Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мнение за лаптоп: HP ProBook 450 G7 Pike Silver

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    За мъника при първа работа с него, хвърчи и върви светкавично, самия Уиндоус с настройките се инсталира за 10 минути, машинката надмина очакванията ми, няма никакъв шум, ама никакъв, даже не знам дали изобщо има вентилатор, докато се инсталираше Уиндоуса, само тогава усетих в задната част едва доловимо затопляне по корпуса, след това си остана студен.

    Ето и снимки:

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20200829_190121.jpg
Прегледи:323
Размер:713.8 КБ
ID:6639837Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20200829_190109.jpg
Прегледи:314
Размер:463.6 КБ
ID:6639838Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20200829_190053.jpg
Прегледи:307
Размер:557.8 КБ
ID:6639839Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20200829_190004.jpg
Прегледи:312
Размер:493.7 КБ
ID:6639840

    Коментар


    • #17
      Честито!
      На мен това ми изглежда екстравагантно но това е субективно.
      Деловете, за които писах са доста по-консервативни и пак бих си подпрял само мотора с тях.

      Важното е да ти допадат и да са надеждни и да работят.
      Ако наистина гаранцията е 4 години даже и това май няма голямо значение!



      пд: Каква е тая пенсионерска Елка в долният край?
      Каква е идеята от тези нарисувани копчета по тъчпада?
      Враг усраине

      Коментар


      • Еделвайс
        Еделвайс коментира
        Редактиране на коментар
        Благодаря, наистина е 4 години гаранцията, ако го видиш на живо би казал че е на Епъл продукт, не преувеличавам никак, виж го на живо към някой от ИТ магазините

        Цифрите по тъчпада се активират чрез подсветка, ако имаш да пишеш нещо много със цифри, изключва се за секунда в горния десен край и там се пуска чрез сензорно докосване, и си става черен все едно го няма.
        Последно редактирано от Еделвайс; 29-08-20, 19:34. Причина: ч

    • #18
      Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение

      пд: Каква е тая пенсионерска Елка в долният край?
      Каква е идеята от тези нарисувани копчета по тъчпада?
      Натиснете снимката за да я уголемите  Име:20200829_203506.jpg Прегледи:0 Размер:498.6 КБ ID:6639854Натиснете снимката за да я уголемите  Име:20200829_203453.jpg Прегледи:0 Размер:413.3 КБ ID:6639855


      Цифрите по тъчпада се активират чрез подсветка, ако имаш да пишеш нещо много със цифри, изключва се за секунда в горния десен край и там се пуска чрез сензорно докосване, и си става черен все едно го няма.

      Коментар


      • #19
        Аха, нарисуван нъмлок един вид?
        Не съм виждал такова решение и определено го одобрявам.

        За мен тази част на клавиатирата винаги е била разточителна.
        Тоест никога не съм я ползвал.
        Да я маскират на тъчпада го признавам като яка идея.

        Евала!
        Враг усраине

        Коментар


        • IvanIvanovi
          IvanIvanovi коментира
          Редактиране на коментар
          не си, защото е за счетоводители най-вече и да, много яко решение е това, супер!

      • #20
        10то поколение i7 са така. Смешна батерия, смешно леки и тихи, ама си изкарват нормално време за работа. Не знам само какво толкова те е впечатлило в инсталацията на Windows-a. Имам 4то поколение i7 лаптоп с NVMe - разликите в бързодействието са несъществени. Само дето е 17ка геймърски и тежи тройно.

        Относно numad-а - хитро, но не знам колко е практично. Имаше много опити за гладки клавиатури през годините, но така и на се наложиха. А замисъла на нъмпада е точно скорост. На мен ми е отвратително да ползвам гладка клавиатура - пиша 3-4 пъти по-бавно и правя 10 пъти повече грешки.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • bushiDO
          bushiDO коментира
          Редактиране на коментар
          Sparky, практично в сравнение с какво? В сравнение с със обичайният нъмпад, може би не, но е много по-практично, отколкото да набиваш числа, с горният цифров ред! Отделно, че по-малките дименсии ноутбуци от 15" нямат нъмпад...

        • sparkybg
          sparkybg коментира
          Редактиране на коментар
          Практично по отношение на това че там се вкарват цифри и математически операции без изобщо да гледаш. Това му е замисъла на нъмпада. А без класически копчета това с негледането докато въвеждаш не се случва. Нямаш усещане къде са копчетата и я няма постоянната автоматична подсъзнателна корекция на положението на пръстите. Поради същата причина и гладките клавиатури не се наложиха.

        • Esper
          Esper коментира
          Редактиране на коментар
          Ако се използва често със сигурност няма да е практично.
          Преди време ми попадна лазерна клавиатура, която се проектира върху произволна повърхност.
          Освен, че се събираше в джоб, тоест хипер коомпактна и свръх технологична категорично не ставаше за продължителна употреба по абсолютно същата причина.
          А, струваше освен това неприлична сума пари. Не цената обаче беше факторът, който попречи на тази измишльотина да стане масова.

      • #21
        Да не отварям нова тема, на въпросния лаптоп е само с един USB порт, на него съм включил приемника за блутут мишката, кажете ми дали има и как се казва, кутийка с по 3 usb порта но да се свързва чрез блутута с лаптопа, а не чрез кабел от единствения usb порт, дано обясних ясно какво търся?

        Коментар


        • Esper
          Esper коментира
          Редактиране на коментар
          Искаш Bluetooth USB Hub?
          Няма такова животно а освен това е безсмислица.
          Такова нещо с какво ще захранва USB устройствата?
          С вградената батерия или от адаптор в контакта?

          Трябва ти нормален USB hub който се включва с кабел и след това "разклонява" на 2,3,4 - зависи от модела.

        • large
          large коментира
          Редактиране на коментар
          Ако мишката наистина е bluetooth, можеш да направиш и друга магария.
          Сменяш WiFi картата на лаптопа с такава, която поддържа и Bluetooth.
          Така няма да ти се малага да имаш отделен "донгъл". Това обаче не важи ако мишката е просто "безжична" и нещото в USBто е приемник за конкретната мишка.

          Относно хъбовете - там само кабел спасява.
          Ако обаче минеш на bluetooth аксесоари, ще намалиш кабелите, за сметка на тук-там някое неудобство заради несвързване.

      • #22
        Ясно, лаптопа понеже го местим всеки ден по два пъти, не ми се искаше нищо с кабели към него, сега видях че има usb хъб като на снимката с директна връзка към usb порта без висящ кабел, което пак е вариант?

        Натиснете снимката за да я уголемите  Име:04y81f7jX8bbGkV3KPFqlm4.1569507956.fit_lim.size_1050x591.jpg Прегледи:0 Размер:47.6 КБ ID:6714915

        Коментар


        • #23
          Ами да, само че това на снимката съм почти убеден, че е за USB Type C към компютърът.
          Провери си какъв тип е USB-то ти и търсиш съответният хъб, който ти покрива най-добре нуждите.
          Също така провери дали за моделът няма докинг станция - още по-удобно е.
          Враг усраине

          Коментар


          • Еделвайс
            Еделвайс коментира
            Редактиране на коментар
            Проверих, има за моя Asus и е на същата марка , хъб и докинг станция, но първото струва 150 лв а докинг станцията 350лв, при тези цени май по-добре да си карам както досега да си "ръгам" по два пъти единствения usb порт, благодаря за мненията все пак.

            П.С. Имам следните портове:

            1 x M.2 2280 NVMe PCIe 3.0 x41 x USB 3.2 Gen 12 x USB 3.2 Type C / Thunderbolt 3 / DP1 x HDMI 

          • Esper
            Esper коментира
            Редактиране на коментар
            Това на снимката е ограничен вариант на докинг станцията, пак на USB Type C.
            Аз не бях обърнал внимание че питаш за различен от темата лаптоп.
            Това на което казват docking statuion е подобно но с изведени повече неща.
            Затова е и по-скъпо.

            А тези неща на тайп си дори вече не съм сигурен как се наричат.
            Нито е правилно да се нарече хъб защото е доста по-сложно от това.
            Нито пък "докинг станция" поне не в смисъла, който се влагаше преди всичко да мине на хуйесби тайп C.

            Но това, което си показал на снимка е ОК.

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X