Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за ТВ тунер за компютър

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос за ТВ тунер за компютър

    Някой знае ли какъв формат трябва да изтича от кабелната телевизия?
    Не мога да настроя това чудо. Радиото свири, телевизора се вижда отвратително и без звук.
    Тунера е WinTV-PCI-FM Multi-PAL, процесора Broadcast decoder CX23881-39, софтуера - WinTV, версия 5.9G на Hauppauge.
    Дивотия няква, нищо не разбирам.

  • #2
    До: Въпрос за ТВ тунер за компютър

    То някъде по настройките има такава опция - Antena or CaTv.
    Има и още сума ти дивотии пак по настройките, иначе чипа е добър - на Конексант, ако не се лъжа. Относно софта - сигурно има и по-добър от този, ама не се занимавам отдавна и съм ги позабравил.

    Коментар


    • #3
      До: Въпрос за ТВ тунер за компютър

      Що ти трябва бела на главата?
      Хората са измислили TV-то ... доста преди компа ....

      Сега да ти редим:
      По жицата върви к'во се сетиш ... имам предвид, нормален PAL кодиран сигнал, като междинната на звука може да бъде на 5,5 МХц. или 6,5 Мхц. ... зависи от цената на използваните модулатори. Не знам защо ама преди доста време тези с 6,5 междинка бяха по-евтини ...
      Та виж си нещо по настройките на звука в софта .... трябва да можеш да избереш BG или DK или ... нещо подобно ..... и ще можеш и да чуваш.
      Другото, което циркулира по жицата е цифров сигнал. В един пакет са натъпкани всякакви гадости ... дори и радио. Там бозата е пълна. Не че не може да се приемат с компа .... ама според мен ... не си заслужава.

      А и имам питане: На този кабел като вържеш TV ... картината наред ли е ??
      Защото имам съмнения за ниско ниво на сигнала.
      Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

      Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

      Коментар


      • #4
        До: Въпрос за ТВ тунер за компютър

        Телевизора вижда жицата. Това не вижда, нито с антена. Пробвах всички варианти, четири вида ПАЛ, един Секам, и два вида НТСЦ, макар че не сме в Япония. С четири вида звук - БГ, ДК, И, Л. Едно и също, вижда даже нещо в НТСЦ
        Общото впечатление наистина е като от мижав сигнал.
        Ми що, трябва да занеса телевизора при наште. Няма да купя друг.

        Коментар


        • #5
          До: Въпрос за ТВ тунер за компютър

          От доста време ползвам тунери за ПЦ-тата в спалнята.
          Много е практично, спестяваш един телевизор като пари и място, качеството е по-добро, отколкото на нормален телевизионен приемник (при добър тунер, разбира се). Да не говорим, че всякакъв видео сигнал през него подлежи на обработка и запис.

          Сега съм с тунер AVerMedia A827 USB Hybrid DVB-T, демек и за цифров сигнал.
          Ръгам го на лап-топа, кабела към големия монитор и жената на дистанционното..

          Настройките са му майката. Не знам, как е на твоя модел, и аз бая се дзверих с този хибрид. Принципа на пробата и грешката. И ако не помогне - прочети упътването.
          За кабеларка:
          Сигналът най-вероятно е аналогов, трябва да се укаже в настройките; да се укаже сигналът дали е ефирен или по кабел; при търсене на каналите - да се пусне на всички възможни честоти; "видеото" поне при мене е PAL-D/K
          Най-елементарното правило за употреба на пълния член е да го слагаш отзад на извършителя на действието!

          Коментар


          • #6
            До: Въпрос за ТВ тунер за компютър

            Мястото ми е голямо гайле.
            Какво ли не му казвах ... Кой пал? Тука има PAL BGHIDK, M, N и NCOMBO. Не че кандиса на някой от всичките де.

            Коментар


            • #7
              От: Въпрос за ТВ тунер за компютър

              За да не пускам нова тема.
              Някой да е подкарвал тунер с Conexant CX23881 Под Win 7.
              Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

              Коментар


              • #8
                От: Въпрос за ТВ тунер за компютър

                Ако това е същия чип, който се сещам - не, освен всичко под PAL няма звук. Я дай модела на тунера.

                Коментар


                • #9
                  От: Въпрос за ТВ тунер за компютър

                  Има звук под пал , но няма драивери за 7. Модела е 303 на Avermedia
                  Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                  Коментар


                  • #10
                    От: Въпрос за ТВ тунер за компютър

                    За VISTA би трябвало да стане драйвера:
                    http://www.avermedia.com/avertv/supp...PDriver&id=288
                    Освен това като се разтърсиш за драйвер за CX23881 в Google излизат доста резултати, включително и за Windows 7. Пробвай и с Windows update.
                    Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                    Коментар


                    • #11
                      От: Въпрос за ТВ тунер за компютър

                      Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
                      За VISTA би трябвало да стане драйвера:
                      http://www.avermedia.com/avertv/supp...PDriver&id=288
                      Освен това като се разтърсиш за драйвер за CX23881 в Google излизат доста резултати, включително и за Windows 7. Пробвай и с Windows update.
                      не стават драйверите от Виста, а какви ли не варианти пробвах за драйвери и все нещо се чупи
                      Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                      Коментар


                      • #12
                        От: Въпрос за ТВ тунер за компютър

                        Това, което се "чупи" най-вероятно е програмата, с която гледаш ТВ. Почти всички стари версии не са съвместими със 7.
                        Пробвай с ChrisTV Lite или Dscaler.
                        Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                        Коментар


                        • #13
                          От: Въпрос за ТВ тунер за компютър

                          Не е програмата, драйвера е.
                          Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                          Коментар


                          • #14
                            От: Въпрос за ТВ тунер за компютър

                            да, индивидуалния софтуер/драйвер/ на чипа е. Частично го подкарах с драйвер ... 2000 NT ... Пробвай и избери "режим" PAL Poland ...
                            [I][SIZE=1]...системен администратор-винаги има начин...:)[/SIZE][/I]

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X