Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Актуализиране драйвер на графична карта в Windows 10

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Актуализиране драйвер на графична карта в Windows 10

    Лаптопът ми е Toshiba от серията "L" /64 bit/ който вече остаря, защото процесорът Mobile Dual Core Intel Pentium T4300, 2100 MHz (10,5x200)
    е от четвърто поколение INTEL с псевдоним:
    Penryn - 1M
    При направена от мен справка в Интернет, намерих информация че вече са пуснати и вървят в употреба процесори на INTEL . . .единадесетто поколение !
    Драйверът който използувам за видеокартата е:
    Mobile Intel (R) 4 Series Expres Chipset Family (Microsoft Corporation - WDDM 1.1)
    Жалкото е че от известен период от време някои съвременни програми /2019-2020/ койти пробвах на лаптопа си, започнаха да ми блокират някои
    от опциите си ,със съобщението:

    Sorry, your grafic card driver is not support current version, please update !
    Всички опити да променя този драйвер /до този момент/ обаче ми излязоха несполучливи.
    Пробвах да актуализирам с драйвер от папка "Grafics" в System 32, но системата ме предупреди че това е най-подходящия за нея драйвер !
    Опитах да сваля подобен / Mobile Intel (R) 4 Series Express Chipset Family v2 / както и някои други от графата на Toshiba /4-то/5-то поколение/,
    но отново бях предупреден:

    This computer does not meet the minimum requirements for instaling the software !
    Може ли да се извърши на компютъра ми подобна актуализация на графичния ми драйвер, или трябва да сменя нещо в него !
    Тъй като лятото подмених оперативната си система на WINDOWS 10 Pro, за мен ще бъде крайно неприемливо, ако подир
    това ъпдейтване на лаптопа, ми ще трябва да плащам допълнително. За инсталирането отново на оперативната ми система,
    както и да загубя близо месец за възстановяването на компютъра ми . . . в предишното му състояние !

    В допълнение от нета разбрах, че подобно ъпдейтване може да стане само ако лаптопа ми има MXM (Mobile PCI Express Module) графичен слот :
    Как да разбера това ?
    Последно редактирано от Boa; 16-12-20, 16:59.

  • #2
    Тошиба лаптопите бяха много добри, жалко че ги няма вече. Няма как да се смени самото видео, защото е вградено, процесорът е запоен, няма сваляне. Външно видео не може да се добавя.
    Уиндоус 10 автоматично ъпдейтва драйверите на Интел. Ако не се е случило, първо се отива в Device Manager --> Display adapters --> цъкване да се видят поименно, десен бутон върху съответната видеокарта и update driver, ще изникне опция за автоматично обновяване. Ако и това не е достатъчно, може ръчно да се намери най-късния драйвер, за Уиндоус 10
    http://www.catalog.update.microsoft....l%204%20Series

    Коментар


    • #3
      Благодаря ви за нъпътствията които ми дадохте, но по този път аз минах още вчера !
      Горе съм отбелязал, че чрез ъпдейтване нещата не се получават, защото оперативната система удобрява този драйвер:



      Списъкът също е проверен от мен /линка/ който в случая не може да ми бъде в помощ, защото драйвера който употребявам в момента
      е от 2013 година, а всички останали там . . . са по-стари от него !
      Проблемът е че не мога да намеря по-нов драйвер от моя, който да може да пасне на 64 битова система Windows 10 и същевременно
      да се интегрира с посочения /по-горе/ от мен процесор INTEL - четвърто поколение / T 4300 /

      Коментар


      • #4
        Дали просто This computer does not meet the minimum requirements for installing the software ! Железарията просто е остаряла и нови драйвери за нея няма кой да прави ...
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • #5
          Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
          Дали просто This computer does not meet the minimum requirements for installing the software ! Железарията просто е остаряла и нови драйвери за нея няма кой да прави ...
          Това ми е пределно ясно, но компютъра ми работи и не е . . . за изхвърляне !
          Купил съм го 2012 година с фабричен Windows 7 за 1 000 лева, сега същите с вграден Windows 10
          в "Технополис" са 1360 лева !?
          Цените на телефоните за тези години паднаха многократно, но на лаптопите даже се повишиха !
          Яко се гуши Прасчо от тази далавера, ха-лал да му е . . .
          Има ли начин тогава за ъпгрейдване !?

          Коментар


          • #6
            Първоначално публикуван от Boa Преглед на мнение
            В допълнение от нета разбрах, че подобно ъпдейтване може да стане само ако лаптопа ми има MXM (Mobile PCI Express Module) графичен слот :
            Как да разбера това ?
            MXM слот имат по-геймърските лаптопи на някои марки,.Тошиба няма такова нещо на базовите модели какъвто е този с Пенрин процесора. На тоя лаптоп видеото е вградено в дънната платка и се сменя само със смяна на цялата платка. От там най-големият проблем е как ще си намериш точния вид дънна платка за нещо което дори не е актуален модел машина, а и когато е била актуален модел никой не е мислил да му ъпгрейдва дънни платки защото е базов модел. Отделно че цялата процедура изисква умения да се направи, и най-вече да се мисли за съвместимост с всички останали части на компютъра. ¯\_(ツ)_/¯

            Съмнявам се че сега в магазините се продава точно същия модел, вероятно има съществена разлика в някои важни компоненти.

            Коментар


            • #7
              Този компютър е приключил своят съвременен жизнен път. Оставете го за пишеща машина и за гледане на филми. Просто си закупете нов или друг втора ръка по актуален към днесшна дата. Този се е изплатил преди много много време.Оставете го да почива.

              Коментар


              • #8
                На тоя лаптоп видеото е вградено в дънната платка и се сменя само със смяна на цялата платка.
                От там най-големият проблем е как ще си намериш точния вид дънна платка за нещо което дори не е актуален модел машина,
                а и когато е била актуален модел никой не е мислил да му ъпгрейдва дънни платки защото е базов модел.


                От всичко казано до тук разбирам, че най-добрия вариант за мен е да го чакам да се повреди
                и ако повредата му е сериозна, въобще да не се "набутвам" да го давам на ремонт !
                А, не да се ловя на лъжите на подобни "майстори" като този господин Живков:
                КОМПЮТЪРЕН СЕРВИЗ И МАГАЗИН
                София, Хиподрума
                бул."Акад.Ив.Гешов"
                бл.120>до вх."В"
                (с/у Центъра за хигиена)
                който съвсем скоро ме убеждаваше че срещу 150 лева ще го направи . . . нов !?



                Коментар


                • Asteri
                  Asteri коментира
                  Редактиране на коментар
                  То не е невъзможно. Но е добре майсторът да каже предварително какво точно ще прави - какви части ще сменя, какво ще ъпдейтва и т.н. Определението "нов" нищо не значи.

                • nigell
                  nigell коментира
                  Редактиране на коментар
                  Обновяването може да бъде единствено с подмяна на диска със SSD и увеличаване на RAM. Това почти винаги води до видимо увеличение на бързодействието и ефекта "като нов". Това обаче няма да реши проблема с остарелия хардуер, драйвери и т.н. На този лаптоп няма какво друго да се направи.

              • #9
                Просто си закупете нов или друг втора ръка по актуален към днесшна дата. . .




                Това е добър съвет, защото и сега съм го вързал с HDMI cabel за телевизора ми SONY и всяка вечер гледам най-новите филми по Интернет с български субтитри или дублажен превод !
                Но ако река да си взема по-добър лаптоп втора ръка, на изгодна цена /OLX, Битака или друго място/ как да съм сигурен че не е краден и по MAC address му няма ли да ме засекат и някоя сутрин да ми звънат униформени . . . на входната врата !
                Защото съвременен НОВ лаптоп от магазин, под 1500 лева не можеш да купиш !
                Сума която не мога да си позволя . . .
                Последно редактирано от Boa; 16-12-20, 21:36.

                Коментар


                • #10
                  Ще прикача 2 сними от сайтове от който съм пазарувал доста пъти и не е имало оплаквания. Можете да разгледате да се обадите и да разпитате. Снимки за да не се счете за реклама. Показаните на снимките са просто така. Разгледайте и потърсете. Има и още доста сайтове който продават втора употребва със гаранция.
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.png
Прегледи:146
Размер:194.0 КБ
ID:6684373Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2.png
Прегледи:148
Размер:328.9 КБ
ID:6684374

                  Коментар


                  • #11
                    Първоначално публикуван от Boa Преглед на мнение

                    Това ми е пределно ясно, но компютъра ми работи и не е . . . за изхвърляне !
                    Купил съм го 2012 година с фабричен Windows 7 за 1 000 лева, ...
                    Напълно те разбирам. Самият аз мразя да изхвърлям неща, които работят. Лаптопът ми е на ... 14 години. Парите (доста бяха през 2006) отдавна си е избил. И още работи, като междувременно само съм му добавил памет и смених диска с по-голям. Само че вече употребата му е почти изключително само за електронна поща, Интернет и чат-пат по някой филм. И пак на моменти е доста бавничък.
                    А ти, както разбирам, искаш да работиш с по-нови програми, които си имат своите по-високи изисквания към системата. Ами, козата си сака пръч ...

                    Ние не сме неутрални!

                    Коментар


                    • #12
                      Този лаптоп е ужасно остарял. Ъпдейта към уин 10 е бил грешка, дано не сте дал пари за това. Ако работи добре, единствения вариант за обновяване както писах и по-горе е подмяната на диска със SSD и увеличение на RAM (ако е необходимо) и продължаване на използването на работещите версии на съответния софтуер, макар и стари. Обновяване на софтуера на толкова стар хардуер не винаги е добра идея и най-честно в крайна сметка се стига до нов хардуер Не пише какъв е софтуера и кои са функционалностите, които създават тези проблеми. Така или иначе драйверите за този хардуер също са ужасно стари (в ИТ мерки), но по-нови няма да намерите - никой не се занимава да поддържа толкова стар хардуер. Ако е толкова важно използването на проблемните функционалности и те са работили под Уин 7, най-добре е връщането към 7. Това не е лека задача, но е единственото решение.

                      За съжаление "новата нормалност" с хоум офиси и т.н., както и цялата ситуация с пандемия и т.н. доведоха до увеличение на цените на лаптопите и сега нови на цена около и под 1000лв почти няма. Ако си купувате нов, най-добре да е с последното възможно поколение хардуер с цел максимално дълга поддръжка. Ако си купувате втора ръка, проверете предварително какво поддържа като софтуер и драйвери, защото е много възможно да попаднете на също вече морално остаряла техника (макар и доста по-нова от вашата).

                      Може и да има вариант за преминаване към линукс, но това е сериозна миграция и не е за хора без достатъчни познания (както явно е в случая).

                      Коментар


                      • #13
                        Стига с миграцията към линукс. Първо е по тежък от 10 ката в 90% от случаите, второ за човек който не разбира може да го накара да изфхвърли компютъра през прозореца.

                        Коментар


                        • #14
                          Този лаптоп е ужасно остарял. Ъпдейта към уин 10 е бил грешка, дано не сте дал пари за това.




                          За ъпдейта към Windows 10 за съжаление съм дал пари, защото ми го направиха в сервиз !
                          От Windows 7 / който ми беше фабричен/, към Windows 10 преминах след изтриването на системна папка
                          в компютъра и появата на син екран /екран на смъртта/.
                          Тъй като нямам таблет, възможно ли е да инвестирам в някои модел, който да компенсира недостатъците на лаптопа ми ?
                          Там как стоят нещата . . .

                          Последно редактирано от Boa; 17-12-20, 10:26.

                          Коментар


                          • nigell
                            nigell коментира
                            Редактиране на коментар
                            Таблетите с уиндоус които съм виждал, са с доста слаби и сравнително стари като поколение процесори, отделно че имат много други ограничения като портове, входове/изходи и т.н. Май има и някакви читави, но цените са сериозни четирицифрени. Таблетите с андроид също са по-слаби от телефон при еднаква цена, единственото им предимство е размера на екрана. За епъл не мога да кажа, може и да са ОК.
                            Всеки сам трябва да си прецени какво би му свършило работа.

                          • Asteri
                            Asteri коментира
                            Редактиране на коментар
                            От таблет и лаптоп с едни и същи параметри, таблетът излиза по-скъп. Освен това ако искаш таблет с добра графична карта, цената скача доста. Таблет се взема от хора, които искат нещо леко за разнасяне, а тези с малките екрани са си просто играчка, не целят вършене на работа. Компютър се избира като си набележиш какви спецификации са нужни за софтуеъра с който ще се работи, и се взема мако над тези спецификации. За работа с програми по-взискателни откъм графика се взема компютър или с висок клас вградено видео и много рам, или с отделна видеокарта и средна ръка рам. Цената зависи от много неща, понякога има скъп компютър с доста слабо видео, така че парите не са гаранция.

                        • #15
                          Благодаря ви, за изчерпателната информация !
                          Ще действам според това което ми "сервира" живота за в бъдеще . . .

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X