Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Моля за видекарта само за тест

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    Първоначално публикуван от ctef Преглед на мнение
    Работата за сега върви.
    Само да попитам.
    Кое се явява лимитиращия фактор за скороста на видеообработката? Както се вижда от графиките, нищо не е натоварено на 100%...
    Без повече подробности не знам кой може да даде конкретен отговор.
    Апропо, защо не поговориш с Кирил (Lordoff). Той е доста навътре в тия неща. Пък и ти е почти комшия по месторабота.
    Не чета коментари и не отговарям на такива.

    И коментаторите...

    Коментар


    • ctef
      ctef коментира
      Редактиране на коментар
      Това е добре. Но тази 30кг. станция, не ми се разнася.

  • #32
    Не казвам че го смятам за проблем. Просто споделям наблюдение.
    Възможно е, толкова да си може конфигурацията.
    Да, диска е ССД, ноо портовете са Сата1. Но така както гледам Таск мениджъра, диска не е стигнал лимита на скороста на сата1. Рамта е 2 х 8гб Ддр3 на 1066mhz.
    Новата карта е с 4гб. ДДР5. Не мога да преценя, дали има разлика със старата, или колко е.

    Коментар


    • BatGeorgeone
      BatGeorgeone коментира
      Редактиране на коментар
      Линукса дори няма нужд да го инсталираш, може да работи от някоя ЮСБ флашка стига да е по-бързичка и си идва с повече програми от колкото ще имаш нужда за 2-3 човешки живота

      Ако ползваш за видео и графична обработка, препоръчавам Юбунту Студио, идва с всичко инсталиран и настроено, само пускаш компа и почваш да работиш, програмите с половин час видео инструкции и си вече на ниво да почнеш да обработваш, поне аз така правя и на децата такова бях сложил.

      А и ти няма да ставаш програмист, какво има да му учиш, всичко става с мишката

    • ctef
      ctef коментира
      Редактиране на коментар
      Ох, нема си работа, да ми пуснеш мухата🤣
      Започнах да чета, и ми харесва какво пишат за Линукс.
      Имам едно старо компютърче, което също убих тия дни от глупост. Компресирах му
      дяла с ОС😂. Ще взема да пробвам първо на него, как ще тръгне.

      Относно станцията. Ако това са и възможностите наистина, как е възможно, преди десетина години да е струвала една торба с 💰😳

    • BatGeorgeone
      BatGeorgeone коментира
      Редактиране на коментар
      Stef, какво е струвало едно време няма значение, не го мисли. Аз преди години хвърлих, забележи дори не отидох да ги предам за старо желязо седемцифрена сума ИТ оборудване (толкова е струвало когато е купувано), просто нямах време и желание да се занимавам. То и сега има коли, които са стрували нови шепичка пари а сега един чувал, редки и стари и т.н. върши си работата и не мисли за цени и стойност едно време, то е отминало

Активност за темата

Свий

В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

Зареждам...
X