Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с работата на софтуер инсталиран на флашка "EMTEC"

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с работата на софтуер инсталиран на флашка "EMTEC"

    От началото на тази година успях да се снабдя с около две дузини промоционални програми,
    като половината от тях инсталирах на компютъра си, а другите - на USB устройство !
    Тези на флашката /всички до една/ ги активирах с регистрационните им ключове в срок и ги
    изпробвах веднага как работят. Всичко мина добре.
    Но след около месец когато ми потрябва едната от тях /Soft Orbits Photo Editor Pro 5/, за да
    редактирам една снимка и когато я отворих, тя ми се показа в TRIAL VERSION.
    Реших да я активирам отново, но тя вече не ми прие регистрационния ключ, който в същност
    има срок до 20.10.2020 година.
    Започнах да отварям и другите програми от флашката /за да видя какво става/ и се получи трагичен резултат:
    От 9 броя програми намиращи се на флашката ми работеха само 3, а останалите или въобще не ми се отвориха
    или и те бяха загубили "някъде" регистрациите си . . .!?

  • #2
    Не всеки софтуер е писан така, че да работи от флашка. Ако тези са работили веднъж, може да са записали данни в място, което Уиндоус после е отчел като временно, и го е изтрил. Самата програма може да се увреди перманентно, както и самата флашка. При тези дето работят, но лицензът се е върнал на пробен, евентуално може да се изтрият данните и файловете свързани с лиценза. Тогава ще ти поиска регистрация отново, но първо трябва да ги намериш...

    Коментар


    • #3
      Ако флашката е на друг юсб порт, е възможно да се разпознава като друг диск. Например при инсталацията е била диск "D" а в друг порт да е диск "E".
      Не чета коментари и не отговарям на такива.

      И коментаторите...

      Коментар


      • #4
        Последно редактирано от Boa; 24-07-20, 16:06.

        Коментар


        • #5
          Тъй като тук и в DATA.BG не успях да открия подходящи ориентири в тази неочаквана за мен трудна ситуация,
          потърсих отговорите на проблема ми в огромния и необятен свят на YANDEX.
          От там си свалих програмата Cameyo с чиято помощ да успея да запазя тези събирани с толкова време и труд
          промоционални скъпи програми /чиято средна стойност на всяка една от тях не е под 30 евро/, тъй като всичките
          не мога да ги инсталирам на лаптопа ми.
          Бих желал да чуя и компетентното мнение на някой който е ползвал тази програма из между вас:

          https://youtu.be/HlIr6YOC7wQ

          Коментар


          • #6
            Колега... "регистрацията" най-вероятно остава на компютъра на който я правиш - това изглежда е проблема ти.

            Коментар


            • #7
              Програмите, с които съм се сблъсквал, генерират "код на инсталацията" , и си записват структурата на инсталираната програма в registry и ключове в системната част на диска.
              При смяна на носителя - друг УСБ порт или нещо друго, програмата си генерира нов "код на инсталацията" и стария е невалиден.
              Ако изчистиш ръчно всички следи, че някога съответната програма се е инсталира на компа ти, имаш шанс "начисто" да я инсталираш и отключиш с промо ключа.
              Такъв тип програми инсталирай само на вграден диск!

              Коментар


              • #8
                Toва нещо се прави на виртуална машина и после си разнасяш виртуалката. Сега, колко ще е легален виртуалния Win е друг въпрос.

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X