Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Има ли решение за кардинално блокиране на спам към моя имейл в абв

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Има ли решение за кардинално блокиране на спам към моя имейл в абв

    Привет колеги, от почти 30 години имам имейл адрес в абв поща, от доста години получавам спам, но в последно време спамовете станаха много и чак агресивни, всеки ден по 10 спама, като те са от типа, вие спечелихте, имате наследство, потвърдете акаунта в еди коя си банка, ясно ми е че те са фишинг, измами и т.н.

    Ето какво правя, когато получа такова съобщение, в зависимост дали е фишинг или спам го отбелязвам като такъв, проблема е че постоянно идват всеки път от различни адреси и не мога да насмогна да ги маркирам като спам или блокирам от техните адреси, това е станало толкова агресивно че ми писна, не искам да си правя друг имейл, че моя е с името ми и си държа на него, дайте решение как да ги блокирам веднъж завинаги, всеки ден по 10 спама и да ги отбелязвам като такива вече ми писна.

  • #2
    Пробвайте gmail. От доста време го ползвам и върши работа безотказно.
    LZ1AIV

    Коментар


    • Еделвайс
      Еделвайс коментира
      Редактиране на коментар
      Написал съм по-горе, държа на моя си имейл, не искам друг.

    • Пламен Атанасов
      Пламен Атанасов коментира
      Редактиране на коментар
      При мен е същата ситуация , явно е масово в абв. Друг е мейл в gmail имам , там няма такива ядове . Но аз също искам да си запазя в абв , ако има решение ще е добре.

    • Bogoljub Gagic
      Bogoljub Gagic коментира
      Редактиране на коментар
      Gmail е същата работа, само дето сортира спама в раздел "спам" и не ти се набиват на очи такива съобщения. Понякога обаче незаслужено праща в този раздел и съвсем нормални съобщения, даже такива от НАП или отговорите за потвърдена поръчка от онлайн-магазините...

  • #3
    И аз така. Решение няма, поне от наша страна.
    Редовно добавям спамерите в "блокирани", но те се сменят често и ефекта е краткотраен.
    Абв-то може да го направи, но явно нямат изгода от това.
    А напоследък упорито ми искат имена и телефон, та може и да се преориентирам ако ми омръзне.
    Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

    Коментар


    • #4
      Естествено, че има решение. Слагаш си ABV мейла в Gmail. т.е. запазваш адреса, използваш друг "вход". Ако не можеш да се оправиш - пиши ми на лично и ще го направим заедно.
      ;-)
      Grand Cherokee I - 5.2 - супер беше!
      нула 999 нула 3 нула 9 нула 3

      Коментар


      • Еделвайс
        Еделвайс коментира
        Редактиране на коментар
        Мисля че това ще е полезно и за другите колеги тук с подобен проблем, при желание от твоя страна и ако няма някаква специфична причина, смятам че ще е полезно за мен и за другите колеги тук, как да направим твоето предложение - ABV мейла в Gmail?

      • kbot
        kbot коментира
        Редактиране на коментар
        Това не е точно решение.

    • #5
      Нищо не можеш да направиш с уеб-базиран емейл, ако доставчикът на услугата няма добри филтри за СПАМ.

      Гугъл, примерно, се справя доста добре. СПАМ-ът си отива директно в СПАМ (само за вчерашния ден - над 30 бр.)
      До входящи стигат единични мейли. Също така единични са в категорията "фалшив позитивен" .

      Единственото, което ти можеш да направиш, е по-малко да си даваш мейл адреса на места, откъдето може да попадне в спамърски списъци.
      Ние не сме неутрални!

      Коментар


      • Еделвайс
        Еделвайс коментира
        Редактиране на коментар
        Имейла ми е от 30 години, къде ли не е даван през годините при регистрации и т.н.

      • KingofROAD
        KingofROAD коментира
        Редактиране на коментар
        за регистрации насам/натам си направи друг имейл, и ползвай за раздаване навсякъде. Там да се обира и спама.
        Аз от доста време имам два еднакви имейла в абв.бг и мейл.бг. Като този в мейл.бг го давам навсякъде където се иска имейл, и там спама е ужасен (като при теб в абв). А този в абв.бг го ползвам за по-официална кореспонденция, и не го давам за щяло и нещяло. Спама там ми е по 3-4 спам мейла на седмица. А в мейла е просто ужас, но той и за това си е предназначен....

        Долкото знам сайта АБВ.БГ е създаден 1999г. ако не се лъжа....

      • Krasimir.Kostadinov
        Krasimir.Kostadinov коментира
        Редактиране на коментар
        Точно така, abv.bg е създаден 1999г.

    • #6
      Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
      Единственото, което ти можеш да направиш, е по-малко да си даваш мейл адреса на места, откъдето може да попадне в спамърски списъци.
      Това директно означава да не правиш нищо онлайн. Всеки онлайн търговец ти иска телефон и мейл. Аз лично предполагам, че просто адресите се продават на този, който плати по-добре. Писал съм до поддръжката на АБВ и отговорът е - сменете си паролата, което съм правил неколкократно, но това не решава нищо. И аз като Еделвайса съм раздал мейла на важни места и просто няма как да го елиминирам. Иначе АБВ-тата закриват мейла след 6 месечна липса на активност. Имам друг мейл в дир.бг, където също се справят много успешно със спама.

      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
      Из "Златния телец"

      Коментар


      • Чавдар (V93)
        Чавдар (V93) коментира
        Редактиране на коментар
        Правиш си един мейл за шопинг и разни несъществени регистрации. И ползваш Gmail. За последната седмица са ми влезли 2-3 спама във входящи. Иначе са по 20 30 на ден ама чичко Гугъл ги лови и директно в спам ги слага.

    • #7
      Всички "важни места" имат опция промяна на данните в профила - нов имейл адрес, парола, телефон и т. н.
      А АБВ и Мейл.бг стават само за регистрации в не особено важни сайтове и за нищо друго.
      Не чета коментари и не отговарям на такива.

      И коментаторите...

      Коментар


      • #8
        От около седмица при мен в абв. бг пощата е нещо страшно. Не, че преди не беше, ама сега получавам около 20-тина писма със спам на ден. Даже мислих да питам тук за помощ. Интересното е, че скоро не съм си давал мейла никъде, но явно от някъде са го добарали...
        Който търси , намира !
        Човекът е човек, когато е на път !

        Коментар


        • ивайло
          ивайло коментира
          Редактиране на коментар
          И при мен е така, също от около седмица .

        • KingofROAD
          KingofROAD коментира
          Редактиране на коментар
          Аз регулярно се отписвам от разните там нежелани абонаменти и промоци и тн. Ако ми даде - sucsessful unsubsribed или нещо такова - само изтривам съотв. писмо. Ако обаче даде някаква грешна - незнамсиквоси - го докладвам за фишинг атаки. Също и разни сайтове на банки, или електронни плащания, където нямам рег., но ми пращат съобщения да си обновя акаунта, или че акаунта ми там е блокиран или някаква друга подобна джуджавка.
          А в мейл.бг - го давам навсякъде където искат имейл за рег. дори и само за еднократно действие. И спама там е ужасен, но така или иначе затова съм го направил този имейл...

      • #9
        ей такива спам мейли в несвяст, са фишинг атаки...

        Натиснете снимката за да я уголемите  Име:Screenshot 2022-01-22 at 14-05-05 Mail bg.png Прегледи:0 Размер:152.0 КБ ID:6810156
        -Чем занимаетесь по жизни?
        -Ну в последнее время - в основном офигеваю от происходящего.
        -Историята се пише с кръв, а се чете с пот!

        Коментар


        • large
          large коментира
          Редактиране на коментар
          Грешката ти е че ги отваряш.
          Щом го направиш, изкуствения или естествения интелект на другия край получава сигнал, че има хляб в твоя адрес и продължава.
          Дори пренебрежително малко, всяко съобщение коства средства или някакаъв ресурс. Така че ако можеш да откажеш спамерите да ти го пращат е най-добре.
          Понякога, в много редки случаи, ползват мейлинг листи, в които има опция да се отпишеш, ама надали закоравелите го правят.

      • #10
        Преди някакво време си регистрирах поща от рода

        yashmyuoi7777bftv@*.bg

        за съвсем конкретна цел, но не я използвах. След седмица вече имаше спам. Мистерия? Не мисля.

        Коментар


        • #11
          Реших да пиша до подръжката на АБВ поща, ето какво ми отговориха:

          Здравейте,
          С цел повишаване на сигурността Ви Поща АБВ имплементира нова система за защита от зловредно съдържание (спам и фишинг).
          Съществуващите филтри на пощата бяха обновени и разширени с нова и по-добра версия. Сега вече всеки потребител може да „обучава“ филтрите на кутията си
          според индивидуалните си нужди, като отбелязва писмата, които не желае да получава като спам. Това може да бъде извършено чрез натискане на бутона „Спам“ над писмото или през иконата за спам, намираща се след името на подателя на писмото във Вашата пощенска кутия.
          Когато писма, които потребителят иска да получава, попадат в папка „Спам“, те трябва да се маркират с бутона „Не е спам”, за да влизат занапред в папка „Кутия”.

          Поздрави,
          екипът на АБВ

          Коментар


          • cnc82
            cnc82 коментира
            Редактиране на коментар
            С две думи нищо...

          • KingofROAD
            KingofROAD коментира
            Редактиране на коментар
            Според мен вариантите са два:

            1. Правиш си втори имейл (без значение къде), и започваш да го даваш навсякъде, откъдето може да получаваш спам. А в абв.бг оставаш само най-важните ти кореспонденции. Като с време се надяваш спамът в абв да се поизчисти, и пренасочи към другия имейл.

            2. Пак си правиш втори имейл, жертваш абв.бг, и пренасочваш важните ти корепоснденти към първия имейл. Абв.бг остава само за спама, и за да раздаване насам натам, навсякъде....

        • #12
          Прочетох отгоре-отгоре, ама не видях дали са предложили това решение:
          Препращаш си имейлите от @абв към новосъздаден или съществуващ имейл в @Gmail.
          Така, Гугълите ще филтлрират входящата ти поща, това, което АБВ филтъра е изтървал.
          Ако/когато трябва да отгоравяш, влизаш пак в АБВ и така.
          Не че не може да отговаряш директно от Gmail, но някой може да го помисли за измама и да те блокира.

          (Малко извън темата - като чуя за ваксините и си правя аналогия с компютърните системи. Купете/сложете нашия антивирус, че иначе лошо. При спама същото - ползвайте нас, щото иначе ще ядете много спам...)

          Коментар


          • Skorpion_BG
            Skorpion_BG коментира
            Редактиране на коментар
            Така съм от години. Не с АБВ, а с мейл.бг, но наистина е добро решение.

        • #13
          А някой ползва ли платените пакети на абв-то? Че може само на безплатните да ни пускат спама ...
          Аз лично, предпочитам да си трия спама, пред това чичко гугъл да ми чете пощата
          Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

          Коментар


          • DBRS
            DBRS коментира
            Редактиране на коментар
            всеки си избира кой чичко да затрудни, дали гугъл, дали МВР... и т.н.

          • kbot
            kbot коментира
            Редактиране на коментар
            МВР-то си е наше, и не ми праща реклами.

        • #14
          Подтикнат от темата, от няколко дни маркирам плявата като фишинг, не като спам. Чувствително намаляха нежеланите имейли, до 1-2 на ден за последните два дни. Последната седмица бяха по десетина на ден. Ще видя в бъдеще какво ще се случи.
          Ford Maverick II 2.3 XLT
          Ford Mondeo MK5

          Коментар


          • коко келеша
            коко келеша коментира
            Редактиране на коментар
            Kak маркираш фишинг, когато няма такава опция (поне в абв.бг)

          • IvanIvanovi
            IvanIvanovi коментира
            Редактиране на коментар
            през компа има избор спам или фишинг, ако избера фишинг, иска още едно потвърждение
            Последно редактирано от IvanIvanovi; 26-01-22, 21:45.

          • Asen Kushlev
            Asen Kushlev коментира
            Редактиране на коментар
            Да, през комп има опция. Аз затова почти нищо не правя през телефона, всичко е орязано.

        • #15
          коко, на телефона ми, когато си маркирал някакви мейли, долу има иконка подобна на пътния знак "спирането забранено" . Натискам и ми излизат две опции - спам, или фишинг. Това на мобилното приолежение на абв.бг.

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X