Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Блокирани сайтове.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Блокирани сайтове.

    По време на войната в Грузия били блокирани руски сайтове. Възможно ли е , и как става това?
    Ако не е изключен Google, Yahoo чрез тях им е достъпно всичко в НЕТ-а, или греша.

    Всички по-големи вестници чета в руски превод когато поискам. Също и руски. Кой и как маже да спре тази информация? В Грузия разбират всички руски.

  • #2
    До: Блокирани сайтове.

    Може, на местно ниво. Пример - Китай. Ако си искал да се почувстваш грузинец, на който му е забранено да чете руски сайтове можело е по време на забраната да се опиташ да отвориш руски сайт през местно, грузинско прокси...

    Коментар


    • #3
      До: Блокирани сайтове.

      Това със затварянето на сайтове, е абсолютно възможно. Съществуват цели служби в Китай, и мюсулманските емирати, които се занимават с тези филтрации. В Китай , по политически причини, в Емирствата, по верски !
      Имам колега инженер, това работи в една от емирските държави. Там са само чужденци, основно индийци, малко европейци, непрекъснато се борят с нововъзникващите порносайтове.
      За Грузия, не бих се учудил, все пак Сталин е грузинец.
      Но виж за YouTube , там бяха публикували, едно нежелано интервю, на телевизия FoxNews, с леля и племеница, по повод събитията в Южна Осетия. Та оказа се , че броячката на YouTube, показва намаляващ брой зрители, прегледали интервюто )))
      Това вече е прецедент, напомнящ ми времето, когато заклеймявахме академик Сахаров, без да сме чели книгите му !
      Доста се обсъжда въпросът с броячката на YouTube в свободолюбивото интернет общество, те мълчат засега, но са на път да загубят популярността си в условията на безумна конкуренция !

      http://digg.com/world_news/Fox_News_...gian_Aggressor

      http://freerepublic.com/focus/f-news/2062407/posts
      Последно редактирано от Nik Nikolov; 19-08-08, 11:53.
      Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

      Коментар


      • #4
        До: Блокирани сайтове.

        На сайта на CNN имаше анкета кой е виновен. При резултат 91% и гласували около 50 000 души "Агресорът е Грузия" я свалиха.

        Коментар


        • #5
          До: Блокирани сайтове.

          Технически не е особен проблем да се направи. Ако правителството контролира всички точки, осигуряващи връзката на грузинския интернет с останалия свят (а предполагам ,че го прави), може да нареди да се филтрират пакетите от определени области от интернет по IP адрес. Проверката за национален произход на даден адрес се прави автоматично. Например с whois.
          Съответно може да заобикаляш тази защита с прокси, както вече някой написа. Но това по мое наблюдение е малко над нивото на масовия потребител.

          А по въпроса за гласовете и рейтингите - те са си голяма манипулация. Всичко е в ръцете на администратора на сайта (или по-опитен хакер). От там нататък е въпрос на морални ценности. Аз лично повече уважавам позицията на хакера, отколкото на админа, който би направил всяка манипулация, която му бъде наредена от шефа.
          Последно редактирано от grgeorgiev; 19-08-08, 16:18. Причина: допълване
          Само моториста знае защо кучето си показва главата през прозореца.

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X