Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кой ще oпрости?...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Кой ще oпрости?...

    1. Качването на снимки посредством FTP e непроста и главоболна работа. Владеят я не повече от 30% от участниците във форума.

    Обработката предвижда редица стандартни последователни стъпки.Въпрос: не може ли да се разработи облекчена система на прост алгоритъм, че качването на снимки да е просто, както изпращането по Oulook express. Защо компютърът да не работи вместо нас?

    2. За по-мързеливите и тежкомислещи би могло да се организира нещо като фотостудио. Един или няколко участници, умеещи FTP-то да получават по пощата нашите снимки с коментар и ги публикуват за по 10 стотинки броя. Начина на плащане може да се измисли.(Ползвал съм услугите на редица колеги, но и на тях им писва, нали?)

    Много колеги ще ми се смеят. Но нали не всички могат да превеждат от- и на руски.

  • #2
    До: Кой ще упрости?...

    Първоначално публикуван от Симеон Преглед на мнение
    1. Качването на снимки посредством FTP e непроста и главоболна работа. ....
    Не бих казал...много е лесно и бързо, отнема не повече от минута две.

    Цялата операция от намаляване на размера до качване на сървъра на 100броя снимки не отнема повече от 4-5 минути.

    Виж след това постването им в дадена тема със или без коментари, там вече зависи от Вас.

    Коментар


    • #3
      До: Кой ще упрости?...

      Първоначално публикуван от Симеон Преглед на мнение
      1. Качването на снимки посредством FTP e непроста и главоболна работа. ...
      Качването на снимки на ФТП в същност е изключително проста работа. Точно толкова проста, колкото и да копираш един файл от една папка в друга на собствения си компютър. Дори част от програмите за работа с файлове могот да работят и с ФТП, та няма нужда и от допълнителен софтуер.

      Единствената операция, която може да мине за малко по-сложна, е задаването на адреса на ФТП сървъра, потребителското име и паролата.
      Ама и тя не е по-трудна от това да направиш настройките на Outlook Express.

      Първоначално публикуван от Симеон Преглед на мнение
      ... Един или няколко участници, умеещи FTP-то да получават по пощата нашите снимки с коментар и ги публикуват ...
      Ей това вече ще е наистина бавна и пипкава работа ...
      Ние не сме неутрални!

      Коментар


      • #4
        До: Кой ще упрости?...

        Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
        Единствената операция, която може да мине за малко по-сложна, е задаването на адреса на ФТП сървъра, потребителското име и паролата.
        FileZilla-та ги помни, не е нужно всеки път да ги пишеш, има бутон за бързо свързавне с последният протокол.

        Коментар


        • #5
          До: Кой ще упрости?...

          Ще се опитам да сумаризирам какво правя аз

          1. Първо избирам няколко снимки от многото и ги копирам във Временна директория.

          2. Използвам irfanview - безплатна програмка за разглеждане на снимки, която има опцият batch conversion/rename - селектирам вече избраните снимки и ги намалявам до 800 или 1024 на ширина, като запазвам стандартното отношение широчина/височина и ги Преименува във формат image0001, image0002 .... (много е важно за следващите стъпки)

          3. Използвам FileZilla - също Безплатна FTP програмка в която съм си задал сървъра моето име, че дори ми помни паролата, с нея качвам вече обработените и ПРЕИМЕНУВАНИ Снимки в подходящя директория 0 Използва конвенцията "2009-09-25 хххххххх" (2009-а година, септември 29-и, за какво става въпрос) това е най добрият начин да ви е сортирано всичко по дата

          4. Имам си image.doc word файл със съдържание:
          PHP Код:
          [img]http://htftp.offroad-bulgaria.com/xxxxxxxxx/image0001.jpg[/img]

          [img]http://htftp.offroad-bulgaria.com/xxxxxxxxx/image0002.jpg[/img] 
          в който сменям с find/replace пътя до снимките (ххххххх с новата директория)

          5. Копирам толкова редове колкото снимки искам да сложа (във фаила има стотици редове) и ги копирам в поста

          6. редактирам поста, като пиша коментари към снимките

          Успех

          Коментар


          • #6
            До: Кой ще упрости?...

            Първоначално публикуван от Chinela Преглед на мнение
            FileZilla-та ги помни, не е нужно всеки път да ги пишеш, има бутон за бързо свързавне с последният протокол.
            Естествено, че не е необходимо. Това е еднократна операция.
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • #7
              До: Кой ще упрости?...

              Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
              ...
              Единствената операция, която може да мине за малко по-сложна, е задаването на адреса на ФТП сървъра, потребителското име и паролата.
              Ама и тя не е по-трудна от това да направиш настройките на Outlook Express.



              Ей това вече ще е наистина бавна и пипкава работа ...
              Е те това не го знам дали е бавно, пипкаво, но до сега не съм успял да го свърша.
              Outlook не ползвам, не 'щото не искам, а защото ми е мнооого сложно.
              Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

              "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

              Коментар


              • #8
                До: Кой ще упрости?...

                Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                Е те това не го знам дали е бавно, пипкаво, но до сега не съм успял да го свърша....
                Що си мисля, че този урок трябва да сме го минавали вече?!?

                https://htftp.offroad-bulgaria.com/V93/Info/FTP/001.jpg

                https://htftp.offroad-bulgaria.com/V93/Info/FTP/002.jpg

                https://htftp.offroad-bulgaria.com/V93/Info/FTP/003.jpg
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • #9
                  До: Кой ще упрости?...

                  Първоначално публикуван от alex_markov Преглед на мнение
                  Ще се опитам да сумаризирам какво правя аз

                  1. Първо избирам няколко снимки от многото и ги копирам във Временна директория.

                  2. Използвам irfanview - безплатна програмка за разглеждане на снимки, която има опцият batch conversion/rename - селектирам вече избраните снимки и ги намалявам до 800 или 1024 на ширина, като запазвам стандартното отношение широчина/височина и ги Преименува във формат image0001, image0002 .... (много е важно за следващите стъпки)

                  3. Използвам FileZilla - също Безплатна FTP програмка в която съм си задал сървъра моето име, че дори ми помни паролата, с нея качвам вече обработените и ПРЕИМЕНУВАНИ Снимки в подходящя директория 0 Използва конвенцията "2009-09-25 хххххххх" (2009-а година, септември 29-и, за какво става въпрос) това е най добрият начин да ви е сортирано всичко по дата

                  4. Имам си image.doc word файл със съдържание:
                  PHP Код:
                  [img]http://htftp.offroad-bulgaria.com/xxxxxxxxx/image0001.jpg[/img]

                  [img]http://htftp.offroad-bulgaria.com/xxxxxxxxx/image0002.jpg[/img] 
                  в който сменям с find/replace пътя до снимките (ххххххх с новата директория)

                  5. Копирам толкова редове колкото снимки искам да сложа (във фаила има стотици редове) и ги копирам в поста

                  6. редактирам поста, като пиша коментари към снимките

                  Успех
                  понеже възникна въпрос кое с какво заменяме да поясня:

                  Качваш снимките на ФТП-то и отиваш в директорията с експлоръра (опера.... каквото ползваш), десен бутон върху една от снимките и избираш copy link, след което маркираш хххххх часта от уърдовският фаил и find/replace хххххххх с линка от експлоръра само махаш името на снимката а оставяш само пътя - заместваш всички и готово.

                  а ето и уърдовският фаил
                  Прикачени файлове

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X