Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с хакери?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с хакери?

    Не знам хакери ли са! Свалях нещо от руски сайт и...проблем!
    В десния ъгъл на дисплея започна да излиза нещо като каре и най-горе има надпис TOKZAMER.RU. Та тия приятели говорят за някакви суми, които се начисляват не знам на кого и май зависят от времето, през което карето стои на екрана. Не съм кликал на нищо друго освен затварянето. Затварям и след броени минути се появява отново. Правя снимка на дисплея, но на нея карето го няма , така че не мога да ви го покажа!
    Как да разкарам тази дивотия?
    Lancia Delta HF Integrale Evolucione

  • #2
    Откачи си интернет кабела от компа. Изгаси го принудително с бутона, като го задържиш над 4 сек. Повикай приятел "в час" за съдействие на място. Може и да е само дразнещо, но може и да е увертюра към някакъв проблем.

    Коментар


    • #3
      Опитайте от Контрол Панел - System Restore to earlier date.

      Коментар


      • I.Stoyanov
        I.Stoyanov коментира
        Редактиране на коментар
        НЕ! В 85% от случаите връщането назад на уинОлса води до засиране тотал!

    • #4
      https://www.malwarebytes.com/mwb-download/ - може да инсталирате и сканирате с тази програма. С пълният и 14 дневен пакет след което да я махнете от компа.

      Коментар


      • #5
        Дай снимка с телефона
        Публикувайте отговор

        Коментар


        • #6
          Не казваш с какъв браузър работиш, но като начало можеш да изтриеш всички бисквитки и запаметени пароли за влизане по разните сайтове.

          П.П. Може да прозвучи лаишки, но за (буквално) ровене из интернет, имам един по-елементарен лаптоп с инсталиран Линукс Минт. Вече почти две години си ръчкам с него и не ми се е получавала засечка от подобен род (три пъти Пу)

          П.П.2. Дори и да свалиш с Линукс важни файлове, можеш да ги прехвърлиш с флашка на другия лаптоп с прозореца за дълговременно съхраняване и ползване.
          Последно редактирано от коко келеша; 20-10-20, 09:55.
          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
          Из "Златния телец"

          Коментар


          • p-pleven
            p-pleven коментира
            Редактиране на коментар
            За тия неща отдавна се прави усер, които да рови по съвецките сайтове с права на user. Админа не е нужно да е комшията.
            Еволюцията многократно го е доказала, че "усер с права" + "руски сайтове"= "главоболие".

        • #7
          Първоначално публикуван от viperr Преглед на мнение
          https://www.malwarebytes.com/mwb-download/ - може да инсталирате и сканирате с тази програма. С пълният и 14 дневен пакет след което да я махнете от компа.
          после пусни и това :

          https://www.malwarebytes.com/adwcleaner/

          Коментар


          • #8
            Най-важното е да се разбере как работи - кой го стартира и какво прави.
            Виж в task manager -а за необичайни процеси.
            Има голяма вероятност през Safemode ръчно да се махне, но трябва преди това да се идентифицира.

            Коментар


            • #9
              Първоначално публикуван от niggaz_nature Преглед на мнение

              после пусни и това :

              https://www.malwarebytes.com/adwcleaner/
              Най-вероятно ще свърши работа. Това е обикновен adware. "Ток-замер / tokzamer" е руски сайт за електричари. Има съвети в руския интернет как да се "адне" към "adblock", за да не излиза. Освен ако някой не е маскирал нещо много по-страховито под неговото заглавие. Ако malwarebytes не свърши работа, Касперски също предлага еднократни безплатни "туулове" за изчистване.
              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

              Коментар


              • p-pleven
                p-pleven коментира
                Редактиране на коментар
                Нали знаеш как беше в оня филм: Като отвориш бисквитки "Катеричка" нали не очакваш отвътре да изкочат катерички?
                Между другото с тоя лаф един приятел плени сърцето на съпругата си преди 30 години... още са заедно..

            • #10
              Първоначално публикуван от bojitch Преглед на мнение
              ... Свалях нещо от руски сайт и...
              Първо, не сваляш нищо от руски сайтове или ако го правиш да е на виртуална машина.
              Второ казали са за https://www.malwarebytes.com теглиш и сканираш.
              Трето слагаш си адблокер

              Коментар


              • #11
                Първоначално публикуван от ak101 Преглед на мнение

                Първо, не сваляш нищо от руски сайтове ...

                Аз преди време си нЕмАх работа, та свалих "кракнат" Bulk Image Downloader, щото траял-версията почна да ограничава количеството сваляни снимки до 20 бр. (от оповестени 100 с "наказателно чакане" ако не ти е регистрирана)... УжасТ - инсталира ми се нещо, което нагло се самоназоваваше "Windows Defender" беше изключило оригиналния такъв, вкара ми поп-ъп прозорци дори в пощата и разпращаше спам през фейсбук-страницата ми... Едвам го разкарах.
                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                Коментар


                • #12
                  Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение


                  Аз преди време си нЕмАх работа, та свалих "кракнат" Bulk Image Downloader, щото траял-версията почна да ограничава количеството сваляни снимки до 20 бр. (от оповестени 100 с "наказателно чакане" ако не ти е регистрирана)... УжасТ - инсталира ми се нещо, което нагло се самоназоваваше "Windows Defender" беше изключило оригиналния такъв, вкара ми поп-ъп прозорци дори в пощата и разпращаше спам през фейсбук-страницата ми... Едвам го разкарах.
                  Ем така е, едно "добро" дело никога не остава ненаказано.

                  П.П. Ако не знаеш - кракнат и коректен рядко са на един рафт
                  Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                  Из "Златния телец"

                  Коментар


                  • #13
                    Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение


                    Аз преди време си нЕмАх работа, та свалих "кракнат" Bulk Image Downloader, щото траял-версията почна да ограничава количеството сваляни снимки до 20 бр. (от оповестени 100 с "наказателно чакане" ако не ти е регистрирана)... УжасТ - инсталира ми се нещо, което нагло се самоназоваваше "Windows Defender" беше изключило оригиналния такъв, вкара ми поп-ъп прозорци дори в пощата и разпращаше спам през фейсбук-страницата ми... Едвам го разкарах.
                    За такива упражнения се инсталира един WIndows на виртуалка и там си експериментираш. Имам и едно линкусче, за съвсем криминални истории.

                    Коментар


                    • #14
                      Първоначално публикуван от ak101 Преглед на мнение

                      За такива упражнения се инсталира един WIndows на виртуалка и там си експериментираш. Имам и едно линкусче, за съвсем криминални истории.
                      Лошото е, че не всички руски сайтове са с разширение *.ru. Установяваш, че е бил руски, когато "вирусът" (в кавички, щото в "широкия смисъл" на думата) започва да те препраща на други откровено руски сайтове, изскачат поп-ъп прозорци на руски език и т.н.
                      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                      Коментар


                      • #15
                        Нали знаеш кога е най-добре да пиеш хапче за глава? 10 мин, преди да те заболи главата . Ако знаеш, че ще посещаваш необичайни сайтове, взимаш мерки.

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X