Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Windows XP Живот

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Windows XP Живот

    Днес попаднах на нещо което съм правил преди 13 години
    пс със уин ХР , система за контрол на достъпа и видеонаблюдение със платка геовижън оригинална не китайско копие.

    Тея клиенти ги бях забравил, след 13 години трябвало да ходят ръчно да го пускат,отказал да тръгва сам след спиране на тока.Проблема е че не вижда PS2 буксата от пепелта ....13 години нонстоп работа,по тоя компютър отчитат заплатите в завод за металообработка.......баси и коравата машина.За сега продължава да работи...има един кондензатор за смяна само.

    Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_20211014_102314.jpg Прегледи:0 Размер:283.7 КБ ID:6779741
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/

  • #2
    Да да... На село имаше един за видеонаблюдение със същата платка. На село тока го гасят-пускат като в дискотека. Отделно - върви обясни на стари хора как да кликне с мишка и да уцели бутона за да пусне нещо.. компътъра го оимах от около 2006-2007 г.
    Та го сдобих около 2012 г с хубаво захранване от някаква маркова машина и системата се пускаше и спираше с бастър палар бутон. До преди 2 години работеше. Имаше и РАЙД, с който съм закачал до 10 харддиска (толкова имах) с това захранване. Сега е горе на гардероба....

    Сега имам 2 стари лаптопчета с ХР (бяха приготвени за изхвърляне), дето ще ги ползвам за ФТП на ИП камерки - има живот!

    Публикувайте отговор

    Коментар


    • #3
      Такъв монитор, работещ, изхвърлих наскоро. Купуван втора ръка 2002 г. някъде. Странно, но тръгваше на най-различни резолюции. Може картината да е смачкана и несъразмерна, но винаги имаше образ.


      А на ХР-то нищо му няма. Ако ти трябва за някоя програмка, качена на него - работи и си пее. За модерни работи не става, но старите неща си вървят.
      Nissan Terrano 2,7 TDI

      Коментар


      • #4
        В унисон с темата ето какво ми се наложи да "запаля" вчера.
        Бизнес0 го искал.
        Ококорих 0чи кат паници като видях LILO в гондолата.
        И кво да видя:

        root@srv:~# date
        Thu Oct 14 08:59:55 BST 2021
        root@srv:~# cat /etc/slackware-version
        Slackware 13.0.0.0.0
        root@srv:~# uname -r
        2.6.29.6-smp
        root@srv:~# uptime
        09:00:14 up 1 day, 23 min, 1 user, load average: 0.22, 0.05, 0.02
        root@srv:~#
        Поне от 5 години не бях виждал и пипал slackware!


        Нема мриене това, ВЕЛИК e слек-а, единствената истинска лайнус дистрибуция, останала към момента !!!
        Враг усраине

        Коментар


        • KingofROAD
          KingofROAD коментира
          Редактиране на коментар
          Що ве? че на Red Hat Linux какво му е? А Solaris?

        • Esper
          Esper коментира
          Редактиране на коментар
          От Червената Шапчица никнат тити.
          Соларис-а и той върви в тази посока.
          Във BSD и slackware е надеждата.
          Имат нещо общо. Какво ли е то?!?

        • KingofROAD
          KingofROAD коментира
          Редактиране на коментар
          братчеди са, ама кой на кого !?!?! ;-)

      • #5
        WindowsXP е прекалено нов. Ето това още се търкаля при мен и WinProxy (http://winproxy.cz/отидоха си и те преди 5 години) ми събира и все още пощата, макар че са силно оредели местата откъдето я тегли.



        Ето и малко >ВИДЕО< (14 годишно) как работи тази антика и.. все още работи.

        От 2006г. се е състезавал с ъптайм постижения във вече несъществуващия uptime-project.net и беше на второ място... А преди него първия, беше и на предпоследно място – едновременно - дори тогава бяха само два W95. Участваше в bulgarian-leаgue и им разваляше статистиката.

        Добре че с freeplace.info (тук е зле ъптайма му - стари "снимки" са) се компенсираха нещата.



        В момента на ъптайм след 49-тия ден, винаги в коментарите излизаха обзалагания дали ще крашира (uptime 49.7 bug) или е пачнат... Е да.. доста е ръчкан.
        Преживял е две сериозни ъптайм сайт системи, защото вече и немския https://uptime24.net/ от 2018г. не работи. Еххх какви времена...

        Иронично... защото практически почти не съм използвал Windows досега (не броим някоя годна служебно преди да ги разкарам) и все нещо НОРМАЛНО съм ръчкал и за декстоп.

        За бонус - Windows 95 Funny Song - дано някой се сети за нея че да не се чувствам само аз толкова стар в тази форум категория.
        Последно редактирано от TStanim; 14-10-21, 17:50.

        Коментар


        • Esper
          Esper коментира
          Редактиране на коментар
          !!!ОМГ!!!
          Някъде има включена машина на времето!


        • bokomo
          bokomo коментира
          Редактиране на коментар
          Е, то във всеки мол можеш да намериш лаптоп с freeDOS. Ептен машина на времето.

        • TStanim
          TStanim коментира
          Редактиране на коментар
          Докато рових за останала информация свързана с написаното, се оказа се че снимката ми е използвана преди 11 години в един вече изоставен блог - http://unapecoralgiorno.blogspot.com...indows-95.html

      • #6
        Аз преди 3-4 години съживявах от отвъдното едни 30+ годишни Солариси на 30+ годишни железа, ъптайм години, много години, щото, а си загасил, а после хардовете на са запалили )
        Бъдете живи и здрави!

        Коментар


        • #7
          Да те отнасяха всичко ъптайм статистиките на въпросните сайтове които ги няма вече. Служебно съвсем малко съм се занимавал с такива.


          Но в случая с идеята на темата е и на досега използвани и работещи такива...неща. Въпросния.. хе 95 ужас се използва и в момента и даже и телефона ми тегли събраната поща от там. Но уви като прокси (това му беше основната функция започнала като сървър в компютърен клуб) никой браузър вече не може да го използва (Firefox с ръчкане по вътрешните му настройки беше последния браузър) - протокола е много остарял.

          И досега не съм намерил заместител т.е. системка изтегляща пощата от много места и пощенски услуги (даже и по POP3 – съвсем базово) и да имитира пощенски акаунт с резултатните всички изтеглени писма. Не желая да използвам външни УЕБ услуги правещи това, по различни причини. И такива акаунти имам (там Mega.nz, Google) но не искам да смесвам нещата.

          Коментар


          • DBRS
            DBRS коментира
            Редактиране на коментар
            BatPost разглеждал ли си? но е платен.

          • TStanim
            TStanim коментира
            Редактиране на коментар
            За съжаление само за Windows, а този W95 е единствения Windows у-нас. Предпочитам нещо за FreeBSD/Linux примерно. :-)

        • #8
          На някой да му се намира IDE кабел за 2.5 цола диск?
          И къс върши работа, 10 санта е ок.
          Уточнявам, че издирвам кабел а не преход.
          В моят музей се оказа, че няма…
          Враг усраине

          Коментар


          • #9
            Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
            На някой да му се намира IDE кабел за 2.5 цола диск?
            И къс върши работа, 10 санта е ок.
            Уточнявам, че издирвам кабел а не преход.
            В моят музей се оказа, че няма…
            Какво по-точно ти трябва и към какво искаш да го свържеш този диск .

            https://www.ebay.com/itm/280510419796

            или

            https://www.delock.com/produkt/82695/merkmale.html

            Коментар


            • Esper
              Esper коментира
              Редактиране на коментар
              Първото точно.
              И не ми трябва толкова че да го поръчвам от намайната си.
              Някой ако се досети че има в някой кашон...
              Иначе си намерих едно индустриално дъно с Атом и IDE в този формат.
              А знам къде имам древен диск от лаптоп и че чудя как да ги подкарам за спорта

          • #10
            Нямам останали, въпреки че имах лаптоп 486DX50MHz и дори сега трябва да имам някъде лаптоп с Pentium 130MHz (или нещо подобно – не помня че почти не съм го използвал – не съм любител на лаптопите)... и в него ако има такъв.. Но първо трябва да го намеря в кой кашон е... и къде. В общи линии мисия невъзможна, но ще опитам да го изровя.
            Последно редактирано от TStanim; 21-10-21, 14:24.

            Коментар


            • Esper
              Esper коментира
              Редактиране на коментар
              И накрая ще се окаже излишно понеже обикновено са директно към дъното.
              Не съм виждал лаптоп на такава "мека" връзка.
              Като цяло такъв кабел е екзотика, като се замисля никога не съм виждал.
              Но ето, че чайниците предлагат...

          • #11
            Аз преди години имах нужда от такова нещо и от Китаи са къде долар и половина ,не 5
            2.5 inch IDE 44-Pin HDD Female to Female Cable 2-inch Lap long Sale в ибея

            Коментар


            • Esper
              Esper коментира
              Редактиране на коментар
              Ако ще да са 50 цента няма да правя онлайн поръчки пъ и не мога.
              Освен това черешката на тортата е, че въпросното дъно не рънва лайнукс и де оказа точно за тая тема - баца само с джам.

              Та пряката нужда отпадна.

          • #12
            2001г купих от една фалирала банка IBM PS1 с монитор и процесор 286 от 1991г за 60лв. Ползвах ги под дос до 2009г когато на компа му изгоря захранването , което не беше стандартно . Изгоря от моя мързел , защото 8г не му бях чистил прахта а иначе с компютъра нямаше проблеми до края !

            Коментар


            • TStanim
              TStanim коментира
              Редактиране на коментар
              Тогава 286 все пак са имали някаква стойност, която изчезна напълно след 98-ма. В една банка в която работих, директора след дълго обмисляне дали да бракува 6 такива... системи в крайна сметка реши че документално му е по-лесно да ги изрине.. т.е. дари на местното РПУ. Беше ми толкова забавно за какво ще ги използват, след като видеокартите им не можеха да работят в графичен режим - беше нещо окастрено само за банки предназначено. Единствения 286 някак постигащ графичен режим, беше на юристката (юрисконсулт) вместо пишеща машина и бях инсталирал една руска програмка (юристката също знаеше добре два езика че и с немския три) текстов редактор използващ няколко модела матрични принтери в хитър бърз графичен режим и докарваше не лош печат макар и с ОГРОМНO характерно „Ж“ извисяващо се над всички букви..
              Та се забавлявах за какво може да се използва такова нещо в полицията и от... полицаи докато... не ме назначиха единодушно аз да ги обучавам... Мда.. Тогава спрях да се забавлявам. Едва със зор подкарах една игра в текстов режим (макар че си мисля че въпросната стрелялка беше прекалено сложна за въпросното... предназначение), текстов редактор простичък вместо пишеща машина и това е.

          • #13
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG-be4ac034b5b062b561a948f6401463c7-V.jpg
Прегледи:116
Размер:227.7 КБ
ID:6782600

            Сменям тоя кондензатор и го пускам по пързалката.
            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
            Анатолий Пейчинов o8875о9815
            https://dvrbg.com/

            Коментар


            • #14
              Реших да сменя дъното....елит...нещо си.

              Намерих подобна машина ,дъното е на горната снимка с кондензатора,то ще е новото.

              P4 на 3.2 гигахерца.Видео Х550 пасивно охлаждане,фортрон захранване.

              Идеята е да ползвам старата операционна система,за да не си играя седмица да настройвам контрола на достъп,а и картите от работниците не могат да се съберат със месеци.

              За мое учудване диска с ХП-то тръгна за 10 минути със инсталирането на новите драйвери ,най вече геовижъна захапа и тръгна,а тя тази платка е много капризна.Интересното е че тоя ХП не е виждал интернет за тези 13 години.Работил е само в локална мрежа със 512 рам

              За сега работи добре и стабилно.
              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
              Анатолий Пейчинов o8875о9815
              https://dvrbg.com/

              Коментар


              • p-pleven
                p-pleven коментира
                Редактиране на коментар
                Дъното може да е Elitegroup (ECS), като гледам и цвета на платката - в началото на тои век удариха в земята всякакви Гигабайти, Асус, Асрок, MSI ... то май други май няма (Оставяме на страна марковите, които бяха на безбожни цени, а и ги нямаше на пазара). Предложиха много гъвкави решения за дъна, за цена - също и бяха безпроблемни.

              • Esper
                Esper коментира
                Редактиране на коментар
                Имаше и Абит. Баха по-геймърски насочени от асус.
                Спомням си колко бърсах лиги преди да мога да си купя BE6-II.
                След няколко години експлоатация се наложи да сменя ВСИЧКИ кондензатори около слота.
                Те бяха поне 10 в идеална редичка непосредствено до сокета - явно температурата от CPU не им понасяше особено.
                А и очевидно си бяха говн@ независимо, че модела се водеше турбо-гъзария, тежка артилерия.
                Доп. контролер за дискове с RAID (на жабата титите), на теория дъното можеше да подкара 8 диска!

                Да се чуди човек на ентусиазма ми но помня, че ремонта го правих с разпояващата станция на Weller.
                Чак толкова луд да ги свалям "на ръка" не съм бил, може би 20 кондензатора смених тогава, почти всички.

                Не си спомням как приключи но работеше.
                В един момент намерих двупроцесорно дъно на Slot 1 и вероятно това съм го подарил.
                Сега гледам в ибей същото дъно с процесор и рам за 180$ - откaчИ тоо народ.

                В къщи обаче имам някъде един кошник с P75 процесор на цокет 7, АТ формат.
                Не знам само дали ще намеря клатикура, че по спомени беше само с DIN конектор а хуйесби по това време - нихуя.
                Ексюзми шина 8 бита но не помня какво има на нея, май само CD-ROM, S3 ViRGE на Diamond, у-а!
                Все тая, ако диска не се е размагнитизирал трябва да стартира SCO OpenServer 5.
                Не е пален от поне 15 години ама лошото е, че нямам такъв джиджен монитор като този на снимката.
                'Баааааго, CTX беше извънземна парка!
                Последните монитори с кинескоп изхвърлих преди 5-6 години ама точно CTX не помня да съм имал за личен.
                И донякъде съжалявам че ги хвърлих, че последният беше някакъв много профи 19 цола, с тринитрон тръба и няколко канала за видео.
                Единият беше с RGB и синхронизация на отделни канали с BNC.
                Обаче го носехме 2 човека а при включване лампите примигваха.
                Последно редактирано от Esper; 22-10-21, 09:47. Причина: Допълване

            • #15
              Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение
              ...А на ХР-то нищо му няма. Ако ти трябва за някоя програмка, качена на него - работи и си пее. За модерни работи не става, но старите неща си вървят.
              Повечето газаджийски софтуер върви най-добре точно на ХР

              Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
              Из "Златния телец"

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X