Обява

Свий
Няма добавени обяви.

USB адаптор към сериен порт RS232

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • USB адаптор към сериен порт RS232

    Моля за помощ защото ми е трудно да се оправя!

    Имам електронен модул който има USB порт за връзка с компютър!
    Производителя изрично е посочил че това USB се свързва с адаптора от снимките долу чрез компютър който има съществуващ сериен порт.

    Аз обаче искам да го свържа към лаптоп! Като съответно лаптопите нямат серийни портове RS232 !
    Т.е те също ползват адаптори.
    И какво излиза?? Че аз трябва да включа ДВА адаптора един път USB (от модула) към RS232(на компа) и втори път от RS232 към USB за лаптопа!
    Предупредиха ме че директно не става USB към USB а и софтуера(приложението) не е писано така.

    Питанката ми е - тези адаптори взиамно се обръщат ли??? Тоест един адаптор USB to RS232 работи в двете посоки?? Или трябват два вида??
    един път USB to RS232 и после RS232 to USB ???
    Някой има ли опит или знание за това??
    Или да ми подскажите нещо? Някой??
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:FC745C87-F183-A92A-2157-BDF6A5DB29DF.jpg
Прегледи:234
Размер:31.4 КБ
ID:6817032
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:prolific-pl2303-usb-rs232.jpg
Прегледи:202
Размер:43.1 КБ
ID:6817033

  • #2
    Мишо,звънни ми утре ....11 лв платка от сириус ....усб към 232


    Натиснете снимката за да я уголемите  Име:Screenshot_2022-02-14-00-46-16-278_com.android.chrome.jpg Прегледи:0 Размер:206.1 КБ ID:6817038

    Тук има всичко на куп...232 ти е на гребен..

    Точно тази не съм я ползвал,но друга подобна от тях съм направил над сто кабела за комуникация със радиостанции,контролери и т.н
    Последно редактирано от Roninn; 13-02-22, 23:49.
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/

    Коментар


    • #3
      Ша звънна!
      Ама ти ми кажи - тези адаптори обратими ли са? двупосочни ли са?
      Два адаптора еднакви ли ще трябва?? Или различни?
      Егати и простотията дето правя...
      Ама трябва на лаптоп да е...

      Коментар


      • #4
        От тези на твоята снимка,ползваш усб към 232 и там закачваш 9 пина женско към 9 пина мъжко
        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
        Анатолий Пейчинов o8875о9815
        https://dvrbg.com/

        Коментар


        • #5
          Надявам се,дивайса който ще връзваш,софтуера да не работи под дос
          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
          Анатолий Пейчинов o8875о9815
          https://dvrbg.com/

          Коментар


          • #6
            Чакай малко ...чак сега прочетох за трети път,какво точно ти трябва
            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
            Анатолий Пейчинов o8875о9815
            https://dvrbg.com/

            Коментар


            • #7
              За това от снимката ти трябват драйвери,на тоя електронен дивайс как се инсталират...

              Това от твоята снимка ако не бъркам е марка пролифт

              От твоята снимка ще можеш да ползваш само единия. Усб към 232....

              От 232 към усб не ми се е налагало никога да ползвам....проблема ще дойде от кабела мъжко- мъжко на 232.

              Вероятно ще трябва да си направиш мъжко мъжко 232 кабел и в него да развъртиш 1 и 2 пин ....
              При това условие,не виждам причина да не стане със преходниците от твоята снимка.

              п.п Сега като се замисля,не би трябвало да ти се наложи да разменяш 1 и 2 пин.

              Има лесен начин за проверка,отваряш командпромпта на компютъра,отваряш уиндоуската програма за комуникация с портовете....пускаш да слуша и като окъсиш 1 пин към маса ти изписва че именно той е окъсен ,така знаеш тх или рх е пина...и така ги опроводяваш до край
              Същото важи и за 2 пин ...

              Преди 6-7 години поддържах национална радио мрежа ...и почти ежедневно ми се налагаше да правя такива неща...и насън да ме питаш,щях да ти отговоря...но сега трябва да се замисля
              Последно редактирано от Roninn; 14-02-22, 00:34.
              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
              Анатолий Пейчинов o8875о9815
              https://dvrbg.com/

              Коментар


              • #8
                Доколкото разбирам у-вото работи през USB to RS232.
                Лаптопа ти щом няма сериен порт купуваш отнякъде още едно подобно но гледай да има драйвери.
                Ако всичко е наред в дивайс мениджъра ти ще се пръкне COM порт.

                Межди двата usb to serial ще ти трябва 3 кабел RS232 от двете страни.
                Трябва да е крос-нат.
                Не знам дали съществува сериен кабел с 2 женски DB9 не-кроснат ама да кажа.
                Провери: 2 на единият към 3 на другият и обратно.
                Останалото са бържуазни лигни

                Това ти е целият хардуерен сетъп - още 2 кабела.
                После зофт-а да се оправя с тези кабели, твоята работа е свършена

                ПС: За предпочитане е usb to serial адапера/кабел да е с FTDI чип.
                Тия на Сириус са, поне тези дето съм виждал.
                Ама и т’ва е пожелателно стига да “изгрее” в компа като COM порт.
                Враг усраине

                Коментар


                • #9
                  Направих го! Стана !
                  След разговор със сотаджията - си направих кабел казах си молитвата и стана.
                  Отбой

                  Коментар


                  • #10
                    Първоначално публикуван от mishomishev Преглед на мнение
                    Направих го! Стана !
                    След разговор със сотаджията - си направих кабел казах си молитвата и стана.
                    Отбой
                    Какво точно ряза/свързва?
                    Ако някой друг го закъса, може да търси ставнително стар лаптоп с отзи интерфейс:
                    PCMCI

                    https://www.google.com/search?q=RS23...DdxHGUcIHSIR7M

                    Коментар


                    • #11
                      Да знаеш за другия път - кабел USB към 232.
                      Не чета коментари и не отговарям на такива.

                      И коментаторите...

                      Коментар


                      • #12
                        След насоките на Анатолий - просто отворих модула - да проверя за наличието на IC MAX232 - и какво точно има вътре.
                        И като помислих - реших да рискувам да ги свържа директно USB с USB - въпреки менуала на производителя!
                        Немах нерви да чакам такъв кабел затова директно запоих отвътре един отрязан кабел USB от мишка - като свързах само 3 пина - масата и двата информационни. Не вързах 5 волта!
                        За застраховка казах и двете молитви тази на инженера и тази на компютържията!
                        И стана - лаптопа разпозна новото устройство а на приложението излезнаха нов порт (честно казано не разбрах как точно стана). Защото късно снощи псувах изпробвах разни работи и инсталирах бая работи на лаптопа...
                        Сега - утре ще правя кабели вече официално мъжко USB към мъжко USB - без 5 волта! застраховка

                        Коментар


                        • #13
                          При положение че връзваш масата, 5-те волта са ти най-малкия проблем.

                          А производителя на това "творение" е просто тапир. Съжалявам за силните думи, но в случая НИЩО не пречи да го направи както трябва, освен бръмбарите в главата му.

                          ПП: Вместо да се кръстиш, има такива дивайси като USB изолатори.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X