Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Питане за зарядно

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Питане за зарядно

    Мой приятел ми подари преди 5-6 години своя собствен лаптоп рейсър, профилактиран и с инсталирано SSD, който работи безпроблемно и бързо. Преди 2-3 месеца зарядното му отказа: вечерта работеше а на сутринта не, т.е. повреда по време на покой. В махалата има компютърна фирма за ремонт и магазин за резервни части. От там си купих ново зарядно за 50 лв - не беше във фабрична опаковка - със собственика сме на здравей-здрасти. След десетина дни и то отказа по същия начин. Смени ми го с друго - същата работа; работи 20-тина дни и толкоз...Трето, по същия начин и то все във покой стават белите; вечерта работо, а на следващият ден не ще. Сега съм с 4-то по ред - не знам до кога ще ме изкара, но почваме да се гледаме под вежди с чорбаджията. Чудя се каква може да е причината - струва ми се, че ми продава някакви фалшификати, щото знае, че от мен беля няма да се получи; няма касова бележка и т.н. Свястно момче изглежда, но ме глождят едни съмнемия... Някаква идея ? Очаквам пак да се издъни, но ми е неудобно вече от него, та мисля да отида в Панда да си купя поредното. Някаква идея каква може да е/са причините, или откъде да си купя нещо читаво в Бургас ?
    ILLEGITIMI NON CARBORUNDUM

  • #2
    Изглежда сякаш имаш проблем или с лаптопа (претоварва захранването, но това е много малко вероятно), или с ел. захранването (искрене в контакта или някъде по инсталацията) или го прегряваш (дали зарядното седи на открито в тия жеги или си го затрупал с нещо?).

    Коментар


    • old tramp
      old tramp коментира
      Редактиране на коментар
      Старото зарядно-оригиналното с което си дойде, изкара 5-6 години при същите условия без проблем, при същата схема на захранване - няма луфтове в щепсели и контакти, загрявания или видими признаци на лош контакт, поне това мога да забележа За жегите/сега:: не само че не го покривам, ами следя като се загрее го завивам с тънка мокра студена кърпа, която сменям през 10-тина минути, докато е още хладна и влажна и има ефект - Т* - спада, органолептично преценено, гледам обаче клипове и филми понякога, а и зарядните почнаха да дават фира през зимно-пролетния сезон, когато е около 25 околната Т*.

    • old tramp
      old tramp коментира
      Редактиране на коментар
      stefsab коментира
      Днес, 17:39
      Виж за приятел около теб - да отвори едно гръмнало захранване и да анализира "какво - защо " се е случило. Предполагам, това поглеждане ще внесе някаква насока какво да търсиш и от какво да се пази..
      ===========================

      Още в началото ми хрумна тази мисъл, защото явно компютърджията от който го купих, нещо ѝм ремонтира, макар че като гледам, май са запресовани някак, но той си е малко особняк, който мълчи и сумти и не обича да обяснява, макар, че досега е действал коректно с мен, та затова и питам. Дано това в момента издържи, защото ми е страшно неудобно пак да му правя рекламация....за пореден път.

  • #3
    Няма такова нещо като повреда в покой. Гърмиш ги при включването.

    Коментар


    • Ясен
      Ясен коментира
      Редактиране на коментар
      Има и повреда в покой, има и при работа.

      Ама да изгърмят едно след друго по еднакъв начин...

    • stefsab
      stefsab коментира
      Редактиране на коментар
      Почти 1 г. вкъщи межовото напрежение скачаше до около 280-300Vза 1-2с точно в 2ч през нощта. Някаква станция нещо си проверяваше....
      Това е по лога на УПС-а.

    • old tramp
      old tramp коментира
      Редактиране на коментар
      stefsab
      #3.4
      stefsab коментира
      Днес, 20:29
      Почти 1 г. вкъщи межовото напрежение скачаше до около 280-300Vза 1-2с точно в 2ч през нощта. Някаква станция нещо си проверяваше....
      Това е по лога на УПС-а.
      ======================================
      В центъра на Бургас живея и ако имаше такива шашкънии, все някой комшия щеше да е изпищал, а и самият компютърджия щеше да знае - комшия е. След работа задължително изключвам зарядното от мрежата, а когато ми се е налагало да го ползвам посред нощите, ако е имало такъв токов удар щеше да гръмне на момента, а при мен се случват в разкачено състояние белите.
      Последно редактирано от old tramp; 29-07-22, 20:50. Причина: допълване

  • #4
    "Другите" все еднакво ли изглеждаха?
    Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

    Коментар


    • #5
      Я напиши точния модел на компютъра да ти пратя нещо от камарата излишни.

      Коментар


      • old tramp
        old tramp коментира
        Редактиране на коментар
        KingofROAD
        #4.2
        KingofROAD коментира
        Днес, 22:03
        От долната страна на кутията на лаптопа, няма ли заводска лепенка с ТТД? Ако я има, дай снимка.
        ==========================================================
        Има и там пише: ACER ASPIRE series 5747; model ZR7A; DC Rating 19V-----4,74A; MNFG 2010/08/18

      • KingofROAD
        KingofROAD коментира
        Редактиране на коментар
        Ясене, ти си

      • disko04
        disko04 коментира
        Редактиране на коментар
        Значи зарядното трябва да е 120 ватово. Този лаптоп си е жаден и тези които горят явно са слаби китайски ментета.

    • #6
      Според мен има проблем в лаптопа !
      Трудно изгарят 3 захранвания -(при това от два вида - оригинално и купено)
      Залагам на проблем в лаптопа

      Коментар


      • #7
        Не, Мише, оригиналното изкара 5 + години при мен, а колко още преди да дойде не знам, другите 3 се сгомняват скоропостижно, а лаптопа си бачка чудесно и бързо. Мисля си, че ако имаше вероятност причината да е в лаптопа, самият компютърджия от който го купих би проявил интерес, поне заради "честта на пагона", ама аз не ги разбирам тези работи
        ILLEGITIMI NON CARBORUNDUM

        Коментар


        • BatGeorgeone
          BatGeorgeone коментира
          Редактиране на коментар
          Изкарай батерията и работи без нея, след като си купиш поредното зарядно. И си намали яркоста до към 70-80%.

        • old tramp
          old tramp коментира
          Редактиране на коментар
          BatGeorgeone коментира
          Днес, 21:59
          Изкарай батерията и работи без нея, след като си купиш поредното зарядно. И си намали яркоста до към 70-80%.
          =====================================================

          Батерията държи около 40 минути, струва ли си да я махна ? Яркостта е 53%. Така бива ли ?

      • #8
        Потърси оригинален адаптер втора употреба, а не китайски заместител.
        Не чета коментари и не отговарям на такива.

        И коментаторите...

        Коментар


        • old tramp
          old tramp коментира
          Редактиране на коментар
          Къде да го търся този оригинален адаптер секънд ханд, той и лаптопа гледам пише мейд ин чайна ?

      • #9
        Първоначално публикуван от old tramp Преглед на мнение
        Не, Мише, оригиналното изкара 5 + години при мен, а колко още преди да дойде не знам, другите 3 се сгомняват скоропостижно, а лаптопа си бачка чудесно и бързо. :
        Да де ! Точно така е. Ама логиката е обратна. Помисли сам:
        Лаптопа си работи с оригиналното зарядно - обаче се случва проблем - например периодичен пробив някъде в лаптопа - някой от смд кондензаторите окъсява. И съответно изгаря оригиналното...
        Сменяме с друго - и то изгаря - защото причината си седи...
        Това е логиката - причината се е появила
        И ще горят захранвания докато не се отстрани причината.
        Лошото е че не става веднага и такъв дефект е труден за остраняване защото е изключително времеемко.
        По принцип и захранванията се ремонтират обикновенно.. ако се очаква да изгорят може да се заложи "застраховки" - примерно бушонче 3А на подходящото място или нискоомен резистор за ограничаване или друго..
        На база опит и статистика залагам че има проблем в лаптопа който се проявява периодично или след време..

        Коментар


        • #10
          А аз залагам, че захранващите адаптери имат защита от претоварване по ток и окъсил кондензатор няма да ги "събори".
          Не чета коментари и не отговарям на такива.

          И коментаторите...

          Коментар


          • mishomishev
            mishomishev коментира
            Редактиране на коментар
            По принцип и това е вярно !
            Затова някой по горе предположи да се отвори повреден.
            Има и един процент вероятност просто да са калпави новите - ама чак пък толкоз лош късмет?

        • #11
          Такова зарядно се намери при мен ама без буксичка.

          Ще трябва да принадиш кабела от старото.


          Ако искаш дай адрес да ти го пращам.

          Коментар


          • old tramp
            old tramp коментира
            Редактиране на коментар
            Ясене, имаш ЛС.

        • #12
          Да се запиша и аз с мнение.
          -По добро от оригинално захранване няма.Вземи старото оригинално и в някой ТВ сервиз,да сменят кондензатор/и те.Новичките захранвания ако са "леки" на тегло,не стават-фалшиви имитации.То и затова компютърджията ти ги сменя безропотно....Имам оригинален адаптор но е с параметри:19V / 3.42A / 65W...
          Ако нямаш познат ТВ техник,аз имам-ЛС
          Nissan Terrano II TDI 2700 2002g. avtomat - три вратичко.... )
          ".....ама сега пазара е пълен с джипове де, на тях даже JEEP пише ....."

          Коментар


          • old tramp
            old tramp коментира
            Редактиране на коментар
            ognqn
            Утвърден участник

            Регистриран: 2007 Публикации: 764

            #11
            Днес, 15:08
            ===================

            ЛС

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X