Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какви батерии за UPS?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Спарки, намери ли баКтерии финално?
    Ако не си мога да ти изсипя 2-3 Yuasa днес след работа на центъра на Драгичево.
    Около 80 милиома са всички, които съм мерил.

    Да не са нови но аз не ги продавам!

    Ако те устройва пиши на лични за да се разберем но трябва да ги сдам на някого почти в движение към 5 часа.
    Няма да имам никакво време в повече днес!

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:97EFEA7E-6571-45EF-B1C8-0B5D479E9B7D.jpeg
Прегледи:315
Размер:316.1 КБ
ID:6651731
    Враг усраине

    Коментар


    • #17
      Ronin днес трабва да прати 2бр, тъй че няма нужда. Иначе ще съм на Драгичево след 15:00 - 16:00. Ще оливам джипката с вакси всякакви отдолу и ще и лепя звукоизолация.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #18
        OK.

        Тези ги свалихме от едно "прасе" защото таймерът казал, че са за подмяна.
        Сменихме ги с FIAMM но след само седмица пак реве на умряло за баКтерии...

        До тук от старите съм тествал само 4, че процеса е бавничък но до сега само една е за рециклиране и то благодарение на мен - подух я малко

        Всички до сега са м/у 60 и 80mΩ, капацитет 6-7Аh.
        2 вече подарих, пак в Драгичево и пак за това.
        Абе в това село не ви ли разнасят тока по контактите?!?
        Враг усраине

        Коментар


        • #19
          В Драгичево съм само като си човъркам джипката или произвеждам стружки. За нещастие още не съм станал селянин.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #20
            монбат мегалит 100Ач

            Две такива на APC 1500 и можеш на спокойствие да си сменяш ел. таблото. Или да ругаеш ЧЕЗ по телефона.

            Коментар


            • s_s1
              s_s1 коментира
              Редактиране на коментар
              Моят е Смарт АПС 1250 купуван от мен преди около четвърт век. Има вентилатор и дори да е на 220в. включен входа принтера като загрява за да печата завърта вентилатора.

            • Ясен
              Ясен коментира
              Редактиране на коментар
              1250 не ми е познат. Я дай целия модел?

            • s_s1
              s_s1 коментира
              Редактиране на коментар
              Това е всичко, което пише. Може да има и сериен № но трябва да го погледна в делничен ден.

          • #21
            Моя Смарт АПС 1250 сега в началото на септември при профилактиката на електричеството изкара 1,5 часа с включени 2 компа с 19 инчови ЛСД. На следващия ден още зареждаше, но отново спряха електричеството и на петата минута започна да пищи на умрЕло. И разбрах, че батериите отново са за смяна. Но докато намеря и УПС-а всеки ден след обяд по едно и също време започна да издава звуци, като аларма на автомобил и бутона му който нормално свети зелено, като е включен премигаше в червено в такт с писукането...
            Смених ги както писах с 22 Ач.
            Една седмица по-късно премерих напрежението на 2-те стари батерии. едната беше 11,1 в, а другата беше на 11,5 в.Тъй като имам една зареждачка от лидъл включих паралелно 2-те батерии и на третия ден напрежението беше 13,8 волта и двете батерии бяха топли. Зарядния ток е 0,8А.
            Спред моите сметки без кръчмар трябваше да бъдат напълно заредени, но не се случи.
            Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

            "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

            Коментар


            • #22
              видях го какъв е тоя 1250, уж става. Защо не е заредил батериите, той си знае, може да му е умряло зареждалото.

              Коментар


              • s_s1
                s_s1 коментира
                Редактиране на коментар
                70 часа * 0,8А би трябвало да заредят 2 батерии по 17Ач.

                А когато сложих новите, които са фабрично заредени гизарежда няколко часа.

              • Roninn
                Roninn коментира
                Редактиране на коментар
                И новите батерии от кашона ,зарядните си ги зареждат някакво време.Упс има интелигентна система за заряд,някои тестват с мост батериите.Заряда не е линеен.Преди време се бях заиграл да установя как точно зареждат.

                Това което съм установил със сигурност е че,в режим покой ,заряда върви на импулси с време от 0.5 сек до 1 секунда в серия по няколко 5-6 или 10 импулса...после чака 5-10 секунди и повтаря ....на минута две ,прави проверка като товар и почва отново.

            • #23
              Не знам колко модела 1250 има, но единият от тях страдаше от изсъхнали кондензатори. Май имаше такива и в зарядното.
              Не чета коментари и не отговарям на такива.

              И коментаторите...

              Коментар


              • s_s1
                s_s1 коментира
                Редактиране на коментар
                Това си го мисля отдавна, но нали работи...

            • #24
              На колко време се проверяват тия батерии? Че имам един Eaton (с махнат зумер) у дома дето сигурно кара 4та или 5та година и освен, че работи нямам идея какво става с него...

              Коментар


              • bullet_pk
                bullet_pk коментира
                Редактиране на коментар
                Ами дръпни му кабела и виж колко ще изкара на батерии.

                Нагоре коментирахме, че според качеството си, батериите карат от 2 до 10+ години

            • #25
              Сменени, не мрънка. Едно куъм едно с оригиналните. Благодаря на Ronnin.

              Трябваше му един Self test да се усети колко са заредени, щото в началото ги пишеше на 100% след 10 минути работа.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #26
                Радвам се че свършихме работа!Би трябвало да имам всички видове батерии които произвеждат Long ,ако на някой му трябват.

                Днес от 9 часа до 20:30 съм монтирал,подменил и т.н точно 13 акумулатора общо!

                След работа,ми подариха няколко импулсни захранвания ,произведени в Япония.Двете ги ремонтирах,повредата беше логична и лесна,на третото захранване изхода за +15 и -15 няма никой,на изхода за +12 също няма никой,на изхода за +5 волта излизат +3.2 волта

                Всички напрежения са 8 Ампера като ток.Не ми е позната схемата на тези,даже за пръв път виждам такива ,отделно и че са много солидни и тежки.

                Та на последното се предадох...засега.
                Последно редактирано от Roninn; 03-10-20, 22:55.
                Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                Анатолий Пейчинов o8875о9815
                https://dvrbg.com/

                Коментар


                • #27
                  Само да кажа че живота на акумулатора зависи основно от начина на зареждане,ние произвеждаме от година някъде, линейни захранвания за вграждане ,масово ги ползваме когато правим оптични мрежи и активните устройства са в табла и кутии на открито.Там всякакви импулсни живеят от седмица до няколко месеца.Линейните слагаш и забравяш.

                  Когато има изискване за подсигурено захранване към оптичната мрежа,към линейните захранвания включваме акумулатори.И тук идва моментът че при линейните захранвания,батериите живет с около 25% по малко,от колкото ако се зареждат с зарядно управлявано от процесор.
                  Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                  Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                  Анатолий Пейчинов o8875о9815
                  https://dvrbg.com/

                  Коментар


                  • Ясен
                    Ясен коментира
                    Редактиране на коментар
                    Намалете им напрежението, значи.

                  • Roninn
                    Roninn коментира
                    Редактиране на коментар
                    13.69 ги настройваме...

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X