Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Има ли приложение за копиране на чипове за входна врата?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Има ли приложение за копиране на чипове за входна врата?

    Здравейте,

    Има ли приложение за андроид,с което да се копират чипове за входна врата?

    Предполагам, че са според RFID стандарта.

    Благодаря!
    Черно, мирише и разваля характера!

  • #2
    Мисля, че NFC-то не покрива всичките честоти които искат четците.
    Искаш телефона да го ползваш вместо ключодържател и да си отвориш вратата/асансьора или чрез него да четеш и записваш чиповете?

    Коментар


    • #3
      Да! И да го размножавам. И като ми идват на гости да не се налага да слизам, че ни се скапаха домофоните, с които отваряме от вкъщи.
      Черно, мирише и разваля характера!

      Коментар


      • #4
        Прати ми чипа ,и ще ти върна колкото искаш...

        С телефона няма да го бъде...Виж чипа какъв е първо.
        Има и такива които стават...но е много малко вероятно да си уцелил.

        Като за начало,снимай четеца....ако е масов,ще ти кажа повече информация.
        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
        Анатолий Пейчинов o8875о9815
        https://dvrbg.com/

        Коментар


        • #5
          А можеш ли с това копиране да направиш невалиден чипа на някой комшия? Принципно!
          Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

          Коментар


          • Roninn
            Roninn коментира
            Редактиране на коментар
            Принципно доста производители,започнаха да вкарват допълнителни защити....като криптиране на номера в декодирането....втори номер или номер със стандартна дължина и втори стринг ....който се чете от допълнителен софт за ауторизация ....има чипове на други честоти и т.н....

          • ИВАН НЕДОКЛАНОВ
            ИВАН НЕДОКЛАНОВ коментира
            Редактиране на коментар
            Не зависи ли и как е настроена системата ? Например : " Влизам с чип в офиса . Хвърлям през прозореца чипа на някого , той опитва да влезе , ама не става , защото системата знае , че вече съм влязъл и очаква да изляза , преди повторно влизане "

          • Roninn
            Roninn коментира
            Редактиране на коментар
            Тея по входовете малко от тях го могат,и точно за входовете е вредно да има антипасбак

        • #6
          Извинявам се, че ще ползвам темата, но имам един въпрос.
          Тоя кютук на Beninca, може ли да се замени с нещо по компактно???


          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Beninca.png
Прегледи:2175
Размер:240.6 КБ
ID:6909953

          Коментар


          • trapper
            trapper коментира
            Редактиране на коментар
            Едва ли. Лани ми се развали дистанционното и в сервиза ми дадоха същото.

          • s_s1
            s_s1 коментира
            Редактиране на коментар
            Може да се добави китайско устройство и да си ползваш умнофон. Така ъпгрейтнах входната врата, купил съм и устройства за вратите на гаражите.

          • Roninn
            Roninn коментира
            Редактиране на коментар
            Може

        • #7
          Първоначално публикуван от drago_pishinkov Преглед на мнение
          Здравейте,

          Има ли приложение за андроид,с което да се копират чипове за входна врата?

          Предполагам, че са според RFID стандарта.

          Благодаря!
          Без подходящ хардуер приложението би било един шарен прозорец с бутончета...
          В умнофоните няма подходящ хардуер, както няма и такъв за помпане на гуми.
          Всъщност много неща няма в тях...
          Не чета коментари и не отговарям на такива.

          И коментаторите...

          Коментар


          • KingofROAD
            KingofROAD коментира
            Редактиране на коментар
            Умнофоните не са това, което изглеждат !!!

        • #8
          Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
          Прати ми чипа ,и ще ти върна колкото искаш...

          С телефона няма да го бъде...Виж чипа какъв е първо.
          Има и такива които стават...но е много малко вероятно да си уцелил.

          Като за начало,снимай четеца....ако е масов,ще ти кажа повече информация.
          Благодаря, няма нужда, четец-писец и празни чипове ще си купим.

          Идеята беше дали има софтуер за андроид, с който да изкопирам чипа и да го ползвам в следните две направления:

          1. Да правя дубликати при нужда;
          2. Домофоните и системата за отваряне на входната врата се скапа. Не мога да отварям от вкъщи, когато имам гости, а трябва да сляза и да им отворя входа.

          Нужно ми е да им пратя съобщение да си качат приложението и да им пратя копието на чипа, че да си влизат без да им отварям. Ей това ми е по-важно от горното.

          Хубав ден,
          Последно редактирано от drago_pishinkov; 31-01-23, 10:39.
          Черно, мирише и разваля характера!

          Коментар


          • bogilloff
            bogilloff коментира
            Редактиране на коментар
            Хвърлям поглед по темата за нещо ново но ... тези, които можеха да кажат нещо, го казаха и приключиха. Може би, защото видяха нелогичността на основанията на "проблема". Не съм прфесиналист в областта. Но преди няколко години си сложих сравнително проста система да достъп и попрочетох и доста по темата. Доколкото разбирам (може и да греша) системата за отварянето на вратата на самия вход работи, а отварянето с бутон от апартамента - не. Схемата на решението, или питането за такова е нелогично.
            Първи начин за решение на проблема (за изчерпателност) - оправяте домофонната система и повече не се налага слизане до долу.
            Вместо това се търси мъгляв вариант - евентуалните "гости" да са предварително подготвени "софтуерно" и като им се изпрати "копие" на (най-вероятно RFID 125kHz) чип телефона да го симулира и с него да се отваря вратата. Ако телефонът има NFC модул и домофоннтата система работи по същата система - може и да стане. Все повече телефони имат NFC модул но масовите домофонни системи не работят с такъв. Няма са стане най-малкото заради разликата на носещите честоти. За NFC-то на телефона ми е 12 и кусур MHz. Не знам да има телефони с "RFID 125 kHz" модул.
            Ако е само заради гостите - вместо всичките тези предварителни софтуерни обезпечавания (може би се имат предвид регулярните гости, за случаен гост няма как да стане, няма да е софтуерно подготвен) не е ли по-просто да им се раздаде по едно физическо копие и да си отварят сами. Верно, че ще влизат, когато си поискат и без предупреждение, но и при "софтуерния" вариант ще се получи същото след като веднъж получат на телефона си копието.
            Няма логика, както и да го погледнеш. Може би, питащият има друга идея, но за тук я е оформил като "повреден домофон" и затова звучи нелогично.
            Един прост пример от моята практика - преди години ползвахме платен паркинг (впрочем бившите ми колеги още го ползват, че и аз покрай тях понякога) за служебните коли с RFID карти на бариерата. Системата не следеше, кой влязал, кой излязал, а дали е платено за месеца. Твърде бързо ми се роди идеята да си паркирам личната кола там сутрин. Но при първоначалното "проучване" и аз задавах въпросите си по друга постановка.
            Реших проблема с копие на картата, имаше и развитие - с подобна система се влизаше в офиса, айде запознаване на картите от паркига с четеца на офиса, за "удобство", айде допълнителни карти (тагове) за офиса (за паркинга нямаше как да стане) за мои хора, и накрая се оформи един хаос - нямаше смисъл да се затваря входната врата на офиса.
            Отдавна не работя там, предадох всички ключове и карти, но съм забравил един таг в маншета на ръкава на якето и ..... още работи, както и за паркинга. Не ми е от голяма полза, много рядко минавам от там но все пак.
            Имам подобна система за входната си врата но е RFID и не мога да я пригодя за отваряне с телефона (но иначе имам още два независими, без ключа, начина на отваряне). Върти ми се идеята, да я заменя с NFC система заради телефона, но ... сега имам друга работа.
            Впрочем - още едно нелогично решение. GSM Dialer. Като ти идват на гости, звънят ти на телефона, когато стигнат до вратата, ти сътветно звъниш на Dialer-а, който е монтиран някъде около вратата и с натискането на бутон на телефона отваряш вратата. Имам и такъв на звънеца, като се позвъни, съответно Dialer-а ми звъни на телефона, разбираме се кой и защо звъни и ако реша, с 5-тицата на телефона отварям вратата. С други бутони мога да извърша други дейности, например да пусна една аларма за кола да вие. Удобно е, особенно ако не съм в къщи. Но изисква монтаж около вхдната врата за случая. По-просто е да се оправи домофонната система.

          • drago_pishinkov
            drago_pishinkov коментира
            Редактиране на коментар
            Да дообясня.
            Голяма част от съседите са стари хора. Техни посетители влизат с доста мъки. На регулярните такива се раздават чипове и все се губят.

            Няма шанс домофонът да се оправи. Някакъв идиот връзвал кабели и сумай жици изпогорели.

            Ами ако се наложи бърза помощ? На полицаи същи съм отварял....

            Към колегата bogillof.

            Благодаря за информацията! Ще може ли да помогнете с малко пояснения като за простосмъртни- неразбиращи от RFid и мегахерци?

            Дали може да кажете какво да си купим/инсталираме, че да решим проблема или няма как?

            Благодаря!

            Хубав ден,

          • bogilloff
            bogilloff коментира
            Редактиране на коментар
            Вече няколко човека написаха, че с телефон (както очакваш да бъде използван) няма да стане. И точно те най-добре знаят защо и съответно да го обяснят. Но отговорът ще отнеме доста писане поради което ..... Всъщост невъзможни работи няма, но някои не си струват парите, усилията и времето.
            За да се направи отварянето на вратата с телефон, трябва да се инсталира NFC четец на системата за отваряне/домофонната система. Предполага се (от мен и останалите четящи), че четецът (на картите и таговете), който сега е инсталиран е RFID. За да се използва телефонът като таг или карта трябва да има съответния (RFID или NFC) модул. Той е физическо устройство а не софтуер. Софтуерът управлява физическото устройство за да извършва определени действия - да се представя пред съответния RFID или NFC четец като таг или карта. Не знам да има телефони с RFID модули. А болшнството (почти всички) домофонни системи са оборудвани с RFID четци. Поради което "с телефон и софтуер" няма стане. Поне в сегашното състояние на нещата. Какъвто и софтуер да инсталираш, като няма в телефона RFID модул ....... Принципът на RFID и NFC е еднакъв но от принципа нататък ......
            NFC има много повече възможности и приложения. Таг "за отваряне на врати" е само малка част от тях. Най-широкото приложение според мен е "безконтактни дебитни/кредитни карти". Пластиката всъщност е NFC таг (опростено казано) и поне "теоретично" би могла да се използва и за отваряне на врати с NFC четец. Телефони с NFC модул се представят като кредитни карти, чрез съответния софтуер. Все повече телефони имат NFC модули. Но предполагам, че не са повече от 10% от всичките. При това положение дори и да се инсталира NFC четец на домофонната система пак няма стане. Гостите ти ще трябва да си купят съответния телефон.

        • #9
          Както вървят писанията - май такова няма.
          Черно, мирише и разваля характера!

          Коментар


          • brpi
            brpi коментира
            Редактиране на коментар
            Това дето го търсиш го няма.
            Обаче лично аз съм монтирал така наречната система за достъп на един кинтаджия едно време, тогава беше яки кинти но днес би трябвло нешо такова да е доволно ефтинджос и да го има в ъв всеки леко по наточен домофон да речем.
            Помня че в системата се задава от кои телефон да получи СМС и юзера пък вкарва текста от юзера- например –сезам отвори се.
            Онова връща СМС със код 12345 за вратата например и пращаш 2 ри СМС до посетителя с 12345 и ония си отваря вратата. Кода се нагласяше да е валиден за 15 мин например.
            Ма това беше преди 2000 ...сега предполагам би трябвало да има и по усъвършенствани.
            Предлагам все някога ще си ремонтирате домофона , просто си сложете някакъв дето има нещо такова и готово.

          • bogilloff
            bogilloff коментира
            Редактиране на коментар
            Мога да опиша моите "творения" по въпроса но те не вършат работа в описания случай. И са свърани с прекарване на кабели, инсталиране на устройства, а целта на темата е да се заобиколи всичко това.
            Първо, не съм специалист в областта. По професия съм хидрогеолог. Второ, над 60 г. Ако продължа да се задълбочавам особенно в теорията на проблема, ще предизвикам (и правилно) "шамарите" на специалистите. Преди 6-7 г се бях "напасъл" с теории и терминалогии, когато ми беше интересно но сега...
            Моите творения са с индивидуално приложение и изпъление. Ако не мога да свъша нещо сам, не го започвам. Общата работа кучета я яли.
            Няма рещение на проблема без прекарване на кабели, инсталиране на допълнителни устройства, а каквото и да правиш, ще е в общите части и ....
            Знам, че трудна работа (по едно време ме бяха насадили за домоуправител, ама бързо приключих с това), но съберете пари, оправете си системата, като искате инсталиране на NFC четец за отваряне на входната врата. По скъпи са но не много. Тогава ще можете да отваряте и с телефон, е не с всеки.

        • #10
          Идеята на пропускната система с RFID е достъп да имат само определени хора. Ако всички имат чипове от всички врати, системата се обезсмисля и можете да я замените с обикновена брава.
          Не чета коментари и не отговарям на такива.

          И коментаторите...

          Коментар


          • sek.1
            sek.1 коментира
            Редактиране на коментар
            И като има неоторизирано влизане на кварталните апапи и някой отарашен апартамент да се знае кой ги е пуснал .

        • #11
          Почти всички съвременни домофонни системи поддържат отваряне с код.
          Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

          "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

          Коментар


          • drago_pishinkov
            drago_pishinkov коментира
            Редактиране на коментар
            То и нашата поддържаше, ама умре.

        • #12
          Само с това разполагам като информация за вида на бравата.
          Черно, мирише и разваля характера!

          Коментар


          • #13
            Я какво открих.Копиращо устройство....и не е скъпо.
            Nissan Terrano II TDI 2700 2002g. avtomat - три вратичко.... )
            ".....ама сега пазара е пълен с джипове де, на тях даже JEEP пише ....."

            Коментар


            • #14
              Данке, зер
              Черно, мирише и разваля характера!

              Коментар


              • stefsab
                stefsab коментира
                Редактиране на коментар
                Точно тези не може да ги копира, че са на 10.7 МХц.
                Отделно май модела на чиповете е crypto.
                Преди време бяха 3.50 бройката, от фирмата.

            • #15
              Първоначално публикуван от drago_pishinkov Преглед на мнение
              Само с това разполагам като информация за вида на бравата.
              Здравей,за да помогна,ми трябва повече информация....
              Снимка на чипа не върши работа.Но тъч бутона също не носи никаква информация....снимай четеца отвън.

              Ако телефона ти има NFC ,то работи на 13.56 килохерца ....


              Ето два чипа....черния е mifire 13.56 не презаписваем

              Синия е 125 килохерца Презаписваем....
              Външно не може да ги различиш.Сега въпроса е на каква честота работи вашия четец ?

              Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_20230502_013823.jpg Прегледи:0 Размер:495.8 КБ ID:6922001

              Ако се окаже че е мифаре

              То NFC ще го чете,записва,и възпроизвежда през телефона,без да е необходимо нищо допълнително... Няма зависимост ...но да речен контролерите на Dahua ползват 13.56 килохерца.

              Ето ти какво чете телефона от такъв чип.В случая черния чип от снимката.

              Натиснете снимката за да я уголемите  Име:Screenshot_2023-05-02-00-36-22-190_de.syss.MifareClassicTool.jpg Прегледи:0 Размер:269.8 КБ ID:6921999 Натиснете снимката за да я уголемите  Име:Screenshot_2023-05-02-00-22-57-675_de.syss.MifareClassicTool.jpg Прегледи:0 Размер:127.3 КБ ID:6922000 Това както казах ,може да го изсипеш във презаписваем съвместим чип ,или да възпроизведеш кода към четеца ,както искаш ти за твоя случай.

              Ако имаш въпроси,давай?

              п.п Номера изписан на чипа,не кореспондира със номера записан в чипа,номера на чипа от вън е сериен номер,партида и т.н

              На чиповете тип карта,в 90 % номера от вън съответства на същия записан в картата...не съм се замислял защо така ги номерират.... сигурно има прост отговор.На теория би трябвало да мога да чета и копирам всичко...но има разни екзотики като IO proxi на KANTEK Канада или Израелските ROSSLARE където незнам къде дали и ако ....

              То за четенето,ще го прочетем...ама в някои случаи не е достатъчно.При криптираните има втори код UID и т.н
              Последно редактирано от Roninn; 02-05-23, 01:21.
              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
              Анатолий Пейчинов o8875о9815
              https://dvrbg.com/

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X