Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Безжична връзка антена-ТВ?!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Безжична връзка антена-ТВ?!

    Колеги изпаднал съм един размисъл, не е работа!
    Предстои ми края на лятото нанасяне в нова къща където за сега в района няма кабелна телевизия! Има варианти от рода на Булсатком и подобни, но това означава при поне 4 телевизора - 4 приемника и 4 антени! Къщата ще стане като коледна елха!
    Понеже съм доста бос в тази област та да питам!
    Възможно ли сигнала от антената да се предава безжично до приемниците на всеки телевизор и оттам всеки да си гледа каквото си избере? Абе правя аналогия с безжичния интернет!!
    יעבור
    «И това ще мине»

  • #2
    До: Безжична връзка антена-ТВ?!

    Със сигурност има видеосендери, които излъчват сигнал из цялата къща, но не съм напълно сигурен дали има такива при които можеш да си избираш канал. Върти ми се нещо из главата, ама не съм убеден.
    Хайде ще проверя и ще пиша пак.

    Коментар


    • #3
      До: Безжична връзка антена-ТВ?!

      Мисля че нямаш нужда от четири антени, само приемниците трябва да са колкото телевизорите. Булсатком имат оборудване за хотели, където телевизорите са много, попитай и ако няма друг вариянт, мисля и този е добър.
      99 WJ V8, 5" lift long arm, 35"...
      It's a Jeep thing - you wouldn't understand..!

      Коментар


      • #4
        До: Безжична връзка антена-ТВ?!

        може би с нещо такова, защото телевизори с вградени безжични приемници тепърва се разработват и навлизат....






        ето от тази страница, накрая

        с една антена може, но с един приемник едва ли - освен ако не искаш да гледаш на всичките телевизори едно и също......

        в линка има и форум, Булсатком също имат форум и там може би ще намериш по-добро инфо
        ________________________________________________
        Subaru OUTBACK 2,5
        Hyundai TUCSON 2.0

        Коментар


        • #5
          До: Безжична връзка антена-ТВ?!

          Да замисъла е една антена и приемник на всеки телевизор! Това напълно ме устройва, още повече, че е безжично! А да прекарвам кабели навсякъде нямам желание!
          Благодаря за отговорите! Ще ги мъча Булсатком!
          יעבור
          «И това ще мине»

          Коментар


          • #6
            До: Безжична връзка антена-ТВ?!

            Първоначално публикуван от Николай Малинов Преглед на мнение
            Мисля че нямаш нужда от четири антени, само приемниците трябва да са колкото телевизорите..
            Това е варианта. Няколко приемника се свързват към конверторите(антената) посредством специален превключвател (мултишалтунг).
            Сендерите не стават, защото са теснолентови и не могат обхванат целия честотен диапазон в който се излъчват програмите, който е около 1100МХц.

            П.П.

            Но като се има предвид цената на една такава система, варианта 4 антени + 4 приемника също не е лош. Освен това със сигурност ще ти направят отстъпка от цената. А, и няма да опасваш къщата с кабели

            Коментар


            • #7
              До: Безжична връзка антена-ТВ?!

              Кабел(коаксиален) от чинията до всеки приемник трябва да има.Конвертора трябва да е с 4 изхода.Има вариант с една карта да свържеш 4-те приемника (cart-sharing),приемниците помежду си се свързват пак с кабел или безжично с допълнителни устройства-по този канал си споделят кодовете...Има също и приемници с операционна с-ма(Линукс),които могат да се свържат чрез интернет с други такива приемници и си споделят кодове.Дано съм бил ясен.
              0+

              Коментар


              • #8
                До: Безжична връзка антена-ТВ?!

                Аз имам сат система с четворен конвертор към четири телевизора като използвам приемници VOLTEL /YAMATU е другия вариант/ като отделно се продават едни модулчета с антенки. По този начин ти трябва една антена и една карта на който си избереш и си решаваш проблема.
                Като се нанасяш в нова къща предвиди си кабели под мазилката.

                Коментар


                • #9
                  До: Безжична връзка антена-ТВ?!

                  Една антена с двоен или четворен конвертор (двоен е достатъчен) , четири приемника , без кабел от антената до приемника не става , освен това ако искаш да ползваш намаления за втори , съответно четвърти приемник трябва и да свържеш приемниците помежду им два по два с телефонен кабел - така за втория/четвъртия ще плащаш само 5.80 месечно. Вариантът със споделяне (шеринг) на кодовете те съветвам да го забравиш - първо оборудването е много по-скъпо, и второ - (вътрешна информация) до няколко месеца май ще спре тази възможност , така че не се набутвай. Ако имаш въпроси - питай -това ми е работата , 0888626856 или ЛС .
                  В случаи като твоя пращам техниците да направят окабеляването преди края на ремонта , за да не се пречкат кабелите после. Ако в района имаш ДИСТРИБУТОРИ на Булсатком , търси тях - по-гъвкави са , другите правят само стандартните монтажи.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Безжична връзка антена-ТВ?!

                    Баща ми направи в нашата вила подобна система. Сателитката с един конвертор през едно устройство(не го помня как се казва) разпръсква сигнала до 4 други приемника които ти дават възможност да си избираш различерн канал за всеки телевизор. Утре ще разпитам и ще дам по-точни данни.
                    One Planet, One Internet!
                    We Are All Connected!

                    Nissan Patrol GR Y61 RB25DET NEO(Skyline)

                    Коментар


                    • #11
                      До: Безжична връзка антена-ТВ?!

                      Първоначално публикуван от hackman Преглед на мнение
                      Баща ми направи в нашата вила подобна система. Сателитката с един конвертор през едно устройство(не го помня как се казва) разпръсква сигнала до 4 други приемника които ти дават възможност да си избираш различерн канал за всеки телевизор. Утре ще разпитам и ще дам по-точни данни.
                      Попитай по- подробно и мен ме интересува точно да можеш да избираш с всеки ТВ приемник отделен канал, защото и не е удобно да имаш дистанционно на телевизор и още едно на сат. приемник.
                      А български ли са телевизионните програми?
                      [COLOR=red]ГАААЗ до тенекията![/COLOR]
                      [COLOR=palegreen]Спирачките са за страхливите.[/COLOR]

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X