Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Стойка за тестове на дънни платки и хардуер

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Стойка за тестове на дънни платки и хардуер

    Девойки млЯдежи със сили свежи.
    Набелязал съм си от бай Китаец една такава стойка за тестове на дънни платки и хардуер.
    В последно време чат пат ми се налага да тествам дънни платки, или за експерименти да пробвам нещо временно. Имам поне 4-5 броя (може и повече да са) дънни платки в различна окомплектовка, от различни времена, стоящи ми по кашони, и торби и тн. на тавана. Имам и поне 4-5 кутии пак в различна окомплектовка, но е неудобно за проби и експерименти да се ровичкам в тях всеки път, когато искам да пробвам нещо.

    Та кажете мнения и препоръки. Кой какво и как ползва за такива работи?
    Прилагам снимки за онагледяване. Водното охлаждане е само примерно, как може да стои на стойката...
    Има и хоризонтален вариант, основно поне 2-3-4 модела са, но този мисля, че ще ми е най-удобен. Лесно и бързо се качва и сваля платка, захранването, разширителни карти, плочки RAM, дискове и тн...


    Натиснете снимката за да я уголемите  Име:SCR00131.jpg Прегледи:0 Размер:93.6 КБ ID:6838414 Натиснете снимката за да я уголемите  Име:SCR00132.jpg Прегледи:0 Размер:122.0 КБ ID:6838415


    Натиснете снимката за да я уголемите  Име:SCR00133.jpg Прегледи:0 Размер:82.4 КБ ID:6838416 Натиснете снимката за да я уголемите  Име:SCR00134.jpg Прегледи:0 Размер:55.2 КБ ID:6838417
    Последно редактирано от KingofROAD; 25-03-22, 18:17.
    -Чем занимаетесь по жизни?
    -Ну в последнее время - в основном офигеваю от происходящего.
    -Историята се пише с кръв, а се чете с пот!

  • #2
    Изглежда недомислено. Като сложиш видеокарта с кабел и цялата тежест ще виси на перата на слота. Не съм сглобявал и разглобявал компютър от известно време, а и никога не съм работил такова нещо, но имам ярък спомен, че паметта иска значително усилие да се вкара и така ще трябва да подпираш винаги с ръка.

    Коментар


    • #3
      Има си допълнителни аксесоари. Които го докарват на стабилност като в кутията. При смяна на рам, компютърът е изключен, и стойката може временно да се сложи хоризонтално, докато трае смяната на плочките RAM...

      Натиснете снимката за да я уголемите  Име:SCR00135.jpg Прегледи:0 Размер:49.0 КБ ID:6838439 Натиснете снимката за да я уголемите  Име:SCR00137.jpg Прегледи:0 Размер:50.6 КБ ID:6838441

      Натиснете снимката за да я уголемите  Име:SCR00136.jpg Прегледи:0 Размер:221.0 КБ ID:6838440


      Ето и какво влиза в комплекта.

      Натиснете снимката за да я уголемите  Име:SCR00138.jpg Прегледи:0 Размер:122.4 КБ ID:6838449
      Последно редактирано от KingofROAD; 25-03-22, 18:29.
      -Чем занимаетесь по жизни?
      -Ну в последнее время - в основном офигеваю от происходящего.
      -Историята се пише с кръв, а се чете с пот!

      Коментар


      • #4
        Аз също не виждам особен смисъл от такъв "хардуер".
        Дори нужда от такъв не ми е хрумвало, че трябва да имам.
        Но щом се продава явно някой има
        Враг усраине

        Коментар


        • #5
          А реално ако стандартна ATX кутия се пооформи за 10 мин. с флекса би се получил по-практичен резултат.
          Не чета коментари и не отговарям на такива.

          И коментаторите...

          Коментар


          • KingofROAD
            KingofROAD коментира
            Редактиране на коментар
            що с флекса? и с ножица за ламарина става, виж ако е маркова кутията, тогава да.
            иначе подобна такава стойка мога да си спретна и сам, от подобни алЮминиеви профили и тук, цената не е толкова важна, за мен по-важна е практичността, и удобството при работа...
            предимство на стойката е, че всичко е лесно достъпно отвсякъде, и лесно и бързо се пренарежда, така че всичко да удобно за смяна, или местене.
            с одялкването на кутията не съм сигурен дали ще стане толкова удобно, но пък има поле за творчество...

        • #6
          Не знам на какво ниво се занимаваш с това, но от аматьорска гледна точка - 99% от разрешимите проблеми, които съм имал са: захранване, диск и умряло охлаждане. Проблемите с диска се диагностицират и без отваряне. За захранване и охлаждане - не виждам как ще ти помогне това приспособление.

          Ако ще правиш високопроизводителни конфигурации - няма как да разбереш как ще се държи охлаждането в реална обстановка в кутия.

          Ако искаш да шашардишаш клиент - определено има смисъл. Изглежда много по-фешън от стандартната обстановка, която съм виждал по сервизи.

          Коментар


          • #7
            Стойката изглежда добре. Но по сервизите слагат дънната платка в/у парче дунапрен, а захранване и ХДД - "насипно" около дъното. Никой не се занимава с монтаж/демонтаж на частите.

            Ако ще си правиш демонстрационна изложба - това е твоето решение!

            Коментар


            • #8
              Аз лично такива тестове правя в насипно състояние като само внимавам да не попадат метални части под/около платките. Иначе по ютюб гледам използват подобни ригове, но основно хоризонтални (изглежда ми по-лесно за вадене/слагане на платки и рам)

              Коментар


              • KingofROAD
                KingofROAD коментира
                Редактиране на коментар
                Има и хоризонтални варианти, но на мен вертикалния мисля, че ще ми е по-удобен. Заема по-малко място, и лесно може да се мести. Смяната на платки или RAM няма да е чак толкова честа. По-скоро ми е нужен за временни експерименти, или хардуерни тестове...

              • KingofROAD
                KingofROAD коментира
                Редактиране на коментар
                Или някой харддиск да се изджегъри в лоулевел формат. Или чекване за лоши сектори, и др. под. джуджавки...

                Освен това и от двете страни могат да се монтират дънни платки, и да се тестват едновременно - mini ITX, или micro ITX, може и по две от всяка страна :-) Един 5 портов суич, и в домашната LAN мрежа, и т.н.

            • #9
              Първоначално публикуван от stefsab Преглед на мнение
              .... по сервизите слагат дънната платка в/у парче дунапрен, а захранване и ХДД - "насипно" около дъното. Никой не се занимава с монтаж/демонтаж на частите...
              Това за някаква "върховна" практика ли трябва да го имаме? Че някой го мързяло да върти болтчета и гайки?
              -Чем занимаетесь по жизни?
              -Ну в последнее время - в основном офигеваю от происходящего.
              -Историята се пише с кръв, а се чете с пот!

              Коментар


              • KingofROAD
                KingofROAD коментира
                Редактиране на коментар
                Айде де, във вертикално положение пак можеш да си мериш каквото поискаш по дъното или платките му с подходящи сонди и от двете страни. И няма да ти трябват 5-6 ръце, като на Буда. Осветлението е най-малкия проблем - има челници, или настолни лампи.

                Основната ми мисъл беше друга - но явно съм криворазбраната цивилизацийка.... :-)

              • Esper
                Esper коментира
                Редактиране на коментар
                Ами явно сам трябва да стигнеш до извода, че това е една от дефинициите на “инжектипляктор”

              • KingofROAD
                KingofROAD коментира
                Редактиране на коментар
                Аве май стигам до други изводи братчед, ама карай да врЪЙ...

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X