Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Някой с опит,суичове HP

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Някой с опит,суичове HP

    Разширяваме една голяма оптична мрежа,мрежата е изградена със менажируеми HP суичове Procurve 1800-24G

    През SFP със мултимодова двувлакнеста оптика трафика между суичовете е 10 гигабита.

    Проверил съм суичовете,вдигнал съм няколко вилана,суичовете държат на трафик без проблем.

    Искам да направя отклонение на оптичната мрежа ,като не искам скороста на отклонението да пада под 1 гигабит.

    Това мога да го реша по най-малко 8 начина и гарантирано ще работи ,но нито един от тях не ми харесва.

    Намерил съм мултимодова оптика,имам пигтейли и всичко необходимо.

    Ще купя нови HP суичове,ходих до представителите на HP ,цени няма да коментирам.

    Но,явно колегите решиха че щом ходя да питам,могат да направят извод че или съм много богат или много отчаян .Зададох конкретни въпроси,получих конкретни отговори.

    Въпрос първи.Могат ли тези суичове,да работят със стандартни sfp -та...казаха не,трябва да са един от тези два модела....бля...бля..

    Въпрос втори.Могат ли,тези суичове,на единия порт ,sfp-то да е сингъл мод,на другия порт да е мултимод.

    Изсмяха се и казаха забрави...

    Днес свалих няколко суича,наредих ги,извадих кесията със дълбоки запаси и наредих няколко суича със SFP и нещата си работят,наредих и sfp за мултимод и сингъл мод ,и мрежата си работи перфектно под товар и всякак.

    Това са sfp -тата на HP за мултимод.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20201125_103050.jpg
Прегледи:295
Размер:375.5 КБ
ID:6676561


    Това са произволните SFP -та които извадих от нашите дълбоки запаси.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20201127_125742.jpg
Прегледи:273
Размер:259.5 КБ
ID:6676562

    Навсичко отгоре,комбинирах ги SM и MM и всичко работи.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20201127_125436.jpg
Прегледи:266
Размер:288.4 КБ
ID:6676563

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20201127_125439.jpg
Прегледи:264
Размер:578.4 КБ
ID:6676564


    Сега ,аз ли съм уцелил късмет,или от лицензираните представители на HP за България,типично по Български,се опитват да си продадат нещата.

    Няма да споменавам че някои от sfp тата ги намирам на цени от по 600-700 лв.за брой.

    Във менуала не намерих нищо по въпроса със две sfp СМ и ММ мод в един суич.
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/

  • #2
    Идеята в устройството да има портове, способни да приемат различни SFP-та е именно гъвкавост - човек да използва порта за каквото му е нужно. По принцип суичовете и рутерите не се вълнуват от типа на СФП-то, стига да е съвместимо. Медията зад СФП-то не е от значение за устройството (SM/MM по едно или 2 влакна, или RG45), важното е да се поддържа и да е от "правилния" производител. Alturna и Solid Optics правят много читави (и евтини) SFP-та, като дори подаряват флашер с тях, с който могат да се програмират с нужното vendor ID. Със Cisco и Нокия работят абсолютно безгрижно, като в софта на флашера има опция да се флашва с ID-то на десетки производители. Дори съм виждал оригинално Huawei СФП, което всъщност се оказа ребрандирано Solid Optics.

    Коментар


    • #3
      Пиши ми на ЛС имам шепи с такива адаптери, едно време имах и стотици НР суичове ама отидоха за скрап.

      Хубаво е да имаш фирмуеър , най-новия преди да пуснеш всички тия неща в употреба, прокърв са малко особено, не са точно като сискотата, дори синтаксиса на командите е леко различен.
      Бъдете живи и здрави!

      Коментар


      • #4
        Пък аз търся g/epon sfp работещ модул.
        Use since:
        OpenBSD 3.x
        FreeBSD 4.x
        Centos 5.x Debian 3.x Ubuntu 7.x Аз съм фен на OpenWRT.

        Коментар


        • #5
          https://youtu.be/XxYY-D_pvcE

          Днес за проба взех медия конвертори за sfp и набивах Мултимодови sfp-та в комбинация със HP тата и всичко си работи безгрижно.
          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
          Анатолий Пейчинов o8875о9815
          https://dvrbg.com/

          Коментар


          • #6
            Първоначално публикуван от ventsi Преглед на мнение
            Идеята в устройството да има портове, способни да приемат различни SFP-та е именно гъвкавост - човек да използва порта за каквото му е нужно. По принцип суичовете и рутерите не се вълнуват от типа на СФП-то, стига да е съвместимо. Медията зад СФП-то не е от значение за устройството (SM/MM по едно или 2 влакна, или RG45), важното е да се поддържа и да е от "правилния" производител. Alturna и Solid Optics правят много читави (и евтини) SFP-та, като дори подаряват флашер с тях, с който могат да се програмират с нужното vendor ID. Със Cisco и Нокия работят абсолютно безгрижно, като в софта на флашера има опция да се флашва с ID-то на десетки производители. Дори съм виждал оригинално Huawei СФП, което всъщност се оказа ребрандирано Solid Optics.
            Питащият е задал правилен въпрос, ventsi е отговорил точно, за нещастие отговорът май не е разбран...Някои вендори не приемат чужди SFP (с грешен вендор код в епром-а) Други имат разни скрити команди - примерно - no errdisable detect cause gbic-invalid. В случая тия суичове явно приемат всички работещи SFP-та без да гледат епром кода.

            Коментар


            • #7
              Не,не приемат всички,само някои ,в случая от 10 пробвани,4 работят.Мерси!
              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
              Анатолий Пейчинов o8875о9815
              https://dvrbg.com/

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X