Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Покупка на оригинален и евтин Windows 10 Pro, за стар лаптоп

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Понеже темата се отклони леко към банково и интернет плащане, значи ползвам активно мобилно банкиране, от години плащам всичките си битови сметки но "ръчно", след като видя дължимата сума за дадената битова сметка, отделно съм плащал и за електронна годишна винетка, всеки ден плащам в магазините само със безконтакно плащане, единствено за въпросния начин на плащане чрез номер на кредитна карта ме спира, при сестра ми наскоро имаше няколко покупки за козметика и обувки чрез карта в интернет, следователно за една нощ и източиха цялата карта на по малки суми, подаде жалба в банката и от там вече месец я мотаят и още не са и възстановили сумата, та затова се притеснявам толкова.

    Мисля си по-скоро да си издам още една дебитна карта, която да си е празна, за което спомена Спарки, като да си я зареждам със съответната сума чрез транзакция между собствени сметки, но вече стои въпроса за 1-2 пъти в годината дали ще си заслужава да плащам годишни такси за да я поддържам като отделна и втора дебитна карта.

    Ще помисля още малко, а не може ли чрез IBAN сметка и вече от мобилното ми банкиране да преведа съответната сума и да се приключва въпроса?

    Коментар


    • IvanIvanovi
      IvanIvanovi коментира
      Редактиране на коментар
      Revolut в най-икономичния си вариант няма месечни такси.
      битовете сметки, винетки, глоби, данъци и т.н. можеш да ги плащаш през epay с 2 клика и също няма такса за повечето.

  • #17
    Първоначално публикуван от Еделвайс Преглед на мнение
    Ще помисля още малко, а не може ли чрез IBAN сметка и вече от мобилното ми банкиране да преведа съответната сума и да се приключва въпроса?
    Може, ама таксите само за един превод са колкото за няколко карти годишната такса.

    Със сестра ти сте свършили някаква хипер простотия, или компютъра е бил заразен. Относно мотаенето - 45 дни е нормалния срок, така че мотаене няма.

    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • Еделвайс
      Еделвайс коментира
      Редактиране на коментар
      Сестра ми си има семейство и си живеят отделно не живеем под един покрив, та не сме си ги "свършили" заедно.

  • #18
    Първоначално публикуван от Еделвайс Преглед на мнение
    ,... за въпросния начин на плащане чрез номер на кредитна карта ме спира, при сестра ми наскоро имаше няколко покупки за козметика и обувки чрез карта в интернет, следователно за една нощ и източиха цялата карта на по малки суми, ..
    Варианти разни, като на първо място човек внимава къде и на кого си дава данните. Не като разни балъци де се мятат да поръчват на съмнителни сайтове, щото са видели суперизгодна цена ...
    1. Пейпал. Даваш данни само на тях, но не и на сайтове, от които пазаруваш.

    2. Дебитна карта с малко пари в нея и зареждаш за конкретна покупка

    3. Карта, на която активираш дистанционно плащане в Интернет само за конкретна покупка и после го забраняваш.

    4. Виртуална карта която се използва еднократно

    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • Еделвайс
      Еделвайс коментира
      Редактиране на коментар
      Може ли малко повече подробности за виртуална карта която се използва еднократно, може и линк да е добре обяснено, стъпка по стъпка какво трябва да направя, мерси предварително?

    • bokomo
      bokomo коментира
      Редактиране на коментар
      Виж 16.1 по-горе - revolut

    • Asen Kushlev
      Asen Kushlev коментира
      Редактиране на коментар
      5. Виртуална карта за многократно ползване. Ползвам такава, зареждам точната сума, плащам и толкова. За да ме избомбят, трябва някой да дебне да заредя пари, като трябва да е и бърз, че след две минути няма вече нищо. Такса няма. Разпознават я и като кредитна, ползвах я два пъти за международни плащания, изискващи кредитна карта.

  • #19
    Първоначално публикуван от Georgi_G Преглед на мнение

    Само си удължаваш мъките. Рано или късно, ако не решиш сам в един момент, ще бъдеш принуден да ползваш, така че колкото по-рано, толкова по-грамотно и безстресово.

    И аз съм за Revolut. Абсолютно безрисково, че май даже в момента май имат отново някаква промиция за нови клиенти.
    50 лв. на новия клиент и 50 лв. на тоя който ти е пратил линка....

    Коментар


    • #20
      офф/
      За какво ще се ползва компа?
      Задължително ли е да е вин10?
      Ако е за нещо през браузер, или да пишеш документи и подобни, виж линукс минт (linux mint)
      офф/

      Коментар


      • KingofROAD
        KingofROAD коментира
        Редактиране на коментар
        а Р2 или Р3 откъде ще намери?

      • sparkybg
        sparkybg коментира
        Редактиране на коментар
        И като види Linux mint, брадяса няколко пъти докато го инсталира, и отвори в някой линуксовски office документ, писан на оригиналния Office, дето има повече от прост текст в него и съответнмо изглежда като говно, какво правим?

      • KingofROAD
        KingofROAD коментира
        Редактиране на коментар
        Една Федора с либре офиса се справя доста добре. Инсталацията е графична. Е, накрая се наложи да подкарам МС Офис 2007 под емулатор ....

    • #21
      Честно казано, изобщо не съм и мислил че ще е толкова трудно да се платят нормално едни 15 пикливи лева, баси чудото, все едно корпорация ще купувам за да плащам с кредитни карти по интернет, извинявам се че ви занимавах с моя проблем, понеже се ядосах за толкова дребен проблем особено за плащане на кирливи 15 лева, реших че ще си остане стария лаптоп на 7-цата, в крайна сметка си върши работата па макар и без важни ъпдейти.

      п.с. Евентуално решение ще е откъде мога да си дръпна най-новите важни актуализации ръчно за 7-цата, понеже не е лицензирана, например KB00000, KB00001 и т.н. с Windows 7 - Enterprise е на стария лаптоп.


      Весели и хубави празници на всички
      Последно редактирано от Еделвайс; 22-12-21, 19:36.

      Коментар


      • #22
        Първоначално публикуван от Еделвайс Преглед на мнение
        Честно казано, изобщо не съм и мислил че ще е толкова трудно да се платят нормално едни 15 пикливи лева, баси чудото, все едно корпорация ще купувам за да плащам с кредитни карти по интернет, извинявам се че ви занимавах с моя проблем, понеже се ядосах за толкова дребен проблем особено за плащане на кирливи 15 лева, реших че ще си остане стария лаптоп на 7-цата, в крайна сметка си върши работата па макар и без важни ъпдейти.

        п.с. Евентуално решение ще е откъде мога да си дръпна най-новите важни актуализации ръчно за 7-цата, понеже не е лицензирана, например KB00000, KB00001 и т.н. с Windows 7 - Enterprise е на стария лаптоп.


        Весели и хубави празници на всички
        Сложно си го правиш сам. При мен е 2 клика на мишката и или парола, ако PayPal, или потвърждение чрез PIN код на телефона. Ако си отворя карта само за интернет ще има допълнителни 2-3 клика за да прехвърлям кинти към нея. За 16+ години имам един опит за източване, който към днешна дата щеше да е невъзможен заради потвърждаването през телефона. Върнаха ми всичко.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • Еделвайс
          Еделвайс коментира
          Редактиране на коментар
          Прав си, така и иначе на този етап не желая да пазарувам по този начин от съображения за сигурност, да, казахте ми по-назад в темата за варианти за безопасно пазаруване в интернет, но пък за толкова дребна покупка и за нещо 1 път в годината, я да си харесам, я, не, смятам че изобщо не си струва да се занимавам повече.

          Благодаря Ви, все пак на всички за съветите, смятам темата за приключена.

      • #23
        Самият факт, че се оказва сравнително сложна работа да платиш 15лв за нещо следва да ти покаже, че нещо не е в ред.
        Не само този лиценз а предимно датата би трябвало да те насочат, че такива плащания остават все повече в историята.

        Интернет плащанията с базова обща култура са много далеч от руска рулетка.
        Варианти като PayPal и Revolute пък правят това по-сигурно от когато и да било.
        За по-удобно да не говорим.

        Tа така, весели празници и на теб и помисли за съдържанието на датата - това не са само цифри
        Враг усраине

        Коментар


        • #24
          Като чета колко сложен е станал живота и колко време отнема плащането на една сметка, най-добре планирай покупката на лиценз за Уиндоус 14 или 15. За да е актуална версия към момента на успешно плащане...
          Не чета коментари и не отговарям на такива.

          И коментаторите...

          Коментар


          • #25
            Да завършим темата, в момента в който се наложи да плащам за услуга, продукт и т.н., по-често от поне 3 пъти в годината, изискващо само интернет плащане, то тогава ще си изкарам втора дебитна карта, която ще я използвам специално само за интернет плащания, като ще захранвам дебитната карта с точната сума за дадения продукт, чрез превод между собствени сметки и толкоз.

            Лесно е нали, но за един път в годината не си заслужава да си изкарвам засега втора дебитна карта, не съм чак толкова зле колкото ме изкарахте.

            Коментар


            • stefsab
              stefsab коментира
              Редактиране на коментар
              Имаш междинен вариант - да плащаш на търговци участващи в програмата 3D Secure.

          • #26
            Първоначално публикуван от Еделвайс Преглед на мнение
            Лесно е нали, но за един път в годината не си заслужава да си изкарвам засега втора дебитна карта, не съм чак толкова зле колкото ме изкарахте.
            Тя картата ни хляб ни вода иска. И когато я имаш, въпросния 1 път в годината се умножава по много, просто защото е удобство, а твърде често си и на далавера, защото някои цени навън (например Германия) са драстично по-ниски от тук, барабар с доставката.

            Аз от много време като тръгна да търся нещо, проверявам първо навън. Прясно от снощи - един и същ продукт, с европейска гаранция, 470лв в Германия срещу 650 тук. И годишната такса поддръжка за картата ми се изплати за едни 20-30 години напред.

            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • Еделвайс
              Еделвайс коментира
              Редактиране на коментар
              В момента в който почна да търся нещо конкретно на по-добра цена извън нашата страна, така и ще направя.

          • #27
            Темата е изчерпана, но все пак:

            Револют "струва" 12 лева за 5 години. Получаваш: Защитени транзакции, страхотни курсове за превалутиране, физическа карта, негораничен брой виртуални, светкавични и безплатни преводи между другите с револют. Зареждането на суми категорично не е скъпо.


            А, да. Има в момента промоция 50 лева за поканеният.

            Коментар


            • Еделвайс
              Еделвайс коментира
              Редактиране на коментар
              Мерси за пояснението, ще го имам предвид при бъдещи покупки.

          • #28
            Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
            Темата е изчерпана, но все пак:

            Зареждането на суми категорично не е скъпо.

            М да... безплатно е ...

            Коментар


            • IvanIvanovi
              IvanIvanovi коментира
              Редактиране на коментар
              не само за революцията, втората карта я държиш само за пазаруване в нета, зареждаш я с конкретната сума преди плащането и после си стои празна.
              Аз имам 2 карти, но са вързани към една и съща сметка. Втората стои със статус блокирана и може да се плаща с нея само с ръчно разблокиране през вебприложението, отделно че всяко плащане през нета е с ръчна оторизация пак по същия начин, дори и картата да не е блокирана.
              Когато пазарувах по-активно в ибей /до което стига рано или късно всеки собственик на американско возило/ ползвах само пейпал - напълно безопасно и безплатно.

            • sparkybg
              sparkybg коментира
              Редактиране на коментар
              PayPal е всичко друго, ама не и безплатно. Първо всеки пър се опитва да обръща левовоете във валутата на плащане по техния си (крайно неизгоден) курс и второ има такса, процент от сумата, и то никак не малък процент. Това последното по принцип е за сметка на продавача, ама нали не мислиш че продавача не си го е калкулирал в цената?

              Но да, безопасно е. В общия случай дори да направиш някоя глупост (например да клъвнеш на фишинг), се усещат и блокират нещата.

              На мен поне засега eBay хич не ми е на първите места в списъка при пазаруване на части. И винаги проверявам дали продавача няма и собствен сайт. Това защото и таксите на eBay хич не са малки.

              Като стана дума, EshopWeDrop става и си спазват сроковете. Нула грижи с първите ми 2 пратки, а и предвид обема на едната, цената си е направо перфектна.

            • Esper
              Esper коментира
              Редактиране на коментар
              Ако са 2 карти мисля, че е за предпочитане да са на отделни сметки, към една банка естествено.
              Сигурно таксата за обслужване би била по-голяма отколкото 2 карти към една сметка.
              Ако се ползва интензивно за онлайн шопинг вероятно е оправдано, знам ли.

              Аз лично по-скоро бих закрил и едната а не да отварям друга.

              При ограниченото ползване на революта за онлайн и нулевото на българската сметка/карта то завъртулките при зареждане са ми ОК.

              Но досега не съм я зареждам с директен превод.
              Никога не ми е трябвала революция толкова много.
              Пък и няма да забравя един банков превод преди 4-5 години до украинска банка.
              Подходих с “Колко пък да е една такса за такъв превод?!?”
              Е, много беше, още пЦувам като се сетя!!!

          • #29
            Първоначално публикуван от Еделвайс Преглед на мнение
            п.с. Евентуално решение ще е откъде мога да си дръпна най-новите важни актуализации ръчно за 7-цата, понеже не е лицензирана, например KB00000, KB00001 и т.н. с Windows 7 - Enterprise е на стария лаптоп.
            Друго решение - 10-тия джам си се актуализира и си работи с някои ограничения в настройките и без активация. Също така по принцип с инструмента на M$ за сваляне на 10-ката можеш и да ъпгрейднеш 7-цата директно от диска на който е инсталирана до 10-ка( като 7-цата се запазва и можеш да си върнеш в някакъв срок). Само не знам в твоя случай като е enterprise дали няма да е проблем за ъпгрейд до 10 pro.
            Life is good... on a dirt bike!

            Коментар


            • #30
              Всичко е точно: "оригинален" и "евтин", "Windows", и "стар лаптоп" също. Само 10-ката трудно. Но 7-ца може да се намери на прилична цена, барабар с лаптопа. А това с ъпгрейда свърши отдавна май ...

              Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X