Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Цикли на флаш памети

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Цикли на флаш памети

    Първоначално публикуван от musovir Преглед на мнение
    ... Записват си те и при напълване на флашката трият и почват от начало ...
    Тука виждам проблем. Флашките имат определен брой цикли запис/триене и по този начин бързо ще се изчерпва.
    Иначе идеята е ценна...

  • #2
    До: Технически консултации за аудио, мултимедия и друга електроника

    За първи път чувам че паметите имат определен брой цикли.

    Коментар


    • #3
      До: Технически консултации за аудио, мултимедия и друга електроника

      Е, от порядъка на 5 000 000, но като се има предвид, че постоянно ще пише/трие бързо ще се изчерпят.

      Коментар


      • #4
        До: Технически консултации за аудио, мултимедия и друга електроника

        Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
        Е, от порядъка на 5 000 000, но като се има предвид, че постоянно ще пише/трие бързо ще се изчерпят.
        и аз за първи път чувам, че имат брой записи.... тогава рам паметите да се скапват за 1 - 2 години... а аз имам памети, които работят повече от 10 г.
        сигурно силиция се изтърква или....
        LZ1RED

        Коментар


        • #5
          До: Технически консултации за аудио, мултимедия и друга електроника

          Първоначално публикуван от redair Преглед на мнение
          и аз за първи път чувам, че имат брой записи.... тогава рам паметите да се скапват за 1 - 2 години... а аз имам памети, които работят повече от 10 г.
          сигурно силиция се изтърква или....
          RAM-a е съвсем друго. И на друг принцип. Там проблем няма, ама като няма ток, записаното отива подяволите. Предимството на флаша е че не иска захранване, за да си съхранява записаната информация. Не знам само как би се справил в радиационна среда, но това за гражданска употреба е без значение.

          При флаша проблема си е фундаментален, и си зависи там от каквото зависи. Дори всеки флаш си има резервни сектори, като при твърдите дискове, и като се скапе някой, използва резервните.

          Циклите са по-малко от 5 000 000. Мисля даже няколко порядъка по-малко, но в момента не ми се рови да видя колко бяха, така че не мога да твърдя със сигурност точно колко са тия, които се продават в момента.

          В началото на флаш-ерата фиклите бяха около 1000, в някои случаи дори няколко стотин, ама сега е друга бира. Чакам да излязат флаш "дискове" на добра цена и съм пръв на опашката. Сега цените още са свирепи.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #6
            До: Технически консултации за аудио, мултимедия и друга електроника

            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
            Чакам да излязат флаш "дискове" на добра цена и съм пръв на опашката. Сега цените още са свирепи.
            На тези дискове Уиндоусът ще им бъде главният душманин Той, както знаем, обича да си прави един суап файл на диска и да си пише и брише там до безкрай... или поне докато го скапе...
            Малко се получи, но нали темата е за техника, не можах да се сдържа.

            Коментар


            • #7
              До: Технически консултации за аудио, мултимедия и друга електроника

              Шило в торба не седи. Разрових и видях. 5 000 000 вече е нормално постижение. Това означава че на практика няма определени цикли. Представете си да запълните и изтриете една карта 5 000 000 пъти - не знам при тия скорости на трансвер колко години посточнно триене и запис ще са нужни.

              Освен това за ралика от твърдите дискове, ако някъде се появи лош сектор, това не води до лавинно появяване на още с времето, което си е сериозно предимство. А за физическите размери изобщо няма смисъл да говорим.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #8
                До: Технически консултации за аудио, мултимедия и друга електроника

                Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                На тези дискове Уиндоусът ще им бъде главният душманин Той, както знаем, обича да си прави един суап файл на диска и да си пише и брише там до безкрай... или поне докато го скапе...
                Малко се получи, но нали темата е за техника, не можах да се сдържа.

                Цифра от 5 000 000 е много по-добро постижение отколкото нормален твърд диск. За момента проблема е единствено цената на гигабайт. Така че аз лично проблем не виждам.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #9
                  До: Технически консултации за аудио, мултимедия и друга електроника

                  флашовете имат същия проблем с лошите сектори - и при тях става нещо като епидемия. 5 милиона са малко лабораторен резултат. Обикновено е примерно 10000-100000 записа. Това не е малко, ако го нямаше следващия проблем: "разхвърлящият" алгоритъм, чрез който се "износват" равномерно областите от паметта. Това става, но на цената на местене на статична информация. Той е малко несъвместим със съвременните представи за файлова система. USB/CF-флашовете, например, съдържат такъв алгоритъм, който работи "зад" номерата на секторите, но пък бави жестоко записа (всеки запис е четене-запис-другаде-проверка-запис-проверка), харчи значителен допълнителен обем и първият лош бит го прави изключително нещастен. В линуксите има вече трето поколение файлови системи, които го правят този фокус заедно със съхраняването на файловете, но Windows, който засега главно определя как се прави PC-хардуера, е много далеч от тези идеи.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Технически консултации за аудио, мултимедия и друга електроника

                    Първоначално публикуван от musovir Преглед на мнение
                    Моята идея е за някаква електроника която да форматира флаша при запълване и да започва нов запис. Просто като идея. От компютри разбирам доста - но само като потребител. Хардуера и програмирането не са моята сила.
                    И такива схеми има, викат им журнали. Ама не за всичко стават. В частност, не стават да си държиш файлове на тях.

                    Модератораааа, тука се оформи пълноценна самостоятелна тема - флашовете.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Цикли на флаш памети

                      Между другото тази ми идея за камерите е много полезна и за офроуд записи. Ако се сменят флашките може да се прави филм дет осе вика с няколко камерки фиксиран ина възлови места - ще се следи и проходимост и техника и ще е осезама емоция да се гледа предполагам и от шофьора най-вече.
                      Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
                      Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
                      ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

                      Коментар


                      • #12
                        До: Цикли на флаш памети

                        интересно, бях сигурен, че броя на циклите r/rw бяха упоменати някъде по опаковките

                        сега прегледах всички обеми на марките, които продавам, и се оказа, че нито Kingston, нито PQI, нито Canyon, нито Prestigio нямат тази информация

                        странно..

                        Коментар


                        • #13
                          До: Цикли на флаш памети

                          Всички производители не споменават циклите живот, но отбелязват технологията по-която е създадена паметта и от там човек трябва да си прави изводите за продължителноста на експлотация на даденото устроиство.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Цикли на флаш памети

                            Ето един интересен материал по въпроса
                            http://delian.blogspot.com/2008/02/s...drive-ssd.html

                            Коментар


                            • #15
                              До: Цикли на флаш памети

                              Първоначално публикуван от draco Преглед на мнение
                              Всички производители не споменават циклите живот, но отбелязват технологията по-която е създадена паметта и от там човек трябва да си прави изводите за продължителноста на експлотация на даденото устроиство.
                              Всъщност "добрите" производители дават доживотна гаранция на продуктите си. Обаче термина "доживотна" е мноооого разтегливо понятие.

                              Но не знам да има твърд диск с доживотна гаранция. Поне не и ширпотребските. Това само по себе си говори достатъчно според мен.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X