Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какъв графичен таблет?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Какъв графичен таблет?

    Синковеца учи графичен дизайн. Решили сме да му пазаруваме графичен таблет за подарък, ама на мен ми е тъмна индия кое в характеристиките е важно и кое не толкова.

    Мятам белтъци на Wacom Cintiq 16. Добре ли е? Дайте вашите 5 стинки по въпроса, моля. Да речем че цената не е водеща но и нещо драстично по-скъпо от въпросния не е твърде оправдано за момента.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

  • #2
    Почти съм сигурен, че Тропчо беше в такива дилеми преди някакво време. Дано още чете форума и да прочете темата.

    Според wacom това е графичен дисплей, а таблет е онова без екран. Ако е второто - аз ползвам изключително епизодично wacom менте, а именно

    https://www.amazon.co.uk/Graphics-Pr...dp/B072M76LNZ/

    За моите цели, които не са точно графичен дизайн - бива. Цената още по.

    Коментар


    • #3
      Наскоро бях в тази дилема и съм запазил това, въпреки че аз взех аипад.

      https://buyoutside.com/tech/grafichni-tableti/

      Land Rover Discovery
      Където е текло пак ще тече ...

      Коментар


      • #4
        Аз мога да ти дам един WACOM за тест.
        Нищо не разбирам иначе от такива неща.
        По-скоро ще си нарежа шпека върху него!
        Но съм сигурен, че е сума пари, служебен е и в момента никой не го ползва.
        Та ако имаш интерес - пиши!
        Враг усраине

        Коментар


        • ИВАН НЕДОКЛАНОВ
          ИВАН НЕДОКЛАНОВ коментира
          Редактиране на коментар
          АААА не е правилно ...... и двете доставки трябва да са за моя сметка !
          Не ме карай да ти пращам запис после ... .само да хрантутим Еконта .... без друго имат най-високите тарифи

        • Esper
          Esper коментира
          Редактиране на коментар
          Утре ще бъде най-вероятно.
          И нема да се шашкаш от адреса на изпращащият офис - аз просто минавам от там
          Дори си мисля, че поем известен риск с него ама да видим...

        • Esper
          Esper коментира
          Редактиране на коментар
          Отпътува.
          Дано работата която ще ти свърши компенсира нервите около куриера.
          За тая година ми беше дори в повече!


      • #5
        С удоволствие бих тествал, но то аз съм толкова далеч от тия творчески занимания че общо взето надали ще направя голяма разлика между това и обикновен таблет с писалка.

        По-скоро би ми било полезно ако някой реално си е играл с такива джаджи да им каже кривиците и правиците от практическа гледна точка.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • сто
          сто коментира
          Редактиране на коментар
          Не знам колко би натежало, но Esper се затвърди за мен, при една дребна и незначителна сделка, като изключително коректен. Препоръчвам, дет се вика

        • Esper
          Esper коментира
          Редактиране на коментар
          За това не мога да помогна.
          Проверих току що, че табелта е Wacom CTH-690.
          Както казах одеве ако решиш да тествате как работи туй нЯщо в рамките на седмица мога да ти осигуря тест.

        • KingofROAD
          KingofROAD коментира
          Редактиране на коментар
          Sparky, дай го на твоя младеж да го тества ве, за някоя събота и неделя. Ако му хареса, поне ще има ентусиазъм в началото...

      • #6
        Благодаря Esper, ще имам предвид.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #7
          Работата ми е свързана с ползването на таблет (графичен дизайн) и Wacom са относително добри. Спокойно, обаче може да се работи и с мишка. Таблетът е лиготия, която невинаги е оправдана.
          "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

          Коментар


          • #8
            Спарки, купих на дъщеря ми този графичен таблет.

            https://www.jarcomputers.com/p/GTBLW...4096-ni?ref=pr

            Ползва го като има уроци по математика и български в СМГ. Екстендва си екрана и работи с WiteBoard или Sketchable на Майкрософт. После написаното експортва в .pdf или.png
            Георги Танев (0+)
            Land Rover Discovery 1 300 TDi
            Land Rover Club Bulgaria
            0887 930 238, 0878 797 768

            Коментар


            • KingofROAD
              KingofROAD коментира
              Редактиране на коментар
              Това май по-скоро е предназначено за художници...

            • Жоро Танев
              Жоро Танев коментира
              Редактиране на коментар
              Тя и за това го искаше основно, но след първоначалния ентусиазъм започна и да пише на него. Ползва го с кеф вече цяла година, а аз съм доволен, че не е пордната приумица, която да седи на бюрото и да събира прах.

          • #9
            Поръчах Cintiq16. Дано го ползва.

            И да, поначало е за рисуване. Дали и за друго - негова си работа.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #10
              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
              Поръчах Cintiq16. Дано го ползва.

              И да, поначало е за рисуване. Дали и за друго - негова си работа.
              Някакви първи отзиви?
              Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

              Коментар


              • #11
                Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение

                Някакви първи отзиви?
                Моите са че си е почти като лист хартия, с тая разлика че можеш да пишеш и бришеш колкото си искаш. Това даже с фрий софтуер, който поддържа степените на натиск, и без да се заигравам твърде. Мен ме кефи, но предвид че не съм драскач, това е без особено значение, нито някакъв критерий.

                Лонгурът тепърва ще му свиква. Много учене тия дни и няма време за драскане.

                Нещото, което мога да кажа е че не е задължително нужно и да е с дисплей, доколкото курсора се мести и без за се докосва таблета с писслката, тоест виждаш и на компютъра къде ти е върха на писалката, без да драскаш. Пробвах и така - свиква се, поне за рисуване. За писане ми е странно, обаче.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #12
                  Първоначално публикуван от sparkybg


                  Нещото, което мога да кажа е че не е задължително нужно и да е с дисплей, доколкото курсора се мести и без за се докосва таблета с писслката, тоест виждаш и на компютъра къде ти е върха на писалката, без да драскаш. Пробвах и така - свиква се, поне за рисуване. За писане ми е странно, обаче.
                  Задължително ли е постоянно да е вързан към РС/Мак или може да се ползва самостоятелно? Може ли да се върже към андроид таблет? За рисуване говорим.
                  Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                  Коментар


                  • #13
                    Без компир не работи. Връзва се през USB и HDMI едновременно. Към MAC може, към Android не знам.

                    Има и вариант пълна автономия, ама цените са нещо като 3 бона и нагоре, та за мен поне не е вариант.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #14
                      С ваком-а се оказа подобна ситуацията.

                      Онзи дето отлежава в офиса и който не успях да подкарам казаха, че не била работата както аз си мислех.
                      Няма "ръг & тръг", този филм не бил за тук.
                      Трябвало да се издрайфа върху OS-a и WACOM зофт-а, освен това бил чувствителен към модел.
                      Празните дупки отзад на "дъската" не били липси а просто допълнителни аксесоари.
                      Акумулатор, USB dongle, wireless модул - всичко това струвало и вторият ти бъбрек.

                      Та тая тъпа дъска сигурно поне рисува сама!

                      Иван ще каже. Ако успее да я подкара, де!
                      Последно редактирано от Esper; 14-12-21, 17:33.
                      Враг усраине

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X