Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Здравейте - за лаптоп в кола да питам!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Здравейте - за лаптоп в кола да питам!

    Здравейте на всички , влезли да четете въпроса ми. А той е : Имам приятел - бизнеса му е разносна търговия с един бус. Та иска да му купя лаптоп и съответно принтер , с които да пуска складови разписки във всеки обект, който посети. Досега се мъчи с индигирани разписки и губи много време в писане и коригиране.Проблемит е са няколко: първо - как да захранва лаптопа в буса ? Батерията ще изкара макс 3 часа -- а той работи по 13 часа на ден! ? Какъв принтер да му взема? Матричен ли или струен ? А принтера как да захранвам? Има и други леки проблеми ..но тях ще оправя - имам си складова програма -- с нея ще кара засега. И аз съм в този бизнес , но имам покет а и продавам на едро само и ми е по-лесно..а и складови разписки не пускам - а моя френд обикаля по 30-34 обекта на ден. Но за него не е добра идея покета. Та ако някой има опит - да помага....ще се разплащаме за добри съвети Лек ден.

  • #2
    До: Здравейте - за лаптоп в кола да питам!

    Според мен основен е въпросът за захранването.
    Трябва да се провери каква мощност консумира лаптопа. Моите наблюдения по захранващите блокове на лаптоп компютри са за около 180 до 200 вата. Съответно аз се сещам за 2 варианта - единият е да се потърси захранващ блок, който да се включва на 12 волта постоянно напрежение, а другият е чрез подходящо преобразуващо устройство. Тези захранващи блокове на 12 волта според мен са рядкост и може да се окажат по- скъпи. А преобразувател към 220 волта и променливо напрежение съм виждал да се продава по някои бензиностанции.
    Относно принтера...google показва доста варинти за mobile printer.
    Само моториста знае защо кучето си показва главата през прозореца.

    Коментар


    • #3
      До: Здравейте - за лаптоп в кола да питам!

      колега, имаш 2 варианта:
      1. Инвертор /ползвай търсачката във форума/ + оригиналното захранване на лаптопа и принтера
      2. Конвертор от 12 - към 18, 19 или колкото волта е входа на лаптопа... Мастиленоструйните принтери също са на 12 или 15V... Например моят вкъщи е на 12V т.е. захранва се без проблем направо от запалката на колата...

      В крайна сметка, не е проблем да си монтира и обикновен компютър в буса... Само трябва да не работи по време на движение, че ще се скапе харддиска...
      може да потърси и специализиран /фискален/ термопринтер, който си има вградена батерия...
      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

      Коментар


      • #4
        До: Здравейте - за лаптоп в кола да питам!

        Ето го решението ма няма кой да чете http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=25386

        Коментар


        • #5
          До: Здравейте - за лаптоп в кола да питам!

          Първоначално публикуван от LZ5BF Преглед на мнение
          Ето го решението ма няма кой да чете http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=25386
          Само да добавя - принтерът задължително струен или направо мобилен струен (но те май нямат много ресурс). Лазерните нямат изхранване в колата (консумацията им на моменти е 500-1000 вата)

          Коментар


          • #6
            До: Здравейте - за лаптоп в кола да питам!

            Имам известно решение на проблема. Въпроса е какви са изискванията на програмата към компютъра и колко ще се печата дневно. Има и по икономични лазарни принтери, но всичко е относително.
            Aкълa e кaтo жeнскoтo нepaзпoлoжeниe. Нe ти ли дoйдe нa вpeмe, нe гo и чaкaй!

            Коментар


            • #7
              До: Здравейте - за лаптоп в кола да питам!

              Лаптопът е лесен за захранване, проблем ще прави само HDD-то ако работи в движение, няма да изкара много по дупките в София. Вече има хардове тип CF без движещи се чаркове идеални за целта, но са скъпи все още. Ако хибернира м/у курсовете и работи само на място проблем няма.
              Принтирането обаче няма да е така безпроблемнно, но все пак 1 мощен инвертор и подходящ принтер ще се намерят смятам.
              Успех в начинанието ...

              Коментар


              • #8
                До: Здравейте - за лаптоп в кола да питам!

                Лаптоп + захранване от запалката + . Мисля че това е решението, за повече информация ЛС .
                Най-добрия реглаж на преден и заден мост

                Коментар


                • #9
                  До: Здравейте - за лаптоп в кола да питам!

                  За компютъра си има стандартни захранвания можеш да си го купиш от магазин за електроника,универсални са имат си за смяна на волтажа според необходимото.Моето е 15 или 17 евро не се сещам точно.
                  А освен това има други захранващи устройства за кола които имат и изход и 220v малко по-скъпичко е ,но е универсално мисля ,че бяха около 30-40 евро.
                  с това си решаваш проблема кардинално с един куршум много зайци.
                  Комплекта е с един джоб букси за всякакви играчки и напрежения дори и USB.
                  За мощноста 90W.
                  Марката която ги предлага е TRUST
                  Последно редактирано от валентин попов; 25-01-08, 21:19.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Здравейте - за лаптоп в кола да питам!

                    ..има доста по лесно решение, защо ще се мъчите с тия лаптопи и принтери и захранвания и т.н. Една голяма българска софтуерна фирма, на която сме дистрибутури и ние предлага покет с принтер в едно със складов софтуер. Цялото нещо можеш да си го носиш в джоба, зарежда се от запалката и издава фактури, стокови и касови бележки ако се фискализира..... За повече информация - на л.с.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Здравейте - за лаптоп в кола да питам!

                      Да и аз мисля, че това е най-подходящо, но не писах щото не съм сигурен в техническите данни и не съм запознат с кокретиката на устройството, а и колегата писа лаптоп в колата.
                      Наистина джобно устройство създадено с целта, за която ще се ползва е правилната алтернатива...

                      П.П. Не мисля, че след 3 публикации ще има разрешени ЛС...

                      Коментар


                      • #12
                        До: Здравейте - за лаптоп в кола да питам!

                        Джобното устройство едва ли е подходящо за издаване на големи стокови разписки. Става за касови бележки и фактури за стоки с кратки кодове, но на някой складове номерата са по дълги от ширината на термо лентите. Мисля си, че в случая става въпрос точно за хартия формат А4. В една фирма за козметика ползват подобна система основана на лаптоп и матричен Епсън 300+. Не е върха, но не ме слушат.
                        Aкълa e кaтo жeнскoтo нepaзпoлoжeниe. Нe ти ли дoйдe нa вpeмe, нe гo и чaкaй!

                        Коментар


                        • #13
                          До: Здравейте - за лаптоп в кола да питам!

                          Мисля си за някакъв покет с УСБ-изход, към който да се връзва принтерът. Принтерът от своя страна може да бъде някой не скъп струен (Епсън, Канон, подобни). Като ще печата, влиза в колата, включва принтера, печата, изважда кабела и отива при обекта и предава бележката.
                          За по-голяма гъзария, може покет с уайърлес-интерфейс и принтер с безжичен принт-сървър. Тогава необходимостта от УСБ-порт отпада ...
                          Покет, защото е малък. Представям си лаптопа, какъвто е едричък за кола, и един принтер до него ...

                          Коментар


                          • #14
                            До: Здравейте - за лаптоп в кола да питам!

                            Първоначално публикуван от optron Преглед на мнение
                            Мисля си за някакъв покет с УСБ-изход, към който да се връзва принтерът. Принтерът от своя страна може да бъде някой не скъп струен (Епсън, Канон, подобни). Като ще печата, влиза в колата, включва принтера, печата, изважда кабела и отива при обекта и предава бележката.
                            За по-голяма гъзария, може покет с уайърлес-интерфейс и принтер с безжичен принт-сървър. Тогава необходимостта от УСБ-порт отпада ...
                            Покет, защото е малък. Представям си лаптопа, какъвто е едричък за кола, и един принтер до него ...
                            Става въпрос за бус, човека изрично каза че не иска покет и го разбирам, аз също мразя да ползвам такива джунджурийки . Свикнал съм на голям монитор и това е .
                            Най-добрия реглаж на преден и заден мост

                            Коментар


                            • #15
                              До: Здравейте - за лаптоп в кола да питам!

                              Знам аз защо си свикнал на голям екран.
                              Нека този, който ще шофира буса да каже дали ще е с покет или лаптоп ...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X