Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Конфликт с JAR Computers заради сервизен протокол

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Конфликт с JAR Computers заради сервизен протокол

    Преди няколко месеца си закупих от JAR Computers няколко флашки за лично ползване.
    В къщи не ги пробвах всичките за да ги видя дали работят, което е и грешката ми !
    Последната която разпечатах да я ползвам в началото на този месец /APACER 64 GB/, ми направи впечатление
    че светодиода и не реагира при включването и в USB входовете на PC-то.Трябваше да я слагам и вадя няколко
    пъти, за да може компютъра ми да я разпознае. Освен това цокъла и след няколкото включвания към компютъра
    се разклати. Занесах я в сервиза на фирмата, където я взеха за проверка. Чаках около месец докато ми се обадят
    дали ремонта и е приключил или ако не са успяли да я отремонтират - да ми я сменят с нова !
    Но какво бе моето разочарование когато отидох в сервиза и ми я върнаха така, както им я бях оставил.
    Съответно им я върнах след подобаващ скандал и заплаха че ще отнеса въпроса към Комитета за защита на потребителя !
    В момента чакам какво ще измислят отново за да не ми я сменят с нова, защото стана явно че не са в състояние да я ремонтират:
    https://consumer.apacer.com/eng/content.php?sn=912

  • #2
    Ами всеки твой пост е свързан с някакво мрънкане за дигитални проблеми Нещо май...
    "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

    Коментар


    • #3
      Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
      Ами всеки твой пост е свързан с някакво мрънкане за дигитални проблеми Нещо май...
      Не си прав. Имаше и питане как да си ремонтира кенефчинията за без пари.

      Коментар


      • #4
        Ами всеки твой пост е свързан с някакво мрънкане за дигитални проблеми Нещо май...

        Г-не съжалявам,
        но с автомобилите съм приключил преди около 10 години, така че не бих могъл да пея
        във вашия "камерен" състав !?
        А темите във форума са многообразни и обхващат множество аспекти от живота . . .


        Коментар


        • #5
          Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение

          Не си прав. Имаше и питане как да си ремонтира кенефчинията за без пари.
          Верно - спомних си... Пак е мрънкане.
          "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

          Коментар


          • #6
            64gb флашка през usb2 ще и трябва около половин минута изобщо за да се покаже във Windows и то ако на Windows всичко му е наред (а то рядко е така). Даже бях изненадан че правят такива големи на usb2 ама явно правят (алтернативата е да изхвърлят калпавите чипове от бина).

            Ако през тази половин минута я извадиш, на следващото вкарване ще има и процедура по проверка която ще трае още толкова. Може и повече - ако има множество дребни файлове там.

            ---

            Преди години Jar имаха репутацията че вземат всичко обратно, независимо колко очевидно е че сам си го счупил.

            Нещо като Лидл с инструментите ама на Jar явно им омръзна защото това им е основен бизнес а определена категория клиенти взеха да наглеят.


            И какво става сега - носи им някой нещо което като ново струва 20лв, механично е счупено и тоя някой се пеняви сякаш те са му срали в гащите.

            Какво друго да направят, освен да го вземат със сервизен протокол и да му я върнат точно както го е оставил?


            Теоретично могат да му го сменят защото два пъти разправия им струва повече от 20лв и на по-учтив клиент сигурно ще го направят.

            Но най-доброто, което един бизнес може да направи с някои клиенти е да ги убеди да работят с конкурентна фирма.
            Последно редактирано от Ясен; 24-09-21, 23:49.

            Коментар


            • #7
              п.п. да не си помисли някой че съм фен на Jar - мизерни са както всички други търговци у нас, но в конкретния мач няма съмнение за кого ще викам.

              Коментар


              • #8
                Преди година купих един леко екзотичен от към капацитет 2 цола HDD от тях.
                Като го включих това, което показваше SMART не го бях виждал на нов диск.
                Върнах им го и го приеха без никакви условности, въпреки че работеше.

                Преди 2 седмици в една поръчка бях купил и тъндърболт контролер на асус.
                Оказа се несъвместим с моето дъно. То не пишеше да е съвместим и явно нямаше да сработи ма тъп шоп - требе да провери.
                Е не сработи.
                Върнах им го, друг офис и отново нула проблеми.

                Та на руска ракета и космоса и е крив!!!
                Враг усраине

                Коментар


                • #9
                  Та на руска ракета и космоса и е крив!!!

                  Не знам някой защо забърква тук руските ракети, след като те първи покориха Космоса !
                  Първо с кучето Лайка още през 1957 година и след това с първия полет на човек в Космоса
                  през 1961 година. Осъществен от феноменалния летец - изпитател . . .Юрий Гагарин !
                  По всяка вероятност лицето пуснало този нелеп коментар, е получило образованието си
                  след ИСТОРИЧЕСКАТА 1989 година. Подир която думата "Русия" или "руски" бе станала синоним
                  на нещо пошло, докато "краварите" отвъд Окена вече бяха започнали да бъдат издигани в култ !

                  А сега директно върху темата:
                  От поръчките които сте им правили и струващи сериозни суми, един непредубеден страничен наблюдател
                  ще му "светне" че сте техен постоянен клиент / по-всяка вероятност техен колега/, към когото са имали
                  по-специално отношение. Отколкото биха имали към един непознат човек от улицата, закупил от
                  тях флашка за 8 лева !
                  Затова са решили да "отрежат" мен непознатия, за да "облагодетелствуват" такива персони като вашата !
                  Този случай е поредното доказателство за пропадналото ни и болно общество, където хората винаги са
                  се деляли на . . .НАШИ и ВАШИ !!!
                  Но явно този път тези "момченца" са си намерили майстора и номера който ми скроиха с тази
                  дефектна флашка / купена на килограм / и продавана на десеторна цена у нас, ще го помнят дълго !



                  Последно редактирано от Boa; 29-09-21, 18:08.

                  Коментар


                  • krassitch
                    krassitch коментира
                    Редактиране на коментар
                    От тия китайски флашки по 8 лв/бр се печели малко-1-2 лв макс,а проблеми имат.Който може да жонглира с тях,да продава,печели,и да дава гаранция,ще го призная за факир...Когато предложиш на клиента малко по-скъпа и качествена,например-11-12 лв,той казва:-Ама те вървят по 8...

                  • Esper
                    Esper коментира
                    Редактиране на коментар
                    Този жалък опит да ми направиш профил е пълен провал.
                    В него няма нито едно вярно попадение.
                    Дори геополитическата ми ориентация не си налучкал - аз съм русофил.

                    Дано не разчиташ на дедкукцията си за нещо важно.

                    Вероятно не го съзнаваш обаче той обяснява защо постигаме коренно различни резултати.

                    Интересно каква насока ще ти даде приказката: каквото повикало - такова се обадило.

                    И други има но са в разрез с добрият тон.

                • #10
                  Първоначално публикуван от Boa Преглед на мнение
                  Та на руска ракета и космоса и е крив!!!

                  Не знам някой защо забърква тук руските ракети, след като те първи покориха Космоса !
                  Първо с кучето Лайка още през 1957 година и след това с първия полет на човек в Космоса
                  през 1961 година. Осъществен от феноменалния летец - изпитател . . .Юрий Гагарин !
                  По всяка вероятност лицето пуснало този нелеп коментар, е получило образованието си
                  след ИСТОРИЧЕСКАТА 1989 година. Подир която думата "Русия" или "руски" бе станала синоним
                  на нещо пошло, докато "краварите" отвъд Окена вече бяха започнали да бъдат издигани в култ !

                  А сега директно върху темата:
                  От поръчките които сте им правили и струващи сериозни суми, един непредубеден страничен наблюдател
                  ще му "светне" че сте техен постоянен клиент / по-всяка вероятност техен колега/, към когото са имали
                  по-специално отношение. Отколкото биха имали към един непознат човек от улицата, закупил от
                  тях флашка за 8 лева !
                  Затова са решили да "отрежат" мен непознатия, за да "облагодетелствуват" такива персони като вашата !
                  Този случай е поредното доказателство за пропадналото ни и болно общество, където хората винаги са
                  се деляли на . . .НАШИ и ВАШИ !!!
                  Но явно този път тези "момченца" са си намерили майстора и номера който ми скроиха с тази
                  дефектна флашка / купена на килограм / и продавана на десеторна цена у нас, ще го помнят дълго !


                  А тут у нас очередной фанат русского мира, который на самом деле по-русски ни черта не понимает. Иначе знал бы что справедливо тогда, когда всем поровну, а тебе любимому - больше.

                  Мен пък ме дразнят тия дето се влачат с явно счупени от тях стоки в гаранционния сервиз и заради тях стоките и за мен са по-скъпи.

                  п.п. как пък става така че още първия път когато вляза в някакъв магазин към мене все имат по-специално отношение? Независимо дали е кварталната бакалия, магазин за музикални инструменти или пък за строителни материали.

                  И по телефона да се обадя, и по пощата да пиша - пак така, да не каже някой че приличам на Ален Делон и затова.
                  Последно редактирано от Ясен; 29-09-21, 20:19.

                  Коментар


                  • ИВАН НЕДОКЛАНОВ
                    ИВАН НЕДОКЛАНОВ коментира
                    Редактиране на коментар
                    Тъкмо щях да ти подметна за външността : )

                • #11
                  Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение

                  ...
                  п.п. как пък става така че още първия път когато вляза в някакъв магазин към мене все имат по-специално отношение? Независимо дали е кварталната бакалия, магазин за музикални инструменти или пък за строителни материали.
                  ..


                  Като чуя че е специално за мен, дето стъпвам там за пръв път, директно си бия камшика. От страх, че ми предлагат нещо на поне двойна цена

                  Коментар


                  • Ясен
                    Ясен коментира
                    Редактиране на коментар
                    Аз такива места ги разпознавам от витрината само и влизам в краен случай. Ама и на такива места се оправям по-добре от Боата.

                • #12
                  това е към Ясен: Като им звъниш на изключен телефон с извадена сим карта такова ще е отношението.


                  Да пробуташ клиент като боата на конкуренцията си е чисто нарушение на чл. 29 от ЗЗК.

                  Коментар


                  • #13
                    Гледам и в HWBG са те подкарали. Там конфликта се заражда пък тук се разгаря?
                    Hyundai Tucson JM 2.0 CRDI 4WD

                    Коментар


                    • Esper
                      Esper коментира
                      Редактиране на коментар
                      Сапунката е по всички канали?
                      Не че съм особено изненадан...

                  • #14
                    Нещо като Лидл с инструментите ама на Jar явно им омръзна защото това им е основен бизнес а определена категория клиенти взеха да наглеят.



                    И в този случай се разбра че с подобни балкански субекти и нахалници трябва да се играе . . .твърдо !
                    Или както се споменаваше Бай ви Ганя в един виц от времето на "зрялото" социалистическо общество:
                    - Завалията, на финала си изяжда не само боя, но и торбата . . . със сол !
                    Така че най-сетне клекнаха, "юнаците":

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screenshot_145840.jpg
Прегледи:174
Размер:46.0 КБ
ID:6776618




                    Коментар


                    • #15
                      Просто им е писнало от теб.
                      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X