Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Препоръчайте ми домашен принтер

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Препоръчайте ми домашен принтер

    Привет колеги, препоръчайте ми черно-бял лазерен принтер чрез wi-fi връзка, ще се ползва рядко и затова искам да е лазерен защото пълнителя му няма да го бърка и след половин година седене да се ползва, харесвам марката HP, но може да е друга марка и кой модел.

    Харесал съм си този а и ще мога да го взема директно от Технополиса?

    https://www.technopolis.bg/bg/Printe...-M15W/p/560611

    или този ако си струва:

    https://www.technopolis.bg/bg/Printe...080DW/p/559717

  • #2
    Еми бива, но потърси подобен от фирма, дето се занимава с това, не Технополис и подобните му.
    Конкретния е и стар модел.

    Бих потърсил M102w, малко повече пари е, но всичко му е по-добро. И е актуален модел.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #3
      Виж какви консумативи се предлагат на пазара за моделите, които си харесал, освен ако наистина не печаташ по 20-тина страници годишно. Имам леко горчив опит със Самсунг - железна машина, но оригиналния консуматив е с цената на самия принтер. Добре, че е черно-бял и има приемливо нефелни алтернативни касети. Имам и цветен на НР, който след третото презареждане със съвместими касети, упорито ми повтаря, че жълтата касета не е оригинална.
      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
      Из "Златния телец"

      Коментар


      • #4
        Бих препоръчал надеждна и изпитана марка втр.употреба.
        Например HP laserjet P2015n.
        И тоя:Lexmark MS415dn-69лв за придобиване,на който нова касета за 10000копия е 75лв.'54лв. за 5000копия.Касетите оригинални с чип.
        И не ги продавам,просто съм ползвател ...
        Последно редактирано от ognqn; 30-03-20, 12:36. Причина: Объркване
        Nissan Terrano II TDI 2700 2002g. avtomat - три вратичко.... )
        ".....ама сега пазара е пълен с джипове де, на тях даже JEEP пише ....."

        Коментар


        • #5
          Колеги, благодаря за мненията ви, Спарки реших да те послушам и взех по-нов модел, HP Laser Printer LaserJet Pro M203DW, бърз, безжичен и лазерен, с функции AirPrint, E-Print, отидох до Плесио и си взех това, прочетох хубави характеристики, особено при 100% безжична свързаност със всички устройства, лаптоп, таблет, мобилен и т.н

          https://plesio.bg/lazerni-printeri-c...-p-320259.html

          Коментар


          • #6
            Ако печатиш много, ето това:
            https://www.technopolis.bg/bg/Printe...1000W/p/560632 - оригиналния тонер за 5000 страници е под 45 лв!
            ако не държиж на оригиналният тонер, което и да е HP с 3 цифри в заглавието (вече в зависимост от бюджета)....

            Този Брадър, също е със сравнително евтин печат: https://www.technopolis.bg/bg/Printe...223WE/p/559716
            В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

            Коментар


            • #7
              Първоначално публикуван от Еделвайс Преглед на мнение
              Колеги, благодаря за мненията ви, Спарки реших да те послушам и взех по-нов модел, HP Laser Printer LaserJet Pro M203DW, бърз, безжичен и лазерен, с функции AirPrint, E-Print, отидох до Плесио и си взех това, прочетох хубави характеристики, особено при 100% безжична свързаност със всички устройства, лаптоп, таблет, мобилен и т.н

              https://plesio.bg/lazerni-printeri-c...-p-320259.html
              Категорично е доста по-истински от това, към което се беше засилил в първи пост. По-бърз процесор, повече памет, повече страници в минута, повече езици за принтиране, повече свързаност.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #8
                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение

                Категорично е доста по-истински от това, към което се беше засилил в първи пост. По-бърз процесор, повече памет, повече страници в минута, повече езици за принтиране, повече свързаност.
                Абсолютно съм съгласен!

                Еделвайс (а и не само колегата а всеки очакващ съвет) - за по-надежден съвет давайте малко по-точни насоки относно бюджет, приоритети, използване и т.нт... примерно първоначалното запитване беше за 2 принтера които се различаваха повече от 2 пъти ценово...
                В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                Коментар


                • #9
                  В една друга тема за принтери, по-вещите колеги от форума ми посъветваха да си взема HP Laserjet 1010.Намерих го на старо с две тонер касети за смешни пари, всеки път като работя с него се сещам с добро и за хората, които ме посъветваха и ми помогнаха да оправя спора между вин7 и драйверите(Благодаря ти Veni) и за човека, който ми го продаде.

                  Коментар


                  • Kirilpm
                    Kirilpm коментира
                    Редактиране на коментар
                    Моите изисквания за доста скромни.Вкъщи има 2 компютъра и лаптоп, принтера е закотвен към единия, а компютрите по между си са в домашна мрежа.Аз да го ползвам най-много 5-6 пъти в месеца да разпечатам някоя ел. схема или ръководство с картинки, по което да мога да си оцветявам.В работата до ден днешен перфектно се справя един матричен принтер, не знам дали някъде още се ползва такова чудо, но за моите нужди, това е перфектния принтер.

                  • ognqn
                    ognqn коментира
                    Редактиране на коментар
                    За HP1010 няма драма с драйверите.В нета е описано стъпка по стъпка как да го инсталираш на по висока OS.

                  • Kirilpm
                    Kirilpm коментира
                    Редактиране на коментар
                    При мен драмата се оказа сбъгясан уиндоус, след преинсталиране всичкко се оправи точно по описаното в нета.Единствената разлика е, че работи с драйвери за някакъв друг принтер, но работи перфектно.

                • #10
                  Благодаря за добрата дума.

                  Коментар


                  • #11
                    Доволен съм от принтера, качеството при печатане е много добро, доста е бърз и учудващо тих при принтване, двустранното автоматично печатане на листа много ми допадна, така се пести хартия и нужда при ръчно обръщане на листа, безжичната свързаност е голяма работа, свързах се с двата лаптопа и смартфона, включително мога да принтна документ и ако съм в друг град например но това само чрез смартфона, доволем съм засега.

                    п.с. Сега се сетих че ми трябва скенер, понеже ще е за документи и чат пат за стари снимки, реших да взема това, отзиви? Скенер CANON-LIDE-300 https://www.technopolis.bg/bg/Skener...E-300/p/551468
                    Последно редактирано от Еделвайс; 30-03-20, 21:17.

                    Коментар


                    • s_s1
                      s_s1 коментира
                      Редактиране на коментар
                      А защо не добави и скенера към изискванията, за да си купиш МФУ?

                    • Еделвайс
                      Еделвайс коментира
                      Редактиране на коментар
                      Защото всичко тип 3 в 1 си е компромис като цяло.

                  • #12
                    За скенера-ако не търсиш нещо с двустранно сканиране и т.н. екстри, всичко е горе-долу едно и също.
                    Скенера ми от 2003-та по нищо не се различава от тоя, дето си купих преди 2 години. Това за моите нужди де-аз скенер ползвам само за да си пращам документи на счетоводството. Т.е. сканирам фактури разни, които не искат кой знае какви резолюции.
                    Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                    Коментар


                    • #13
                      Първоначално публикуван от Еделвайс Преглед на мнение
                      Доволен съм от принтера, качеството при печатане е много добро, доста е бърз и учудващо тих при принтване, двустранното автоматично печатане на листа много ми допадна, така се пести хартия и нужда при ръчно обръщане на листа, безжичната свързаност е голяма работа, свързах се с двата лаптопа и смартфона, включително мога да принтна документ и ако съм в друг град например но това само чрез смартфона, доволем съм засега.

                      п.с. Сега се сетих че ми трябва скенер, понеже ще е за документи и чат пат за стари снимки, реших да взема това, отзиви? Скенер CANON-LIDE-300 https://www.technopolis.bg/bg/Skener...E-300/p/551468
                      Е що не си взе МФУ като ти трябва скенер? Това сканира и копира, освен че е принтер. И си поема листата автоматично. И струва, така като гледам, едни 50-60лв отгоре.

                      HP Laser MFP 137fnw например.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • Еделвайс
                        Еделвайс коментира
                        Редактиране на коментар
                        Спарки, прав си, но от толкова години си знам че уреди и машини 3 в 1 не е най-доброто решение по принцип та от там се повлиях, но нищо де, ще взема скенера на Епсън по препоръка на колегата Коко Келеша за което му благодаря

                      • Gadnyara
                        Gadnyara коментира
                        Редактиране на коментар
                        Щом става дума за комбинирана машина, с две ръце препоръчвам старите (защото не знам как са новите) серии на Брадър. DCP-.....
                        Обърнах им внимание, ги след като приятел от сервиз ми ги препоръча. 7-8 години вече нямаме никакви ремонти по няколко машини. Вкъщи също имам такова безгрижно МФУ, което съм вземал втора ръка на около 5 хил. копия.

                      • santaclash
                        santaclash коментира
                        Редактиране на коментар
                        Такова устройство...успех да го счупиш вече с домашна употреба. Без занчение единично ли е, МФУ ли е. Отдавна мрат заради софтуерна несъвместимост. Просто след 5-6 години производителят спира да ъпдейтва драйверите, Излезе някоя нова супер-дупер ОС и за старите устройства вече няма драйвери. Кара каквото кара още 4-5 години и в един момент се оказваш с почти нова техника, която трябва да иде в кофата, защото в офиса нямаш компютър, който да я подкара.
                        В МФУ-то вътре са стандартни компоненти от съществуващи модели скенери и принтери.

                    • #14
                      Ако ще сканираш цветни снимки, Епсън е марката. Не знам дали си определил бюджет https://ardes.bg/product/epson-perfe...1b231401-68836
                      Последно редактирано от коко келеша; 31-03-20, 07:51.
                      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                      Из "Златния телец"

                      Коментар


                      • Еделвайс
                        Еделвайс коментира
                        Редактиране на коментар
                        Благодаря за линка, даже магазина им е близо до нашия квартал, ще отида и го отнасям, ще пиша после

                    • #15
                      Абе от над 20 години ползвам принтери и други...За толкоз години съм забелязал едно...
                      Основния параметър при нас е бързия печат и сигурността.
                      Значи като чукна печат - искам веднага да излезе а не да чакам секунди...И на това отговорят само старите серии НР1010-1012 - 10 20 и други..
                      Пробвал съм 3 в 1 и всякакви други...
                      Работят не като да не работи - но ако печаташ постоянно(както при нас) скороста на първото копие е най важна.Е съчетано с евтина подръжка и сигурност.

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X