Обява

Свий
Няма добавени обяви.

IP aдрес на Cisco Aironet Access Point AIR-LAP1142N-A-K9

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • IP aдрес на Cisco Aironet Access Point AIR-LAP1142N-A-K9

    Имам такъв АП и искам да го пусна в работа - като рутер за домашната мрежа . За да мога да настроя в него разни парамерти е необходимо да му знам IP то . Сканирам с Advanced IP scanner , но не мога да видя точно този адрес . При стартиране свети заелено индикацията на АР то и нито мига нито сменя цвета си . Опитвах и с кабел LAN свързан директно към лаптопа - пак нищо .... Лаптопа е WIn 11 , но пробвах с един - с XP - също греда ....
    Изчетох една камара мануали и форуми - даже на Ингилизки ... и пак нищо . В сегашния ми рутер - на Vivacom - липсва DHCP Table - и от там не мога да видя нищо - макар че може и да е в друга подмрежа гадината ....
    Някой да се е човъркал с такава паница ?
    Никога не знаеш колко скоро ще стане твърде късно.

  • #2
    Това чудо няма собствен ИП. Трябва да му го зададеш чрез DHCP или CLI. За CLI ти трябва специализиран кабел. Остава да го вържеш с "какъв да е" рутер, който можеш да четеш от компа ти.
    В него няма маршрутизиране т.е. той не е мислен да е рутер!!! Веднъж закачен с ПЦ и рутер, можеш да му видиш ИП-то и за влезеш през броузер.

    Коментар


    • #3
      Първоначално публикуван от Greg Преглед на мнение
      Имам такъв АП и искам да го пусна в работа - като рутер за домашната мрежа . За да мога да настроя в него разни парамерти е необходимо да му знам IP то . Сканирам с Advanced IP scanner , но не мога да видя точно този адрес . При стартиране свети заелено индикацията на АР то и нито мига нито сменя цвета си . Опитвах и с кабел LAN свързан директно към лаптопа - пак нищо .... Лаптопа е WIn 11 , но пробвах с един - с XP - също греда ....
      Изчетох една камара мануали и форуми - даже на Ингилизки ... и пак нищо . В сегашния ми рутер - на Vivacom - липсва DHCP Table - и от там не мога да видя нищо - макар че може и да е в друга подмрежа гадината ....
      Някой да се е човъркал с такава паница ?

      А ти направи ли му хардуерен ресет?
      -Чем занимаетесь по жизни?
      -Ну в последнее время - в основном офигеваю от происходящего.
      -Историята се пише с кръв, а се чете с пот!

      Коментар


      • #4
        Първоначално публикуван от stefsab Преглед на мнение
        Това чудо няма собствен ИП. Трябва да му го зададеш чрез DHCP или CLI. За CLI ти трябва специализиран кабел. Остава да го вържеш с "какъв да е" рутер, който можеш да четеш от компа ти.
        В него няма маршрутизиране т.е. той не е мислен да е рутер!!! Веднъж закачен с ПЦ и рутер, можеш да му видиш ИП-то и за влезеш през броузер.
        Бре , значи няма да мога да го използвам за рутер - най много за АР , вързано след рутера ... Благодаря !
        Никога не знаеш колко скоро ще стане твърде късно.

        Коментар


        • #5
          Първоначално публикуван от KingofROAD Преглед на мнение


          А ти направи ли му хардуерен ресет?
          Няколко пъти
          Никога не знаеш колко скоро ще стане твърде късно.

          Коментар


          • #6
            То си пише, че е аксес поинт, не е рутер. Ще ти свърши работа ако идеята е да си закараш интернет в мазето или другаде, късето в момента обикновения ти безжичен рутер няма обхват, но можеш да закараш кабел...
            Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

            Коментар


            • #7
              Опитахте ли да нулирате точката за достъп до фабричните настройки? Това ще възстанови IP адреса до настройките му по подразбиране, което трябва да улесни намирането му. За да направите това, намерете бутона за нулиране на точката за достъп и го задръжте натиснат за 30 секунди с кламер или подобен предмет. contexto

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X