Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с музикален усилвател AKAY AM-75

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с музикален усилвател AKAY AM-75

    Купих го с голям мерак. Усилих го до край (нямаше никой в къщи), за проба. 5 минути Айрън Мейдън. И спря. Някой разбира ли на тази техника, имам нужда от помощ. 0889 437 686, Жоро.
    Георги Донев, 0889 437 687
    Nissan Patrol Y60

  • #2
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:akai-am-75-digital-integrated-amplifier-reference-master-.jpg
Прегледи:452
Размер:184.4 КБ
ID:6740140
    Ако е този.... Ремонтира се лесно - вътре реализиран с обикновенни евтини(има ги) крайна транзистори по класическа схема и няма нищо по особено....
    Би трябвало във всеки сервиз бързо и лесно да го направят!

    Коментар


    • #3
      Първоначално публикуван от mishomishev Преглед на мнение
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:akai-am-75-digital-integrated-amplifier-reference-master-.jpg
Прегледи:452
Размер:184.4 КБ
ID:6740140
      Ако е този.... Ремонтира се лесно - вътре реализиран с обикновенни евтини(има ги) крайна транзистори по класическа схема и няма нищо по особено....
      Би трябвало във всеки сервиз бързо и лесно да го направят!
      Този е. Сега отивам при познат електронаджия. Благодаря за инфото, че се притесних много.
      Георги Донев, 0889 437 687
      Nissan Patrol Y60

      Коментар


      • #4
        Първоначално публикуван от mishomishev Преглед на мнение
        Ако е този.... Ремонтира се лесно - вътре реализиран с обикновенни евтини(има ги) крайна транзистори по класическа схема и няма нищо по особено....
        Би трябвало във всеки сервиз бързо и лесно да го направят!
        Обикновено проблемът не е ремонтът като такъв, а намирането на оригинални или поне не ментерливи части.
        Както би трябвлао да се подразбира, такива не могат да бъдат закупени от али-чичо, независимо какво твърдят търговците там.
        Същото важи и за някаква част от нашенските магазини. Все пак зареждат стока от бабата на али.
        Не чета коментари и не отговарям на такива.

        И коментаторите...

        Коментар


        • #5
          Възможно ли е да има някаква термозащита и след известно време да проработи сам ?

          Коментар


          • #6
            При тия техники проблемите рядко се оправят сами. А ако го направят, обикновено е сигнал, че пак ще се появят...
            Не чета коментари и не отговарям на такива.

            И коментаторите...

            Коментар


            • #7
              Не се оправи сам. Цяла нощ се въртях около него. Към 16 часа трябва да отида при майстора, той и мъртви е вдигал. Така поне говори градската мълва... Ако не се оправи... поръчвам си един Магнат с лампов предусилвател, и ще търся някой да ме приюти, защото жената...
              Георги Донев, 0889 437 687
              Nissan Patrol Y60

              Коментар


              • #8
                Първоначално публикуван от Георги Донев Преглед на мнение
                ...Ако не се оправи... поръчвам си един Магнат с лампов предусилвател, и ще търся някой да ме приюти, защото жената...

                Така, както те чета май директно предпочиташ да не се оправи?


                Враг усраине

                Коментар


                • #9
                  Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение


                  Така, както те чета май директно предпочиташ да не се оправи?

                  Майстора каза, че ще го оправи. Проблемите са, както са писали колегите по-горе: изгорели предпазители, лоши спойки при предишен ремонт, и поставени неправилни транзистори. Утре трябва да съм наясно какви транзистори ми трябват, че и те са проблем - мамка му и ковид!!!
                  На Магната съм много навит, ама струва колкото малка почти нова кола...

                  https://www.muziker.bg/magnat-mr-780
                  Последно редактирано от Георги Донев; 11-05-21, 16:47.
                  Георги Донев, 0889 437 687
                  Nissan Patrol Y60

                  Коментар


                  • #10
                    Не знам какво е неправилни...
                    Що се отнася до ментетата...
                    Ако не можеш да намериш - обади се. Имам почти всички видове комплементарни транзистори в наличност.
                    Мисля че при теб оригиналната двойка е 2SA1941 и 2SC5198...
                    Качествените струват около 3 лева(мисля) драйверите около лев лев и нещо...
                    П.П
                    Не ми работа но... В този усилвател вътре няма нищо особено нито съществено... но пък е силно надценен и народа си мисли че е кой знае какво....
                    Магната от музикера също... като махнеш лепенката - усилвател за около 400-500лв... оттам нагоре е... имидж реноме и ...

                    Коментар


                    • #11
                      Първоначално публикуван от mishomishev Преглед на мнение
                      Не знам какво е неправилни...
                      Що се отнася до ментетата...
                      Ако не можеш да намериш - обади се. Имам почти всички видове комплементарни транзистори в наличност.
                      Мисля че при теб оригиналната двойка е 2SA1941 и 2SC5198...
                      Качествените струват около 3 лева(мисля) драйверите около лев лев и нещо...
                      П.П
                      Не ми работа но... В този усилвател вътре няма нищо особено нито съществено... но пък е силно надценен и народа си мисли че е кой знае какво....
                      Магната от музикера също... като махнеш лепенката - усилвател за около 400-500лв... оттам нагоре е... имидж реноме и ...
                      Дай телефон, днес след обяд ще ти се обадя.
                      Георги Донев, 0889 437 687
                      Nissan Patrol Y60

                      Коментар


                      • #12
                        Мишо, писах ти на лични, ама форума го поразвалиха, та не съм сигурен дали си получил писмото. Трябват ми: С 3855 - 2 бр, А1491 - 2 бр, С 3298А - 2 бр, С 2911 - 2 бр. Другото не го разбирам, ама пиша: Ценери 27 V С 2911
                        180 V/140мА. Утре след обяд ще ти се обадя, че до към 14 часа съм натоварен много. Благодаря ти! Поздрави, Жоро.
                        Георги Донев, 0889 437 687
                        Nissan Patrol Y60

                        Коментар


                        • #13
                          Зарежи този майстор! Щом трябва ти да си търсиш части, нема какво да говориме.
                          Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                          Коментар


                          • #14
                            Получих получих...Освен твоето получих и още едно от януари - абе наистина има някакъв проблем в пощата тук..
                            Наистина има несъотвествия...които трябва да се уточнят..
                            В случая с усилвателя се слагат транзистори които са точно определена комплементарна двойка.Т.е с еднакви параметри но обратен поляритет.
                            В твоя случай крайната оригинална двойка е A1941 и C5198 - пълното наименование е 2SA1941 2SC5198 ... в твоя случая някой е заменил С5198 с С3855
                            Другите два транзистора трябва да са драйверни - не са ми познати - но като им гледам корпусите би трябвало А1837 и С4793 да свършат работа - средномощни транзистори двойка които управляват крайната двойка.Ако ли пък не са подходящи имам и други..
                            Ценер на 27 волта - мисля че нямам. Не съм срещал сякаш такъв в усилвател - досега... Да няма някаква грешка?? Ако все пак трябва на всяка цена 27 може последователно 15 и 12V = 27

                            Трябва да ги изясниш тези неща с майстора допълнително.. И това е.

                            Наистина откакто падна пандемията и спряха пътуванията - електронните части изчезнаха.. Трудно се зарежда магазините изпитват проблеми ...

                            Коментар


                            • #15
                              Първоначално публикуван от mishomishev Преглед на мнение
                              ...Наистина откакто падна пандемията и спряха пътуванията - електронните части изчезнаха.. Трудно се зарежда магазините изпитват проблеми ...
                              Това важи за куфарната търовия с която зареждат магазините с ментета.
                              А онлайн търговията не е спирала работа. Фарнел, Маузер, Диджикий, ТМЕ и т.н. бачкат и доставят каквото требе...
                              Не чета коментари и не отговарям на такива.

                              И коментаторите...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X