Обява

Свий
Няма добавени обяви.

upgrade laptop Lenovo Y50

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • upgrade laptop Lenovo Y50

    В края на далечната вече 2014г. си купих Lenovo Y50 и си работи безупречно, но напоследък започнах да ровя в страници с повече снимки и лаптопа явно не може да ги поеме. Започва да ми показва празни рамки и страницата заспива..... като мине известно време се оправя, но адски ме дразни това и искам да му подобря параметрите за разумни пари, защото сега не ми се купува нов. По-долу ще кача прикача картинките със сегашните му параметри, а знам че тук има знаещи хора, които ще кажат може ли и колко памет да му сложа допълнително и дали мо же и с какво какво SSD да му сменя диска. Ако има желаещ в София да го свърши, още по-добре.


    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:memory.JPG
Прегледи:271
Размер:49.6 КБ
ID:6618178


    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:spec.JPG
Прегледи:273
Размер:69.4 КБ
ID:6618176

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:task.JPG
Прегледи:266
Размер:234.3 КБ
ID:6618177








    Прикачени файлове
    ________________________________________________
    Subaru OUTBACK 2,5
    Hyundai TUCSON 2.0

  • #2
    Слагаш си ССД на мястото на харда, 480 гб към 150 лв. Слагаш си още 8 гб рам, ако си с 2х4 гб махаш ги и си слагаш 2х8 гб към 150 лв, махаш записвачката ако има такава, на нейно място преходник и хард диска още 20 на лева. Преинсталация и почистване и смяна на термо паста още 50 лв примерно и това

    Коментар


    • #3
      Първоначално публикуван от viperr Преглед на мнение
      Слагаш си ССД на мястото на харда, 480 гб към 150 лв. Слагаш си още 8 гб рам, ако си с 2х4 гб махаш ги и си слагаш 2х8 гб към 150 лв, махаш записвачката ако има такава, на нейно място преходник и хард диска още 20 на лева. Преинсталация и почистване и смяна на термо паста още 50 лв примерно и това
      450 ГБ са ми малко, в момента толкова ми е заетото пространство. За рам-та по-скоро питането ми е колко max поддържа това дъно.
      Записвачката ми е външна и няма къде да държа и харда - евентуално кутия и като външен диск през УСБ
      преинсталация защо, не може ли клонинг на моя диск?

      ops, намерих: DDR3L-1,600 MHz SODIMM × 2 (max 16 GB)

      512 ГБ SSD ще ми стигне, сега претръсках да видя какво толкова имам.

      остава да се намери кой да свърши задачката
      Последно редактирано от IvanIvanovi; 28-06-20, 09:31.
      ________________________________________________
      Subaru OUTBACK 2,5
      Hyundai TUCSON 2.0

      Коментар


      • viperr
        viperr коментира
        Редактиране на коментар
        Харда - евентуално кутия и като външен диск през УСБ - това е следващото решение, иначе има ссд 1 тб - 250 лв и 2 тб но там вече сумите са много сериозни.Да може да се клонира операционната система, но не си заслужава.

    • #4
      Проблемът едва ли е от параметрите на самия лаптоп. Тези цифри дето се показват в таск мениджъра не са нормални, имаш едно или най-вероятно две неща дето забиват. Най-вероятно проблемът е основно около Хром. Антивируса може да ти прави проблеми, ако не се разбира с останалия софтуер, примерно с вградения микрософтски, или ако имаш още някоя програма която върши подобна работа. Евентуално се оправя при ъпгрейд, всичко да е последната излязла версия, или просто си прегледай какъв друг софтуер може да го бърка.
      Гугъл Хром определено има нужда от внимание, не трябва да яде толкова мегабайти. Ако всичко останало му е нормално, евентуално понякога се налага да го рестартираш когато почне да се бави и цифрите в таск мениджъра станат огромни. Възможно е някой екстеншън да прави проблем. Възможно е също да имаш твърде много букмаркове в "букмарк бар", което затормозява работата повече отколкото ако ги сложиш на друго място.
      Най-накрая компа може да забавя ако хард-диска е пълен над 50-60%, в такъв случай е най-добре да качиш файлове на външен хард, снимки, видеа и прочее, и да го закачаш само когато имаш нужда да ползваш тези файлове.
      Евентуално да има и проблем с видеокартата, ако има нужда от ъпгрейд на драйвера, но това особено при Леново обикновено става автоматично.
      Всички тези неща се оправят без влагане на средства.
      А, освен това има няколко големи майкрософтски ъпгрейда, които също може да ти забавят компа и то доста.
      И покрай всичко това - понеже някои хора си държат компа непрекъснато включен - от време на време го рестартирай.
      Още нещо се сетих, има програми за оптимизация на харда, които също помагат.

      Коментар


      • #5
        И въпросът за $1М - затваряш ли браузера или го оставящ с десетки отворени табове?
        Не чета коментари и не отговарям на такива.

        И коментаторите...

        Коментар


        • IvanIvanovi
          IvanIvanovi коментира
          Редактиране на коментар
          едновременно отварям 2, максимум 3 таба, вечер винаги ги затварям изцяло, но не гася компа, само затварям капака.

      • #6
        Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
        И въпросът за $1М - затваряш ли браузера или го оставящ с десетки отворени табове?
        И в двата случая не би трябвало да има проблем.

        HDD-то и позадръстен OS са причината.

        16GB памет няма лошо, но към днешна дата и 8GB се справят съвсем нормално. (имам лаптоп с 8GB, купен преди 2 месеца - съвсем нормално си работи).

        Купи си един терабайтов SSD, преинсталирай операционната система, и ще имаш лаптоп, дето няма нищо общо с това в момента и дори с това, което е бил като чисто нов. Чак после ако искаш добави 8GB памет, но от сега ти казвам че едва ли ще стигнеш до това.

        Ако има разсъхнала се термо паста също трябва да се смени, иначе процесора работи на много по-ниски скорости, отколкото може.

        За протокола - имам десктоп с 32GB памет, десктоп с 16GB памет, лаптоп с 16GB памет и лаптоп с 8GB памет, и всичките са със SSD, мовечето с M.2 и само единия десктоп с SATA. На всичките се броузва абсолютно нормално и без задръжки, независимо от съдържанието и броя табове. Редовно имам и по 20 отворени таба.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • IvanIvanovi
          IvanIvanovi коментира
          Редактиране на коментар
          да, това е разумно да сложа едно SSD да видя как ще се държи. Само не ми се иска да преинсталирам всичко, но май ще се наложи.

        • sparkybg
          sparkybg коментира
          Редактиране на коментар
          Преинсталацията не е чак толкова гадно нещо. Един загубен ден, но после голяма част от проблемите ти ще отпаднат, както и евентуално (според навиците) доволна част от софтуера, който ползваш 2 пъти в годината, ако изобщо.

        • IvanIvanovi
          IvanIvanovi коментира
          Редактиране на коментар
          да, знам че ще е по-добре, но аз след XP вече не преинсталирам, а и нямам инсталационни WIN 10 и нов MS OFFICE, а понякога ми трябва особено сега като работя хоум офис. Ще купувам почерпки на колегите от IT, то се е видяло, дано се навие някой да се занимава с мен

      • #7
        Ъпгрейд на 6-годишен лаптоп е безсмислен.
        Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

        Коментар


        • IvanIvanovi
          IvanIvanovi коментира
          Редактиране на коментар
          по принцип си прав, но като се познавам, за нов ще дам поне 1800-2000, а няма да получа 7 пъти повече машина, ако за 300 лв. сменя едно ССД и паста

      • #8
        Не е. Би бил излишен ако говорехме за преди 10 и повече години, когато разликите в поколенията процесори като производителност бяха в пъти. Сега пиша от 4-то поколение i7 4790К и нямам никакво намерение да го сменам скоро. В офиса съм с 7700К и познай кой се справя по-добре. Единия лаптоп и той е с 4-то, а другия с 10-то, пак i7. Разликите са маргинални, като изключим това че новия лаптоп е смешно лек и със смешно малка батерия, а изкарва колкото стария.

        За системен не-SSD диск обаче съм забравил МНОГО отдавна, и разликата в общото поведение спрямо HDD е МНОГО голяма.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #9
          Първоначално публикуван от Asteri Преглед на мнение
          Проблемът едва ли е от параметрите на самия лаптоп. Тези цифри дето се показват в таск мениджъра не са нормални, имаш едно или най-вероятно две неща дето забиват. Най-вероятно проблемът е основно около Хром. Антивируса може да ти прави проблеми, ако не се разбира с останалия софтуер, примерно с вградения микрософтски, или ако имаш още някоя програма която върши подобна работа. Евентуално се оправя при ъпгрейд, всичко да е последната излязла версия, или просто си прегледай какъв друг софтуер може да го бърка.
          Гугъл Хром определено има нужда от внимание, не трябва да яде толкова мегабайти. Ако всичко останало му е нормално, евентуално понякога се налага да го рестартираш когато почне да се бави и цифрите в таск мениджъра станат огромни. Възможно е някой екстеншън да прави проблем. Възможно е също да имаш твърде много букмаркове в "букмарк бар", което затормозява работата повече отколкото ако ги сложиш на друго място.
          Най-накрая компа може да забавя ако хард-диска е пълен над 50-60%, в такъв случай е най-добре да качиш файлове на външен хард, снимки, видеа и прочее, и да го закачаш само когато имаш нужда да ползваш тези файлове.
          Евентуално да има и проблем с видеокартата, ако има нужда от ъпгрейд на драйвера, но това особено при Леново обикновено става автоматично.
          Всички тези неща се оправят без влагане на средства.
          А, освен това има няколко големи майкрософтски ъпгрейда, които също може да ти забавят компа и то доста.
          И покрай всичко това - понеже някои хора си държат компа непрекъснато включен - от време на време го рестартирай.
          Още нещо се сетих, има програми за оптимизация на харда, които също помагат.
          не мога да преценя дали е от лаптопа, защото това забиване ми го прави само във фейсбук, а аз го ползвам от една година.
          AVG антивирусната я махнах, вчера ъпдейтвах нещо и се е самоинсталирала без да разбера, не е от нея.
          диска е разделен на 2 дяла и ще кача картинки колко са заети.

          иначе, като изтрия кешана Хрома и рестартирам се опрая, но след ден-два пак се задръства

          Натиснете снимката за да я уголемите  Име:disk D.JPG Прегледи:0 Размер:104.0 КБ ID:6618259


          Натиснете снимката за да я уголемите  Име:Disk C.JPG Прегледи:0 Размер:104.1 КБ ID:6618260
          Последно редактирано от IvanIvanovi; 28-06-20, 16:16.
          ________________________________________________
          Subaru OUTBACK 2,5
          Hyundai TUCSON 2.0

          Коментар


          • IvanIvanovi
            IvanIvanovi коментира
            Редактиране на коментар
            с EDGE е същото

          • sparkybg
            sparkybg коментира
            Редактиране на коментар
            Новия Edge е пак хром, в друга опаковка.

          • IvanIvanovi
            IvanIvanovi коментира
            Редактиране на коментар
            Не знаех че е Хром, но днес сутринта заварих лаптопа яко загрял и с бучащ вентилатор, което ми се случва за пръв път и го деинсталирах. Обикновено не го изключвам вечер, но единствено торент агент когато съм забравял съм забелязвал да работи през нощта, сега не можах да разбера кой процес е активен, защото беше зациклил и се наложи да го рестартвам през изключване.

        • #10
          Ес-Ес-Ди! Кактъо и да си вътриш гъзО, все ще ти е отзад.

          Ще имаш нов компютър след това.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • Kirilpm
            Kirilpm коментира
            Редактиране на коментар
            Напълно съгласен!
            Моите 5 стотинки, избягвайте SSD-тата на ADATA, преди 5-6 години закупих такова, цените им още бяха сериозни 64 гб беше над 100 лева.Наистина родих се след като го сложих, но малко след края на гаранцията, започна да прави проблеми, компютъра забива от нищото, мисли по 2-3 минути докато отвори браузъра и то само първия път след като е включен, последващите пъти няма проблеми.Изхвърлих ссд-то, преинсталирах на старото хдд и всичко се оправи, понеже компютъра е на достойна възраст, прецених че ново няма да види, ще се кара на изживяване с обикновен хард.За лаптопа си взех кингстън, до сега никакви ядове.

        • #11
          За важни неща задължителни архиви бачка ли се на SSD. дефакто сa на малшанс, скапали се съм виждал всички марки, дори и Intel.

          По темата, за офис работа по-нов комп не ти трябва, само слагаш SSD и някоя от защитите/адблокерите може да те товари също Смяната става за час, ако нямаш повреди по стария диск.
          байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
          Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
          Суперспам - спама на суперите

          Коментар


          • #12
            Интел много отдавна не са никакъв фактор за качество при SSD-тата, та това "дори" е излишно. Имаше периоди и партиди, с които тотално си изпорти имиджа.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #13
              За тия проблеми се научава следварително, а не предварително. Затова трябва да се прави регулярен бекъп на важните неща, независимо каква медия се използва.
              Не чета коментари и не отговарям на такива.

              И коментаторите...

              Коментар


              • #14
                Бекъпа е задължителен, но не се сещам често да го правя на външен носител, май трябва да се науча и да започна да го качвам в облаците.
                По темата: обадих се на тези от които го купих, те са и сервиз, дадоха ми оферта за 512ГБ ССД, преинстал на уиндоса и офиса + кутия за диска да стане външен, всичко това с взимане на компа от адрес и връщането му на същия или най-късно на другия ден. Другата седмица ще го обновя и ще докладвам какъв е ефекта.
                ________________________________________________
                Subaru OUTBACK 2,5
                Hyundai TUCSON 2.0

                Коментар


                • #15
                  Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
                  Бекъпа е задължителен, но не се сещам често да го правя на външен носител, май трябва да се науча и да започна да го качвам в облаците.
                  По темата: обадих се на тези от които го купих, те са и сервиз, дадоха ми оферта за 512ГБ ССД, преинстал на уиндоса и офиса + кутия за диска да стане външен, всичко това с взимане на компа от адрес и връщането му на същия или най-късно на другия ден. Другата седмица ще го обновя и ще докладвам какъв е ефекта.
                  ефекта не е това, което очаквах - явно не е само до диск, ами и паметта му е малко за кеша на фейса.
                  ________________________________________________
                  Subaru OUTBACK 2,5
                  Hyundai TUCSON 2.0

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X