Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Не можем да намерим вашата камера

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Не можем да намерим вашата камера

    За първи път откато разпалагам с компютър / над 10 години/ се сбъсквам с толкова труден и щекотлив проблем !
    Вече близо седмица не съм в състояние да го разреша, макар че прерових изцяло Интернет пространството, свързано
    със сайтове на английски и руски език !?
    В един момент в който поисках да ползвам WEB камерата на моя лаптоп се оказа че системата Windows 10, не може да е открие:
    WE CAN NOT FIND YOUR CAMERA
    Приложенията от трети страни като SKYPE, VIBER & YANDEX TELEMOST ми се оказаха блокирани.
    От диспечера на устройствата ми изчезна камерата, както и от останалите "сервизи" на оперативната система Windows !
    На Skype имам черен екран с някакъв странен надпис на UScreen Capture / програма която никога не съм инсталирал на своето РС /
    и която липсва на компютъра ми."Телемоста" на Яндекс пък показва само снимка на работния плот на компютъра ми, което ме накара
    веднага да сложа парче от черен изолирбанд върху камерата на лаптопа ми:

    Натиснете снимката за да я уголемите  Име:Хакната камера на лаптоп.jpg Прегледи:0 Размер:66.9 КБ ID:6715934

    От инструкциите които събрах по разни форуми из Интернет пространството, направих следното:
    1./ От НАСТРОЙКИ - ПРИЛОЖЕНИЯ - нулирах камерата и рестартирах > НИЩО.
    2./ Изтрих камерата - рестартирах - преинсталирах и пак > НИЩО.
    3./ Проверих ДОПЪЛНИТЕЛНО системата срещу вируси чрез сканиране с UnHackMe
    и Process Hacker > НИЩО.
    4./ Опитах се също да добавя камерата /като старо устройство/ в Диспечера на устройството,
    но и там тя не ми излиза. А системата иска да я добавя от диск на . . . производител !?
    5./ С риск влязох в регистрите и промених ключа на WEB камерата > НИЩО.
    6./ ВЪЗСТАНОВЯВАНЕ НА СИСТЕМАТА не съм ползвал, защото от някои от форумите разбрах
    че и това не помага !

    Там твърдят че са се отървали от този проблем след като са изтрили
    програмата - REPLAY VIDEO CAPTURE.
    Но такава програма аз нямам на компютъра си !
    Явно проблемът се крие в някоя друга програма на лаптопа ми със същите функции ?!
    Скоро подобни съмнителни програми с "прихващане на екрана", които съм свалил от торенти са:
    1./ Cameyo v2.6.1191
    2./ Turbo Studio v19.6.1208.25
    3./ VMware ThinApp v5.2.4.99646 00
    И явно по всяка вероятност ще трябва да започна от тях . . .
    Последно редактирано от Boa; 03-03-21, 14:51.

  • #2
    По спомен докато бях с тая 10-ка имаше някакви настройки да се даде разрешение кое приложение или браузер да използват камерата и микрофона.

    Коментар


    • #3
      Има лаптопи със статус "End of life". Спряна поддръжка. За тях не пишат нови драйвери. Ако 10-тката го подкара с вградените си драйвери - добре.

      Първите 10-ки поддържаха тъчскрийна на компа на жената. Следващите версии - не.

      Има шанс и при теб да е така.

      Коментар


      • #4
        За разбиране на проблема:
        Първо пишеш: От диспечера на устройствата ми изчезна камерата, после отдолу: 2./ Изтрих камерата - рестартирах ... Кое от двете се е случило, и какво е актуалното състояние. Във диспечера на устройства има ли камера, или има ли непознати устройства(Обикновено са обозначени с жълт триъгълник, с удивителна)? Ако там нищо не се показва, камерата е заминала на хардуерно ниво. Обикновено, това не се ремонтира.
        Отделно, ако какъвто и проблем да има с камерата, Skype и подобни, могат да се стартират, да се провеждат разгори, но без камера. Ако тези приложения не се стартират изобщо, имаш някакъв вирус, или рядък софтуерен проблем.
        От гореспоменатите програми само ThinApp съм ползвал, и е платена. Алтернативите на платените с кракове са бъкани с вируси и подобни. Ако е такъв случая започни с връщането на система назад, а не с деинсталиране. Тогава може да се оправи. В този случай могат да се търсят програми за оправяне с вируса, но рядко помагат. Най-добрия тест в този случай е да си направиш стартираща флашка с някой линукс, убунту е може би най-лесно и да стартираш лаптопа от флашката и да тестваш дали камерата не работи, значи е заминала. Ако така проработи, имаш вирус или уиндоуса е направил грешка.
        По описанието залагам или на вирус или на заминала камера.

        Коментар


        • #5
          Много вероятно е с последните ъпдейти на win10 да ти е изчезнала камерата. Имам проблем с два лаптопа на който им изчезна wifi-я. След много и всякакви опити на единия се активира чак като преинсталирах с версия преди 1909 на системата и после си се ъпдейтва. На втория обаче се активира след преинсталацията а след ъпдейтите до последна версия пак се деактивира и никакви усилия не могат да я накарат да тръгне. Непрекъснато ми дава съобщения, че не се поддържа тази карта. Явно това е един от начините да ни накарат да си купуваме нов хардуер, нищо , че някой от старите системи са по-стабилни и добри от новите на пазара.
          Хюндай Санта фе 2,2, АК; Форд с-мах 2.0, РСК; Форд Транзит; Киа Соренто

          Коментар


          • #6
            Я снимай и кажи има ли я в диспечера на устройства. Тук да видим какво става. Ако я има добре, ако я няма да видим дали ще отваряш капака над матрицата кабел ли се е измъкнал, драйвер ли не е читав и т.н.
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Без име.png
Прегледи:350
Размер:448.1 КБ
ID:6716097

            Коментар


            • #7
              Благодаря Ви на всички които сте взели участие до този момент в тази твърде трудна дилема за разрешение, защото тя се отнася

              и за Вас самите, тъй като никой от нас не е ЗАСТРАХОВАН от подобни неприятни събития !


              Насоките ни накрая, ако нито едно от представените решения до този момент не е достатъчно, е че може да се опитам да премина

              към алтернативно приложение за камера. Защото п
              овечето от тях макар че не са приложения в "стил Метро" , идват с техен софтуер

              за форматиране, а в повечето случаи и със собствени драйвери.

              Между архивираните ми програми които пазя за подобни неприятни случаи имам една такава:

              WebCam Surveyor v1.7.5

              Същата макар че е на повече от 10 години е добра, защото съм я ползвал на времето с успех.

              Инсталирах я на компютъра си и окончателно разбрах, че камерата ми работи, но най-вероятно е хакната :

              Натиснете снимката за да я уголемите  Име:Блокиран WebCam Surveyor .jpg Прегледи:0 Размер:66.2 КБ ID:6716246


              Както ясно се вижда от снимката МОНИТОРА на програмата е БЛОКИРАН от този странен надпис:

              UScreenCapture

              Камерата работи, но заснема само ДЕСКТОПА на компютъра !?

              В интернет пространството намерих публикуван в чуждестранен форум, абсолютно същия проблем като моя :


              https://linustechtips.com/topic/9857...-to-remove-it/

              Така че ще чакам предложеня, как да излеза от тази неприятна ситуация . . .
              Последно редактирано от Boa; 04-03-21, 12:44.

              Коментар


              • #8
                https://www.malwarebytes.com/mwb-download/ Сканирай с тази чудесия.

                Коментар


                • #9
                  Първоначално публикуван от Boa Преглед на мнение
                  Както ясно се вижда от снимката МОНИТОРА на програмата е БЛОКИРАН от този странен надпис:
                  Странният надпис май казва, че въпросният софтуер нещо не харесва българския формат за дата и не разпознава датата като валидна.

                  Защо не пробваш да смениш формата на датата?

                  Ние не сме неутрални!

                  Коментар


                  • #10
                    Странният надпис май казва, че въпросният софтуер нещо не харесва българския формат за дата и не разпознава датата като валидна.

                    Защо не пробваш да смениш формата на датата?


                    Това е умно и не толкова трудоемко предложение !
                    Как да направя това, без да се получи накой "допълнителен" сакатлък !?
                    Това ли трябва да ползвам за ориентир:

                    https://bg.if-koubou.com/articles/ho...indows-10.html
                    Последно редактирано от Boa; 04-03-21, 14:24.

                    Коментар


                    • Чавдар (V93)
                      Чавдар (V93) коментира
                      Редактиране на коментар
                      Именно


                      12345

                  • #11
                    От гореспоменатите програми само ThinApp съм ползвал, и е платена. Алтернативите на платените с кракове са бъкани с вируси
                    и други подобни.


                    От всички участници във форума обсъждащи поставената от мен злободневна тема, вие излязохте . . .прав !
                    VMware Thin App този път ми "изяде" главата:


                    https://rghost.net/8cpdPhslZ заразената програма

                    Тук се намира пълното сканиране на компютъра което направих с Malwarebytes:

                    https://rghost.net/private/7GYJXsTp9/7e0b71525e39438fe084bc34dd7ea012 доклада

                    Ще бъда благодарен, ако някой ме насочи от вас как да изляза от тази каша !?

                    Коментар


                    • #12
                      Новите Фужитсу камерата и микрофона се разрешават/забраняват заедно от БИОС-а.
                      имах няколко случая, където в биоса тази опция я няма и сервиза се намесваше
                      Публикувайте отговор

                      Коментар


                      • #13
                        Извинявам се,
                        но тъй като връзката към доклада на програмата Malwarebytes с която направих пълно сканиране
                        на компютъра ми онзи ден, ПО-ГОРЕ не работи /по независещи от мен причини/ я преместих в облака MobiDrive:

                        https://mobidrive.com/sharelink/4xXs...cW8V7zojkRuEBB

                        Надявам се някои от Вас / който има нужната квалификация / да я прегледа и да ми каже какво да правя , от-тук нататък ?
                        Лошото е че в този доклад злополучната програма VMware ThinApp / която работи чрез прихващане екрана на компютъра/
                        не е засечена, тъй като в доклада е записано, че . . .компютъра не е засегнат от зловреден софтуер ?!
                        Последно редактирано от Boa; 06-03-21, 10:50.

                        Коментар


                        • #14
                          Открити заплахи:
                          41
                          Заплахи под карантина: 0

                          Защо не си му дал карантина и да ги изтрие ?

                          Сега махай онази програма и дай с тази https://www.malwarebytes.com/adwcleaner/ и след това с https://www.techsupportall.com/adware-removal-tool/ и да видим.

                          Коментар


                          • #15
                            Оскъдните данни които съм "открил" до сега свързани с този проблем, ползващ предоставена ми информация

                            в Интернет е оскъдна и повръхностна, като определението за "философския камък" от Ранното Средновековие !

                            Аз не разчитам единствено на местни форуми, а се старая да черпя мнение и препоръки и от чужди такива !

                            До този момент съм използвал следните помощни и антивирусни програми за разрешаването на проблема:

                            1. / Dr.WEB CureIt

                            2. / Farber Recovery Scan Tool

                            3. / UnHackMe

                            4. / Kaspersky Total Security 2021

                            5. / Malwarebytes

                            но никоя от тях не успя да открие нещо обезпокоително в компютъра ми, освен наличието на множество

                            инсталирани от мен "Потенционално нежелани програми".

                            Относно наличието на явлението USCreen Capture /блокирало WEB камерата ми/, потребители от COMSS.Club ме увериха

                            че това не е вирус, ами "программное обеспечение" и ми дадоха идеята да сканирам компютъра си с помощната

                            програма на Windows:

                            Everything 1.4.1.1005x64 /последна версия/

                            Направих го и за мое най-голямо очудване тя намери проблемния файл, скрит в системната папка SysWow64:

                            uscreencapture.ax

                            Не го изтрих, ами направо го унищожих посредством метода BSI-VSITR /надежден немски стандарт/, рестартирах

                            компютъра, но за съжаление . . .проблема си остана ! Макар че в някои чуждестранни форуми прочетох че това е

                            достатъчно, за да се възстанови нормалната работа на WEB камерата на устройството:

                            https://img321.com/v...a4-3aba1d8fc30a
                            Последно редактирано от Boa; 23-03-21, 17:53.

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X