВ-1С -> Тяжелый танк ИС-7

          Стоимость минимального исследования: 15 131 440 (кредити)

          694 860 опит (27 795 злато за конверсия на опит)
          Стоимость полного исследования: 16 365 440 (кредити)

          928 635 опит (37 146 злато за конверсия на опит)
          Да приемем, че просто да мине по линията без да отключва всички модули му трябват 700 000 опит.
          Уикенд - 48 часа.
          Ако една битка е средно 8 минути, за 48 часа може да изиграе 360 битки.
          Ако битките са по 15 минути - 192 битки.

          За да направи 700 000 опит за 360 битки ще му трябват средно по 1944 опит на битка. Ако това е х2 опит - чистият трябва да е бил средно 972 опит от битка - не е непостижимо с премиум акаунт... Но трябва да играе 48 часа без прекъсване и да поддържа нивото на среден опит в битка.

          Аз се имам за средна ръка играч - в момента изкарвам средно 619 чисти (без премиум) точки на битка. За добър играч среден опит 950+ не е проблем, особено с премиум - но едва ли ще може да го поддържа 48 часа непрекъснати игри.

          Толкова игри за един уикенд - трябва или да имаш инсталиран бот, или да се въртят няколко човека на смени...
          Последно редактирано от Петрушев (freesum); 24-03-14, 08:31.
          Comin' in on a wing and a prayer, Comin' in on a wing and a prayer
          Though there's one motor gone, We can still carry on, Comin' in on a wing and a prayer

          Коментар


          • #6
            От: Експеримент - колко игри трябват за достигане на Т10 танк.

            Началото е поставено.
            Статус след първите 10 игри:
            AMX 38 - Отключен и закупен. Няма пари за преобучение на екипаж, мисля да го започна с 50% екипаж.
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:experiment1.png
Прегледи:1
Размер:495.8 КБ
ID:5572993

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:experiment2.png
Прегледи:1
Размер:610.8 КБ
ID:5572994
            “When you see the tree you’re about to hit it’s called understeer. When you can only hear and feel it it’s oversteer.”
            Walter Rohrl
            GSM: нула, три осмици, две двойки, девет, пет, девет, две.

            Коментар


            • #7
              От: Експеримент - колко игри трябват за достигане на Т10 танк.

              Ако играеш само на една линия ти трябват 6 месеца приблизително до 9 ниво. Руската линия Т54 и ИЗ 3 се върти най хармонично. Казвам 9 то защото до там съм стигнал почти. Т 44 ми е на края за т-54. Аз се забавих защото развивам много паралелни линии.Най тегаво се развива френската с която си почнал. До амх 12 т що годе бързо върви, а после според мене е непропорционално много опит. Слаби танкове са и искат повече време и в един момент ти писва ,че си само пушечно месо.Днес си направих експеримент играя само с из 3 и т 44,развити са до последно ,екипажите са на 70 % второ умение,та за цял ден натрупах опит сумарно на двете машини около 20 000 единици ,а кредитите ми не мръднаха . Като във почти всяка битка съм сразявал един, два или три противника.С ис 3 на два пъти стигнах до 4.
              Аз лично не обичам тактиката да стоиш в засада и да чакаш.Затова и рядко оцелявам и може би това ми рлечи за по бързо развитие.

              Коментар


              • #8
                От: Експеримент - колко игри трябват за достигане на Т10 танк.

                Първоначално публикуван от Георги Крумов Преглед на мнение
                Ако играеш само на една линия ти трябват 6 месеца приблизително до 9 ниво.
                В случая не ме интересува колко време ще отнеме, а колко битки. Планирам около 2500-2600 за да отключа и купя БатЧата.

                Първоначално публикуван от Георги Крумов Преглед на мнение
                Най тегаво се развива френската с която си почнал. До амх 12 т що годе бързо върви, а после според мене е непропорционално много опит. Слаби танкове са и искат повече време и в един момент ти писва ,че си само пушечно месо.
                АМХ 12т ми доставяше толкова кеф че хич не усетих кога съм събрал опита за 13 75. По тази линия най-тегавите моменти са АМХ40 (4-то ниво) и Лорeйн(9-то). Всички други са приятни за игра, но искат особен стил на игра. Един пример от събота:
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:7183038D.png
Прегледи:1
Размер:1.05 МБ
ID:5574341

                Аз планирам след АМХ 40 да не продавам танкове, за да имам с какво да изкарвам пари ако се наложи.
                Последно редактирано от javoresku; 24-03-14, 20:22.
                “When you see the tree you’re about to hit it’s called understeer. When you can only hear and feel it it’s oversteer.”
                Walter Rohrl
                GSM: нула, три осмици, две двойки, девет, пет, девет, две.

                Коментар


                • #9
                  От: Експеримент - колко игри трябват за достигане на Т10 танк.

                  39 игри, АМХ40 е закупен. Страданието започва...
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:experiment3.png
Прегледи:1
Размер:896.9 КБ
ID:5574895
                  “When you see the tree you’re about to hit it’s called understeer. When you can only hear and feel it it’s oversteer.”
                  Walter Rohrl
                  GSM: нула, три осмици, две двойки, девет, пет, девет, две.

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X