Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Изчезнаха ми програми от Контролния панел в Windows 10

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Изчезнаха ми програми от Контролния панел в Windows 10

    От няколко месеца в КОНТРОЛЕН ПАНЕЛ - ПРОГРАМИ И КОМПОНЕНТИ - подържам да са инсталирани общо 50 броя програми
    и компоненти на оперативната ми система !
    Но от близо седмица като го отворя от НАСТРОЙКИ, там се намират само 39 броя !
    Единадесет от програмите ми изчезнаха въобще от там, макар същите да се намират в инсталационните директории на компютъра :
    Program Files и Program Files (x86)
    Каква е причината за всичко това !?

  • #2
    Първоначално публикуван от Boa Преглед на мнение
    ...
    Единадесет от програмите ми изчезнаха въобще от там, макар същите да се намират в инсталационните директории на компютъра :
    Program Files и Program Files (x86)
    Каква е причината за всичко това !?
    Причината е поредната актуализация на недоразумението W 10. Тия директории не са инсталационни, програмите са си инсталирани в тях. Просто им вкарай пак иконките в "Контрол панела" било с "add new programs" (за предпочитане), било със "send to" или "create shortcut" или пък с влачене с мишка на иконката на програмата от прозореца на съответната директория до прозореца на "контрол панела" при натиснат alt клавиш на клавиатурата в същото време.
    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

    Коментар


    • Boa
      Boa коментира
      Редактиране на коментар
      За съжаление никакви комбинации и "влачения" с мишка не ми помогнаха,
      както и с натискания на бутоните от типа на "alt" или "ctrl" !?
      Успях да намеря директорията на SEND TO :
      C:\Users\потр.име\App Data\Roaming\Microsoft\Windows\Send to
      и да вкарам иконката /прякия път/ на Контролния ми панел там !
      Но когато реших да го пробвам върху .exe file на една от програмите за вкарване
      чрез "десен клик" на Контекстното меню, Контролния панел не се появи между другите опции . . .
      За това днес ще се опитам да разработвам тази щекотлива тема, от тази позиция :
      https://pcguide.bg/kak-da-personaliz...nd-to-windows/

  • #3
    С ползването на ВИН10 си се съгласил, програми по усмотрение на MS да бъдат премахвани
    байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
    Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
    Суперспам - спама на суперите

    Коментар


    • #4
      Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
      С ползването на ВИН10 си се съгласил, програми по усмотрение на MS да бъдат премахвани
      В неговия случай, за късмет, не са дори и премахнати (деинсталирани).
      Прочее в същия "уЙн 10" са скрити и много програми от старите версиЙ, например "PhotoViewer", който си съществува паралелно с новия "MS Photos", "Windows Media Player" и т.н., просто трябва "да се извикат" еднократно с команден ред в "Power Shell" - има съвети из интернета как да се направи това.
      На мен ми липсва играта на табла Сега се замислих,че сигурно и тя може "да се извика" по подобен начин?
      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

      Коментар


      • DBRS
        DBRS коментира
        Редактиране на коментар
        Дано ти свърши работа https://www.microsoft.com/en-us/p/ba...ot:overviewtab

      • Bogoljub Gagic
        Bogoljub Gagic коментира
        Редактиране на коментар
        Няма да ми свърши работа, защото съм с offline акаунт и не искам да се регистрирам (за пореден път!) при Микромеките. Щото преди време някакви умници, които ми инсталираха "уЙн 10" на два или три компютъра, както и на един, на който 7-ца се беше автоматично "ъпгрейднала" на 10-ка, ми набили някакви "Майкрософт акаунти" на мое име (щото "не можело без тях"), дето изобщо не знам как да влизам в тях... А то си има съвсем легитимен начин на инсталиране с "оффлайн акаунт", ама трябва да се прочете какво се прави и къде се клика при инсталацията. GDPR все пак, де - той точно за такива наглеци, дето все ти искат "акаунт" и регистрация е приет, не заради бай Пешо с плод-зеленчука (както наша КЗЛД си мисли). Та "Микромеките" са клекнали по "тоа навапрос".

    Активност за темата

    Свий

    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

    Зареждам...
    X