Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какви батерии за UPS?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Какви батерии за UPS?

    UPS-ът е APC Back-UPS Pro 1500, с 2 акумулатора по 12V, 9Ah. На самите акумулатори пише 36W/Cell. Сегашните (оригиналните) са на над 5 години и днес изпищя че са за смяна. Под лепенките са "LONG WP1236W", каквито не намирам по вхъхващите ми доверие доставчици, а само в Proton.bg, за които не знам практически нищо и няма как да съм сигурен че само надписите не са Long.

    Единственото познато ми на пазара е CSB, но ми е познато, доколкото често съм мяркал насам-натам. Не знам конкретните им качества.

    Предложете какво да купя. Дали ще дам 20 или 60лв за брой ми е все едно. Важно ми е да не се надуят/протекат и все пак да изкарат желателно съизмеримо време с оригиналните.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

  • #2
    Ще погледна дали имам в склада
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/

    Коментар


    • Juiced
      Juiced коментира
      Редактиране на коментар
      Аз мога ли да разчитам пак на оферта, когато се наложи? Очертава се в скоро време пак да ни трябва UPS.

    • Roninn
      Roninn коментира
      Редактиране на коментар
      Разбира се

  • #3
    Кажи някаква читава марка най-вече.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #4
      Хм...имам над 1000 акумулатора с марка LONG,ще видя какво имам ,батериите са пресни на месец от доставката,ще ти намеря точните.
      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
      Анатолий Пейчинов o8875о9815
      https://dvrbg.com/

      Коментар


      • #5
        Panasonic, Yuassa, CSB и още поне 10 бранда...
        Панасониците нещо взеха да липсват на пазара, но за малки к-ва ще се намерят.
        CSB се ползваха от APC в моделите 3-11kVA преди 6-7 години.
        Лонг също са добри.
        Човек се учи докато е прост!

        Коментар


        • #6
          №Вид/ Модел Long WP 1236W 36 W 9 ah.

          Размер 151x65x94 тегло 2.7 кг.вътрешно съпротивление 22 мегаома. Имам ги,само да ги намеря 32 лв.без ддс
          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
          Анатолий Пейчинов o8875о9815
          https://dvrbg.com/

          Коментар


          • brum
            brum коментира
            Редактиране на коментар
            22 милиома !

          • KingofROAD
            KingofROAD коментира
            Редактиране на коментар
            22 милиома

        • #7
          Гаранцията е 2 години към мен.
          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
          Анатолий Пейчинов o8875о9815
          https://dvrbg.com/

          Коментар


          • #8
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screenshot_2020-09-30-22-18-16-145_com.miui.gallery.jpg
Прегледи:464
Размер:255.9 КБ
ID:6651268Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screenshot_2020-09-30-22-17-45-788_com.miui.gallery.jpg
Прегледи:451
Размер:174.7 КБ
ID:6651269
            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
            Анатолий Пейчинов o8875о9815
            https://dvrbg.com/

            Коментар


            • #9
              Ми хубаво. Засилвай 2 насам. Еконт София офис Цар Симеон / Спиди София офис Петрол (Цар Симеон 172), Спартак Тимчев, Оосем89нула727пет7.

              Фактури/касови бележки по принцип не ми трябват, та казвай как ще се разплащаме - наложен/банка/PayPal.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #10
                Утре или вдругиден ще ти пратя
                Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                Анатолий Пейчинов o8875о9815
                https://dvrbg.com/

                Коментар


                • #11
                  Кажи като ги пратиш. Ще ми се да е утре, макар да не е чак велика спешност.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • Roninn
                    Roninn коментира
                    Редактиране на коментар
                    Днес няма да успея

                • #12
                  Ще ми е почти невъзможно за утре,ще пиша ако успея.
                  Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                  Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                  Анатолий Пейчинов o8875о9815
                  https://dvrbg.com/

                  Коментар


                  • #13
                    Според цената - и качеството.

                    Наблюдававам около 30-40 UPS-а, най-различни размери - с от 2 до 20 батерии. Там където са сложени батерии от 20-25 лв изкарват максимум 2 години. Там където батериите са с цена от 40 лв нагоре карат по 5-10 години.

                    Само за пример:

                    - имаме 20-тина бр. малки UPS-и "Eaton Elipse Pro 1600" , оригинално с батерии Leoch DJW12-9.0. В момента са на 3 години, като последната година съм сменил батериите на почти всички. Един по един сдават багажа. Свалям силно надути и разцепени батерии.

                    - 3 броя - MGE pulsar evolution 2200 - доста стари като модел. Оригинално с 6 бр. батерии CSB HR1234W -12V / 9Ah. (около 45 лв/бр) На трите батерите сдадоха багажа между 10-тата и 11-тата година. Сменени със същите и в момента карат 5-та година от както са монтирани

                    - 2 броя UPS Riello SPH 10 с по 20 броя батерии Yuasa NPW36-12 - на 7-мата година надути и разцепени.

                    И още доста други примери имам. За сега сменям само с CSB (които са на Hitachi)

                    Брат ми е техник в СОТ. Масово слагат 7Аh батерии от по 20-тина лв/бр. Карат по 2 около години. Щото клиента си ги плаща и не му се дават 40-50 лв за читава.

                    Последно редактирано от bullet_pk; 01-10-20, 08:08.
                    Nissan Terrano 2,7 TDI

                    Коментар


                    • Roninn
                      Roninn коментира
                      Редактиране на коментар
                      Как се казва брат ти?

                      п.п Няма батерии в никой сот по 20 лв.за 7 амперчасовите,хубави лоши,всичко е към 30 и нагоре лева.Държа на склад акумулатори към 1000 бр.повече за лично ползване,отколкото търговия,ние поддържаме няколко хиляди обекта и харчим на месец 100-200 броя,лонг държат около 5 години...Sbat и те там някъде ,но пък са чувствително по скъпи без покритие.

                      За протокола ,работих с йаса,имам батерии на 18-19 г.издържали.В момента ако сложа йаса на някой обект,при носене на фактурата , вероятно ще се стигне до ръкопашен бой,самоотбрана и т.н

                      Цените не са хуманни.По добре 50 лв.батерия и 5 г.
                      След 5 г.нова за пет и така за общо 100 лв.

                      По лошо е да дадеш 80-90 лв.и да кара 7-8 години

                      Лошото е че има уважаващи се фирми които продават невероятни боклуци и ти обясняват че за теб било по изгодно да сменяш акумулаторите всяка година за 50 лв.

                      А за нас това е загуба на време и ресурс,ние си вадим хляба с монтажи ...та си подбираме батериите и не работим с боклуци
                      Последно редактирано от Roninn; 01-10-20, 11:19.

                    • bullet_pk
                      bullet_pk коментира
                      Редактиране на коментар
                      Брат ми се казва Александър (Сашо) и работи от 15-тина години в Даикс с малко прекъсване. До преди 2-3 години беше поддръжка, сега се монтажник, но постоянно дава дежурства и като поддръжка.

                      Та не се хващай точно за тия 20 лв, имам впредвид, че слагат от по-евтините батерии. Щото както каза ти, клиента се мръщи на 50+ лв за маркова батерия

                  • #14
                    Миналата седмица сменях батерии на Смарт АПС 1250 купуван от мен преди около четвърт век. Оригиналните изкараха около 7-8 години и от тогава до сега на всеки 3 години се налага смяната им. Прди да ги сменя отново разпитвах дали да не си купя нов ЮПС, но търговците ме разубедиха като казаха, че нови машини с гаранция 2 години батериите изкарват 3 години.Оригиналните бяха 2 броя по 18Ач. След като умряха монтирах 17 Ач които умбяха за около 5 години, след това започнаха да умират за по 3 години. Последните 3 комплекта бяха 17,2 Ач на Дженезис. Сега монтирах отново на Дженезис 22Ач в същия корпус. Ще видя колко ще изкарат.
                    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                    Коментар


                    • #15
                      В Jar в момента има налични (12V 9Ah):
                      1. Sbat с гаранция 24м: 29.90лв
                      2. Vision с гаранция 24м: 42.00лв
                      3. CSB с гаранция 12м: 45.24лв
                      4. FirstPower, черна (GEL) с гаранция 12м: 32.31лв
                      5. FirstPower, бяла с гаранция 12м: 41.80лв

                      Във външен склад има:
                      1. Ritar, сива, с гаранция 24м: 53.46лв
                      2. Ritar, черна (AGM), с гаранция 24м: 49.90лв
                      3. UltraCell, с гаранция 12м: 41.58лв
                      4. SBat с гаранция 12м: 33.93лв

                      Yuasa има по други фирми за 52лв.

                      С внос по заявка има на APC за между 102 и 108лв. Както казах, оригиналните, с които съм купил UPS-а са Long, което автоматично означава че оригинални няма да взема. Няма как да се случи да платя двойна цена за една шарена лепенка.

                      Естествено за никоя не може да се знае колко е висяла по складовете.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • s_s1
                        s_s1 коментира
                        Редактиране на коментар
                        Кой произвежда батериите за APC?

                      • sparkybg
                        sparkybg коментира
                        Редактиране на коментар
                        Е нали съм го написал вече - под лепенката на оригиналните се мъдрят "Long". И като оригинални са на двойна цена.

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X