Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Покупка на оригинален и евтин Windows 10 Pro, за стар лаптоп

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Първоначално публикуван от Еделвайс Преглед на мнение
    Да отметна още една точка, частта с интернет пазаруването, заради което отнесох сума ти критики от вас заради недоверието ми към такива плащания , та ето какво направих за мое собствено успокоение и решение:

    Изкарах си втора сметка с дебитна карта Visa, която ще си стои празна, като при интернет плащания, ще влизам към онлайн банкиране от там отивам на превод между собствени сметки, от там ще захранвам от основната ми дебитна карта към втората дебитна карта Visa, с точната сума за дадения продукт при интернет плащане, така и да стане някакъв фал, в най-лошия случай ще изгоря само със съответната захранена сума за дадения онлайн продукт, та така ще ми е по-спокойно, доволен съм че си намерих решение което да ме устройва на мен лично като спокойствие при бъдещо интернет пазаруване
    Продължавам да не си обяснявам изобилието от фенове на този подход.

    Едно че е тромв и друго че оспорването на плащане от дебитна карта е МНОГО по-трудно от оспорване на плащане от кредитна карта.

    Коментар


    • Еделвайс
      Еделвайс коментира
      Редактиране на коментар
      За триене...

  • Обяснението е много просто - кредитнмата могат да ти я източат цялата. Ако имаш кредитен лимит примерно 3 бона, боли, а някой може и да се гътне даже.

    От дебитната в обшия случай не могат да източат нищо, ако се държи празна, освен ако не те баламосат сам да им ги дадеш. Е, много хора предпочитат така, защото са решили че няма как да ги баламосат. Че не са прави е ясно, но така е устроен човекът - има сам на себе си доверие много повече, отколкото практиката показва чв трябва да си има.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение

      Продължавам да не си обяснявам изобилието от фенове на този подход.

      Едно че е тромв и друго че оспорването на плащане от дебитна карта е МНОГО по-трудно от оспорване на плащане от кредитна карта.




      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
      Обяснението е много просто - кредитнмата могат да ти я източат цялата. Ако имаш кредитен лимит примерно 3 бона, боли, а някой може и да се гътне даже.

      От дебитната в обшия случай не могат да източат нищо, ако се държи празна, освен ако не те баламосат сам да им ги дадеш. Е, много хора предпочитат така, защото са решили че няма как да ги баламосат. Че не са прави е ясно, но така е устроен човекът - има сам на себе си доверие много повече, отколкото практиката показва чв трябва да си има.




      Така и иначе, идеята е (да спи зло под камък) в най-лошия случай, да изгубя само сумата с която съм захранил съответната дебитна карта, защото ако ми източат например целия лимит от кредитната карта за покупка от интернет за 10 лева например, ще е меко казано кофти работа, така че малко предпазливост никога не е излишна.

      Отделно разбира се, проверявам доколкото е възможно и доколко е читав и с какъв рейтинг е съответния сайт-търговец от който ще пазарувам, въпреки че смятам и имам добра банкова култура, да проверявам всичко доколкото е възможно, риск винаги има, затова и подходих по този начин.

      Коментар


      • Отделно има и пейпал за такива неща - там пък те пита за всяка конкретна сума да напишеш заклинание.

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X