Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Хайде на смяната на на пароли заради Heartbleed OpenSSL уязвимост

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Хайде на смяната на на пароли заради Heartbleed OpenSSL уязвимост

    Във връзка с обявеното откриване на т.нар. Heartbleed уязвимост в OpenSSL, май се налага потребителите да посменят малко пароли.

    Тук има информация (на английски) при кои от услугите това може да е добра идея.
    Ние не сме неутрални!

  • #2
    От: Хайде на смяната на на пароли заради Heartbleed OpenSSL уязвимост

    Предвид от кога е проблема, не бих се юрнал да сменям пароли, по добре е да знам, че пробива не е бил по моя вина.
    Хубавото е, че ще се видят банките дето си падат по евтиниите, за в България излезе вече поне .....
    Последно редактирано от DBRS; 12-04-14, 09:00.
    байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
    Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
    Суперспам - спама на суперите

    Коментар


    • #3
      От: Хайде на смяната на на пароли заради Heartbleed OpenSSL уязвимост

      Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
      Предвид от кога е проблема, не бих се юрнал да сменям пароли, по добре е да знам, че пробива не е бил по моя вина.
      Хубавото е, че ще се видят банките дето си падат по евтиниите, за в България излезе вече поне една, Оп, вече са поне две
      Накъдето и да се завъртиш ..., все ти ще си виновен.

      А иначе, наистина май няма много смисъл да се сменят пароли преди да е обезопасен съответния сървър.
      Ние не сме неутрални!

      Коментар


      • #4
        От: Хайде на смяната на на пароли заради Heartbleed OpenSSL уязвимост

        Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
        ...
        А иначе, наистина май няма много смисъл да се сменят пароли преди да е обезопасен съответния сървър.
        Да, ако имаш и навика сесиите ти да не са дълги, то въобще нямаш проблем. Интересното в случая е, дали някой ще успее да докопа банков сертификат, тогава на тема фишинг става весело, банката жертва яко ще го загази.
        байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
        Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
        Суперспам - спама на суперите

        Коментар


        • #5
          От: Хайде на смяната на на пароли заради Heartbleed OpenSSL уязвимост

          Хвърлих едно око на линка със списъка на пострадалите. Най разпространените, Pay-Pal, Amazon не са пострадали. Безпокои ме малко пробива в Google, щото там съм пазарувал и те не ползваха Pay-Pal, а си бяха картов оператор. Да предприемам ли мерки?
          LZ1AIV

          Коментар


          • #6
            От: Хайде на смяната на на пароли заради Heartbleed OpenSSL уязвимост

            Ако си пускал данни за кредитна карта, то трябва или да и включиш допълнителна парола(тъй нареченото 3D) или най-добре да смениш картата и паролата.

            Всъщност снимка на кредитна/дебитна карта от двете страни е достатъчна,
            за да мога да плащам в internet от ваше име ако няма допълнителна парола за потвърждаване на online плащания.
            байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
            Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
            Суперспам - спама на суперите

            Коментар


            • #7
              От: Хайде на смяната на на пароли заради Heartbleed OpenSSL уязвимост

              Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
              Ако си пускал данни за кредитна карта, то трябва или да и включиш допълнителна парола(тъй нареченото 3D) или най-добре да смениш картата и паролата.

              Всъщност снимка на кредитна/дебитна карта от двете страни е достатъчна,
              за да мога да плащам в internet от ваше име ако няма допълнителна парола за потвърждаване на online плащания.
              Да, пуснал съм 3D.
              LZ1AIV

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X