Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Търся мнения и консултация

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Търся мнения и консултация

    Здравейте,
    пиша в този форум, защото през последните два месеца изпратих няколко писма до Центъра за поддръжка на програмата ACDSeeVideo Studio 3 :

    https://www.acdsee.com/en/products/a...udio/features/
    Но засега нямам получен от тяхна страна отговор !
    Програмата ACDSee Video Studio 3 на практика не я използвам, защото още при пускането и се появяват "бликове" в лентата на задачите
    и по-специално тези премигвания засягат системните ми икони !?
    Тази програма съм я получил от софтуерната фирма РЕДОВНО, с изпратен от тяхна страна до мен по имейл,
    регистрационен ключ за активиране на програмата !
    Компютърът ми работи на Windows 10 и имам над 30 програми инсталирани на него, но такъв проблем до-сега не съм забелязал !
    За по-голяма яснота направих видео с този проблем и го публикувам с моята тема във форума за коментари :

    https://1drv.ms/u/s!AtP7ahqg46yXaCb1...2V3_0?e=eAqLef
    Последно редактирано от Boa; 27-05-20, 15:04.

  • #2
    Първоначално публикуван от Boa Преглед на мнение
    [...Компютърът ми работи на Windows 10 и имам над 30 програми инсталирани на него, но такъв проблем до-сега не съм забелязал !
    Какъв процесор? Каква видеокарта? Колко RAM?
    Програмата гълта явно много ресурс, а компютърът е слаб за нея - така изглежда от дилетантски поглед.
    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

    Коментар


    • Boa
      Boa коментира
      Редактиране на коментар
      Това мога да ви предложа като доклад от програмата ми HD Sentinel:

      https://1drv.ms/t/s!AtP7ahqg46yXhFaE...69tJY?e=LzS2SK

    • Bogoljub Gagic
      Bogoljub Gagic коментира
      Редактиране на коментар
      Иска лог-ин с микромек акаунт, аз не ползвам такъв. Май имам няколко, но не им знам паролите и по принцип на всеки компютър си работя като "off-line user". Гугъл ми стига за Big Brother.

  • #3
    Я дай характеристики на машината. Рам, процесор, видеокарта. Прилича на проблем с видео драйвер.

    Коментар


    • Boa
      Boa коментира
      Редактиране на коментар
      Горе съм посочил ДАННИ от подробен доклад върху параметрите на коммпютъра ми,
      направен с професионалната програма HD Sentinel:
      https://1drv.ms/t/s!AtP7ahqg46yXhFas...VpLiT?e=mo14KI
      И тъй като споменавате за остарял видео драйвер, ви давам СЪЩО и допълнителни данни от друга
      една известна програма Driver Booster 7.2 Pro:
      Тя ми предлага да сменя 19 броя драйвери / но аз не смея да сторя това /, тъй като се страхувам
      да не си направя някоя "беля" на Оперативната ми система:
      1./ Standart SATA ANCI Controler
      2./ Realtek PCIe FE Family Controler
      3./ Системни устройства > PCI-to-PCI Bridge ( 4 броя )
      4./ CPU to DRAM Controller
      5./ LPC Controller
      6./ SM Bus Controller
      7./ USB контролери > Intel(R) ICH9 Family USB2 Enhanced Host Controller ( 8 броя )
      8./ USB Composite Device
      9./ USB Mass Storage Device
      Кои от тези да подновя и кои да игнорирам, без да очаквам . . .неприятни изненади !?
      Последно редактирано от Boa; 29-05-20, 09:44.

  • #4
    Има нещо в иконите, на което трябва да кажеш да не се показва, и проблема ще приключи. Не е от видео драйвер това.

    Това какво имаш инсталирано, дали си купил нещо редовно или дали си го свалил от руски торент нямат отношение към нещата.

    Аз си свалям драйвери от производител. Driver Booster и прочие говна не ползвам.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • Boa
      Boa коментира
      Редактиране на коментар
      Преди всичко Ви благодаря на Вас, защото единствен Вие осъзнахте същината на проблема !
      За разлика от техниците за подръжка в AcdSee, които запазиха мълчание дори след 2 мои писма изпратени
      до тях за помощ :
      http://forum.skynomad.net/gallery/al...te_ikoni_1.jpg
      И на финала:
      от фиксираните 19 драйвера за смяна,
      кои според Вас бих могъл да се "престраша" да ги заменя с тази програма !?

    • sparkybg
      sparkybg коментира
      Редактиране на коментар
      Пробвай с "High definition audio controller", доколкото това е свързано с микрофона, но вероятността нещо да се промени е малка.

  • #5
    Виж в свойства на лентата със задачи, кои програми се показват при стартиране. Най-често имаш опция да изключиш показване на всяка една от иконите.

    Коментар


    • Boa
      Boa коментира
      Редактиране на коментар
      Thank you !
      Последно редактирано от Boa; 29-05-20, 14:02.

  • #6


    По-скоро пробвай с тази опция

    Коментар


    • #7
      Пробвай с "High definition audio controller", доколкото това е свързано с микрофона, но вероятността нещо да се промени е малка.

      Сега желая да уточня нещата, за да бъдем в максимална степен по-прецизни !
      Използвам немска програма за онлайн телевизия която имам щастието да използвам на компютъра си.
      Като последния съм свързал с HDMI кабел към телевизор SONY BRAVIA с голям екран.
      Така че освен европейски програми имам възможността да гледам и програми от Южна Америка, Австралия и Океания.
      В момента са най-актуални директните предавания от САЩ, като за това използвам CNN for USA, ABC, NBC,CBS и NewsMax.
      След полунощ българско време ги използвам да правя дирекни записи на събитията там, тъй като за разлика от нас
      /които сме на 111 място по свобода на медиите/, повечето от тях предават всичко на живо !
      Към програмата имам "бутон" за директен запис от десктопа, но за съжаление при мен той /видеото/ излиза без звук !
      Компютърът ми е стар и се нуждае от някои допълнителни настройки. В техническото ръководство към програмата
      открих как става това, но на този етап не мога да изкарам "забранени устройства" на изскачащия прозорец "ЗВУК ":


      https://www.onlinetv15.de/_help/show...prg=onlinetv13

      Забележка:
      Тъй като ми липсва иконката на "стереомикс" те ми предлагат да актуализирам драйверите за звук /точка 3.1/
      Именно поради това трябва да фиксирам STEREOMIX като "устройство по подразбиране", за да може да ми тръгне
      звука в записаното от мен видео.
      За това ще Ви помоля да ме насочите кой точно от тези драйвери които ми е открил Driver Booster 7.2 Pro
      /по-горе в списъка/ свързани със звука . . . да актуализирам ! ?
      Последно редактирано от Boa; 31-05-20, 18:50.

      Коментар


      • stefsab
        stefsab коментира
        Редактиране на коментар
        Някъде в опциите на записващата програма трябва да укажеш канала за звук.

    • #8


      За съжаление подобна опция няма , защото това представляват настройките за запис на видео:

      Последно редактирано от Boa; 01-06-20, 11:45.

      Коментар


      • #9
        Ще се възползвам от заглавието на темата, да си задам и аз въпроса, без да пускам нова.
        До сега работех със стар дуядрен компютър 2х3.2Гхц , Сата ХДД и 2Гб РАМ , вградена видеокарта
        Реших да се ъпгрейдна, и около Черният петък, си взех една работна станция ДЕЛЛ Т7500, на поносима според мен цена.
        Двупроцесорна 2х4 -2.4Гхц, 24Гб Рам, инсталирах и ССД Сандиск 250 3Д за операционнта и програмите. Има си и малък ХДД. И Нвидия Куадро 5000 2,5 Рам.

        Но съм изненадан, защото не забелязвам чувствителна разлика в скоростите на двата компютъра.
        Уиндолс-7 ми го зареждат за окло 30 сек. Без да прибавям дългото чекване на работната станция.
        Това да речем е бял кахър, прави се 1 път на ден.
        Но не се забелязва и някакво забързване и на видеообработващите програми.
        За сега на AVS като една от най-леките за работа. Но съм подготвил и други, защото тази си има някои кусури, които ме дразнят.
        И двта компютъра са със свежо инсталирана ОС, без качени много допълнителни програми, без антивирусна.
        При обработката, станцията товари процесорите на 7-8% с-у 100% на стария комп. Рам ползва около 3 Гб.
        Т.е. въобще не се товари, а скорост ...?

        Коментар


        • #10
          Най-общо казано, трябва да знаеш за какво ще ползваш компютъра и според целта да подбереш компонентите.

          Тези Делове са доста старички и модерни машини могат да ги направят за смях, въпреки по-скромна като обем РАМ памет.
          Аз ползвам Lenovo E32, с 1225 V3 процесор и 32 ГБ рам и мъча с вграденото видео, но то издиша, като пусна нещо, снимано на 4к с ГоПро или телефон.
          За обработка, има хитрости при превю, да се ползва по-малка версия на файла, но във финалната, прекодирането на пълноразмерния файл, пак е кошмар.
          Добре че ми се е налагало само в предната карантинЯ да съчинявам видео от вкъщи.

          Отделно има други хитрини, специфични за различните програми. Можеш да резервираш доста(тъчно) РАМ, където да се складира проложението и час от данните,
          Да използваш софтуеърен или хардуеърен декодер, който се представя по-добре... но всичко зависи от програмата, която ползваш.


          За АVS, намерих това. В предвид че видеокартата ти има Cuda, може и да помогне. Просто трябва да се търсят подобни оптимизации и конфигурации за програмите, които ползваш.
          https://www.avs4you.com/guides/how-t...indows-10.aspx
          Брой достъпни процесорни ядра, макс натоваряност на ядро, дали видео картата е сложена на най-бързия слот и т.н.

          Казваш че си със 7-мица, тези компютри, понякога идват с лиценз за 10, освен ако не е много стар. Пробвай да го обновиш до 10, може още да е безплатно.

          Моя съвет е (казвам го като почти опарен) да пробваш да върнеш машината и с парите да си вземеш ново (актуално) дъно и някой от сравнително новите АМД процесори с вградено видео.
          Рам можеш да добавяш когато искаш.

          Ааа, и погледни в спецификациите на дъното дали си закачил SSDто на най-високия клас Sata порт, да не губишс корост и от там. Трябва да е поне Sata 3


          Просто старата машина е безперспективна.
          Аз имам 2 Е32-ки, от които едната е домашен сървър за всичко, записва камери, използва се като NAS и за тая цел е идеална, с 32ГБ ECC рам, но 2рия, в другото "нас", не достига.
          Я да пусна някоя игра, War Thunder, CS GO, няколко Андроид емулатора в паралел, или да прекодира някое видео с DashВare... и ми се струва че може и по-добре.


          Откровено бих тръгнал по пътя на нова машина, та дори ида излезе по-скъпо.
          Ако споделиш конкретни програми, позапознати могат да ти препоръчат конкретни процесори, дъна и т.н.

          Коментар


          • ctef
            ctef коментира
            Редактиране на коментар
            Благодаря за изчерпателния отговор!
            Да отговоря и аз, до колкото мога.
            За тези 500лв които съм дал, едва ли ще купя нещо ново. Евентуално на части, със съответните рискове, но не, пак няма. Само видеокартата е n****лв.
            Станцията е проектирана и зареждана първоначално с WIN-7 преди 10г. Още стоят лепенките. Струвала е майка си и баща си
            Портовете са Sata-2. Дали те са лимитиращият фактор?
            Програмите които си подбирам, също не са от най-тежките. Смятам да работя и със SHOTCUT, но още не съм и усвоил възможностите.
            Да кажа и какво ме дразни в AVS. И на другия компютър, а и с WIN XP има един дефект. При рязане, и при снадка се получава едно пукане в прехода. Кога по-силно, кога по-слабо, но много рядко отсъства. Иначе за моите цели програмата ме устройваше.
            Биоса ми го настроиха в магазина. За сега не пипам там, защото няма нищо общо с досега познатите ми биоси.
            Та чуденката ми беше, защо при 2 толкова различни по ресурс компютъра, разликата е незначителна, при положение че големия въобще не се натоварва според .Task Manager.

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X